Atstatyk fizines jėgas ir susigrąžink figūrą po gimdymo

Teksto dydis:

Atstatyk fizines jėgas ir susigrąžink figūrą po gimdymo

2012 vas. 15 15:21

Devynis mėnesius gyvenai be intesyvaus sporto, leidai sau daugiau valgyti ir ilsėtis, o dabar sunku grįžti į vėžias? Gal ir sunku, bet nėra neįmanoma.

Visų pirma, net ir pati trumpiausia bei lengviausia mankšta tai indėlis į tavo figūrą bei sveikatą, rašo užsienio mamų portalas „What to Expect“. Tyrimai rodo, kad mamos, kurios ėmė sportuoti praėjus šešioms savaitėms po gimdymo labiau pasitikėjo savimi ir geriau jautėsi, greičiau prisitaikė prie motinystės užkraunamo tiek emocinio, tiek fizinio krūvio.

Jei nuspręsi sportuoti, pirmiausia pasitark su savo gydytoja, ypač jei tau buvo atliktas cezario pjūvis. Sportuojant labai svarbu dėvėti gerai prilaikančią liemenėlę, to tau dabar reikia labiau nei bet kada.

Į ką atkreipti dėmesį?

Kėgelio pratimai. Taip! Tavo senas geras draugas Kėgelis – jis padės tau susigrąžinti dubens raumenų tvirtumą. Kėgelio pratimus gali atlikti visas 24 valandas per parą, nes tam nereikia specialios erdvės, aprangos ar sporto įrengimų. Tau tereikia sutraukti raumenis taip, lyg siektum išvengti apsišlapinimo ir palaikyti juos tokioje padėtyje apie 15 – 20 sekundžių arba bent jau kol suskaičiuosi iki trijų. Daryk šiuos pratimus kai vaikštai po parduotuvę, sėdi prie kompiuterio, gamini mažyliui valgyti...

Stiprink pilvo raumenis tik atėjus tinkamam metui. Spėjame, tavo pilvukas pagimdžius liko nelabai gražus, o jei yra kitaip, tau labai pasisekė. Ypač paplitusi būklė po gimdymo vadinama diastasis recti arba pilvo raumenų išsiskyrimas, atsirandatis nėštumo metu plečiantis raumenims. Gali prireikti mėnesio ar dviejų, kad šis išsiskyrimas užsivertų. Kad galėtum pradėti sportuoti, raumenys jau turi būti apgiję, kitu atveju pilvo raumenų verčiau dar netreniruok, nes gali būklę pabloginti. Jei nori padėti šiam atsiskyrimui greičiau sugyti, daryk tokį pratima: atsigulk ant nugaros, kelius sulenk, pėdas laikyk prispaustas prie grindų. Iškvėpk ir lėtai ištiesk vieną koją, tada įkvėpk ir grąžink koją į pradinę padėtį. Kartok pratimą kita koja ir taip po kelis kartus, kol jausi, kad dirba raumenys.

Atsispaudimai stiprina rankas: kūdikiai priauga svorio gana greitai, todėl dabar puikus metas (kol kūdikis dar sveria nedaug) tvirtinti viršutinę kūno dalį – nes tau to prireiks! Atsispaudimai tai puikus būdas sustiprinti viršutinės kūno dalies raumenis ir gerinti jų tonusą. Pradėk nuo kelių atsispaudimų ir galiausiai per dieną atlik jų bent 10. Tavo pagrindinis tikslas turėtų būti padaryti 10 atsilenkimų po 3 kartus.

Manai, kad neturėsi laiko sportuoti, nes visą tavo dėmesį atims kūdikis? Sportuok drauge su mažyliu. Tiesiog išeikite pasivaikščioti po parką. Stumti vežimėlį ne toks jau blogas užsiėmimas. Gali ne tik lėtai vaikštinėti, bet ir eiti spartesniu žingsniu, daryti pritūpimus laikydamasi už vežimėlio rankenos, kai kurios mamos įsigudrina ir lėtai pabėgioti.

Visai galimas dalykas, kad tavo kūdikiui sukaks 6 mėnesiai, o tu sporto dėka po tiek laiko ir vėl galėsi puikuotis gražia figūra, tvirtais raumenimis ir tuo, kad nepavargsti nešiodama mažylį.

DIETOLOGO VALGIARAŠČIAI LIEKNĖJIMUI ČIA.

Komentuoti