Atostogauju sveikai ir stilingai

Teksto dydis:

Atostogauju sveikai ir stilingai

2012 liep. 6 17:32

Intensyvi saulė ir karštis vasarą priverčia susirūpinti ne vieną moterį. Kaip šiltuoju metų sezonu išsaugoti sveiką plaukų spindesį, odos gaivumą ir pasidažyti taip, kad neatrodytumėte it pabėgusios iš ryškiaspalvio miuziklo? 

Apie šias problemas ir jų sprendimo būdus kalbamės su prekybos centre BIG įsikūrusių parduotuvių „Cascada“, „Sarma“ ir „Drogas“ atstovėmis. 

Įkvėpta gamtos 

Įkvėpimo grožiui ieškančioms gamtoje, „Cascada“ vadybininkė Oksana Ciukšienė siūlo išbandyti ekologišką aukštos kokybės plaukų priežiūros liniją O’right, ypatingą dėmesį skiriančią ne tik produkto sudėčiai, bet ir pakuotei – visos jos gaminamos iš perdirbtų medžiagų ir ilgiausiai 3 metus yrančio plastiko. Tuo tarpu užkasę O’right dėžutę, jos vietoje greitai išvysite į dienos šviesą besistiebiantį augalą. Kodėl? Visose jose priklijuota pagalvėlė su skirtingomis sėklomis. Ieškančios priemonių profesionaliai plaukų priežiūrai turėtų atkreipti dėmesį į Macadamia Natural Oil produktų liniją. Jų sudėtį papildo vieni vertingiausių – makadamijos ir argano – aliejai. Jie puoselėja plaukus, maksimaliai juos maitina ir skatina pažeistų ląstelių atsinaujinimą. Visos Macadamia Natural Oil priemonės efektyviai saugo nuo UV spindulių. 

Šių priemonių gamintojai nepamiršo ir dažnai keliaujančios, iškylaujančios moters. „Cascadoje“ galėsite įsigyti kelioninį plaukų priežiūros rinkinį arba sausą šampūną, „išplaunantį“ plaukus be vandens. O. Ciukšienė tikrai nerekomenduoja jo naudoti kasdien, bet išsiruošus į savaitgalio išvyką gamtoje ar visai dienai užstrigus oro uoste, šis šaunus išradimas taps tikru išsigelbėjimu. Gal vertėtų paminėti ir naujausias tendencijas atliepiančias nechemines plaukų formavimo priemones? „Šiais metais ant podiumų ir toliau pastebimas retro įvaizdis. Jį nesunkiai sukursite pasinaudojusios mūsų plaukų suktukais. Beje, jie naudojami ne tik bangoms formuoti, bet ir plaukams nuo šaknų pakelti“, pasakoja O. Ciukšienė. 

Susidraugauti su saule 

Turbūt opiausia problema vasarą – odos apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. Ką daryti, kad atrodytume sveikai įdegusios, tačiau apsaugotume odą nuo žalingo UV poveikio? Nejaugi telieka tūnoti po skėčiu ar medžiu? „Sarmos“ vadovė Giedrė Kunigėlienė atkreipia dėmesį, kad aukšti susirgimų melanoma skaičiai liudija, jog Lietuvos moterys vis dar nepakankamai rūpinasi savo oda. Pasak jos, vienintelis patikimas būdas apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio – vengti jos. Ypač gegužės-rugsėjo mėnesiais nuo 11 iki 15 valandos. Tiesioginiuose saulės spinduliuose jokiu būdu negalima palikti 1-2 metų amžiaus vaikų. „Europoje daugiausia vadinamojo II tipo žmonių. Jų oda nėra tokia atspari saulei, kaip, tarkime, pietiečių, todėl visos kosmetinės apsaugos priemonės dažniausiai tėra psichologinė apsauga“, teigia G. Kunigėlienė. Parduotuvės vadovės teigimu, odą reikia pamažu pratinti prie saulės. Kasdien 10-15 minučių pasimėgavusios saulės voniomis, suaktyvinsite melanino gamybą. Priešingu atveju ne tik pakenksite odai, bet ir pažeisite imuninę sistemą – štai kodėl per ilgai pabuvęs tiesioginiuose saulės spinduliuose žmogus jaučiasi pavargęs. G. Kunigėlienė akcentuoja, kad oda atsinaujina kas 28 dienas, tačiau pažeidus giluminius jos sluoksnius rezultatai gali išryškėti tik po keliolikos ar keliasdešimties metų – nudegimas saulėje vaikystėje gali lemti vėlesnį susirgimą melanoma. Iš karto neišryškėja ir saulės formuojamos raukšlės – jos pasimato tik po 3 metų. „Žmogus kaip vaisius – didžiąją jo organizmo dalį sudaro vanduo. Palikite sultingą apelsiną saulės atokaitoje ir pasižiūrėkite, ar jis liks tokio paties skonio“, siūlo „Sarmos“ vadovė. Iš visų bandytų kosmetinių priemonių G. Kunigėlienė vienareikšmiškai išskiria aukštos kokybės „Collistar“ gaminius. Tai ir produktai nuo saulės, ir intensyvios anticeliulitinės priemonės, norinčioms tingiai, bet greitai pasiekiamo rezultato. 

Subtili dieną, ryški vakare 

Pasirūpinusios plaukais ir oda, neišvengiamai susiduriame su klausimu – kokį makiažą rinktis vasarą? „Drogo“ stilistė Toma Kisieliūtė pataria atsisakyti visko, kas kurtų sunkaus ir slegiančio makiažo įvaizdį. Vasarinis makiažas turėtų būti lengvas ir gaivus, kaip pati atostogų nuotaika. Vasaros metu skystą pudrą „Drogo“ atstovė pataria keisti kompaktine – ji suteiks lengvumo pojūtį, tačiau apsaugos odą nuo oro taršos ir dulkių. Jei vis dėlto nuspręsite, kad negalite išsiversti be kreminės pudros, rinkitės vienu tonu šviesesnę. 

Ir spintoje, ir kosmetinėje šiemet karaliauja pasteliniai tonai. Dienai T. Kisieliūtė ragina rinktis nude tipo makiažą. Tegul pagrindinis akcentas būna natūralumas, subtilumas, preciziškai sutvarkyti antakiai. Trupučiu bronzinės pudros brūkštelėkite skruostikaulius. Tačiau tik tiek. Jei nemėgstate saulės nubučiuotų skruostų, paryškinkite juos rožiniais skaistalais – „lėliškas“ stilius, anot „Drogo“ stilistės, gali tapti saldžia įvazdžio „razina“. Kaip akcentą galima rinktis ryškius lūpų dažus, tačiau čia būtina prisiminti auksinę taisyklę – arba ryškios akys, arba ryškios lūpos. Juolab, kad akims šią vasarą siūloma ne viena spalvinga pagunda – į madą grįžta spalvotas blakstienų tušas! Mėlynas, žalias, violetinis – derinkite jį prie akių spalvos arba nuotaikos. 

Ar tos pačios makiažo taisyklės galioja ir vakare? Atslūgus dienos karščiams T. Kisieliūtė siūlo atsigręžti į retro stilistiką ir eksperimentuoti skystomis akių apvedimo priemonėmis. Išbandykite įvairiausius šešėlius. „Nesutinku, kad šešėliai gali netikti prie akių spalvos, jie gali netikti tik prie nuotaikos“, šypsosi stilistė. Šešėliams galite rinktis metalo atspalvius – su jais pavyks sukurti įdomų ir netikėtą padūmavusių akių makiažo variantą. Nagų lako lentynėlėje karaliauja pastelė ir ryškios spalvos. O pastarųjų pasirinkimas „Droge“ – turbūt vienas didžiausių Lietuvos parduotuvėse.

Komentuoti