Ką daryti kai pasireiškia šlapimo nelaikymo simptomai

Teksto dydis:

Ką daryti kai pasireiškia šlapimo nelaikymo simptomai

2017 rugp. 30 12:15

Suglumote ir ėmėte nerimauti, pajutusi, kad vis nevalingai išteka šlapimas? Manote, kad tai reta problema moterų tarpe? Svarstote, kad nėra išeities, kuri pagerintų gyvenimo kokybę? Tai mitai, nes remiantis statistiniais duomenimis, 1 iš 3 vyresnių nei 35 metų moteris susiduria su šlapimo nelaikymu. Būtent dėl šios priežasties, moterims svarbu žinoti, kad jos nėra vienos ir yra sprendimų, padedančių toliau nevaržomai mėgautis gyvenimu.

Išsiaiškinkite, koks šlapimo nelaikymas kankina

Pirmiausia svarbu išsiaiškinti savo būklę ir dėl kokių priežasčių pasireiškė šlapimo nelaikymas. Suprasdamos, kokio tipo yra šlapimo nelaikymas, moterys gali geriau susidoroti su šiuo sutrikimu. Yra trys pagrindiniai šlapimo nelaikymo tipai: įtampos, skubos ir mišrus.

Įtampos šlapimo nelaikymas moterims pasireiškia tada, kai susilpnėja šlapimo pūslę laikantys dubens dugno raumenys. Kai juokiamės, šokinėjame, kostime arba keliame ką nors sunkaus, tai didina spaudimą šlapimo pūslei ir dubens dugno raumenys negali pakankamai susispausti, kad sulaikytų visą šlapimą. Paprastai išbėga tik mažas šlapimo kiekis.

Dažnai atsirandantis ir visada staigus noras šlapintis, dėl kurio galimas nevalingas šlapimo ištekėjimas, vadinamas skubos šlapimo nelaikymu (dirgliąja šlapimo pūsle). Jis pasireiškia atsitiktiniais netikėtais ištekėjimais. Manoma, kad šlapimo pūslės raumens receptoriai siunčia į smegenis klaidingus signalus, informuodami, kad pūslė pilnesnė, nei iš tiesų yra.

Mišrus šlapimo nelaikymas – tai būklė, kai kenčiama tiek nuo įtampos šlapimo nelaikymo ( t. y. nevalingo ištekėjimo, kai įtempiama pilvo sritis), tiek nuo skubos šlapimo nelaikymo (t. y. per aktyvios šlapimo pūslės). Vis dėlto, greičiausiai pastebite, kad dominuoja tik vienas tipas.

 

Priežastys gali būti labai įvairios:

1)     nėštumas;

2)     menopauzė;

3)     neurologiniai pažeidimai (Parkinsono liga, išsėtinė sklerozė);

4)     diabetas ir kitos lėtinės ligos;

5)     šlapimo takų infekcija;

6)     nutukimas ir kt.

Geriausia nesidrovėti ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kuris padės nustatyti tikslią būklę, jos priežastis bei rekomenduos galimus gydymo būdus.

Pasirūpinkite apsauga nuo pratekėjimo 

Supratus, kad patiriate šlapimo nelaikymą, svarbu nepulti į paniką ir neužsidaryti tarp keturių sienų. Šlapimą sugeriančios priemonės padeda išvengti diskomforto tiek gydant šį sutrikimą, tiek stengiantis su juo susigyventi. Naudojant kokybiškus įklotus ar paketus galima tęsti pilnavertį ir aktyvų gyvenimą, kad ir ką veiktumėte – būtumėte darbe, keliautumėte, sportuotumėte ar užsiimtumėte kitomis jums įprastomis veiklomis. Šiandien rinkoje galima pasirinkti iš įvairių moterims skirtų gaminių. Švedų gamintojo siūlomas „TENA Lady” asortimentas išsiskiria plačiu pasirinkimu: nuo itin plonų įklotų iki storesnių paketų ir sauskelnių-kelnaičių.

 

Kaip žinoti, ką pasirinkti?

Kai šiek tiek šlapimo išlaša čiaudint, kosint, juokiantis ar keliant sunkų daiktą, gali užtekti plonų įklotų. Jie tokie pat ploni kaip ir higieniniai įklotai, bet šlapimą sugeria kur kas geriau ir efektyviau. Kai išbėga šiek tiek didesnė srovelė šlapimo, galima rinktis paketus su sparneliais. Dėl naujoviškos suspaudimo technologijos „MicroPROTEX“ TM  paketai „TENA Lady Sim“ yra ne tik ploni, bet ir puikiai apsaugo ten kur labiausiai reikia, kartu suteikdami diskretiškumo. Taigi moterys gali nesivaržyti ir drąsiai dėvėti prie kūno prigludusius drabužius.

„TENA Lady“ asortimentas išsiskiria ir tuo, kad siūlo efektyvų sprendimą tiems atvejams, kai staiga išbėga didelis kiekis šlapimo. Stengiantis išvengti didelio šlapimo kiekio pratekėjimo rekomenduojama rinktis didesnius paketus su specialia technologija „InstaDRY“TM, kurios dėka šlapimas sugeriamas akimirksniu ir „užrakinamas“ vidiniuose sluoksniuose.

Nevalingai ištekantis šlapimas gali sukelti nepatogumų ne tik dieną, bet ir naktį. Tokiems atvejams tinka naudoti specialiai nakčiai sukurtus „TENA Lady Maxi Night“ paketus su išplatėjančia galine dalimi. Jie yra itin ilgi ir platūs nugaros pusėje, kad papildomai uždengtų ir leistų gerai išmiegoti visą naktį nesijaudinant dėl šlapimo pratekėjimo.

Kai reikia dar patikimesnės apsaugos, galima rinktis specialiai moterims sukurtas sauskelnes-kelnaites, kurios primena įprastus apatinius. Jos gerai apgaubia ir priglunda prie kūno, yra pagamintos iš švelnios, medvilnę primenančios medžiagos, todėl jas malonu dėvėti.

Visi „TENA Lady“ gaminiai yra pagaminti taip, kad prisitaikytų prie anatominės moters kūno formos. Jie ne tik patogūs naudoti bet ir suteikia saugumo jausmą, nes užtikrina trigubą apsaugą nuo šlapimo pratekėjimo, nemalonaus kvapo ir drėgmės.  Aukštą asortimento kokybę padeda užtikrinti šios gaminių savybės:

· Kvapo neutralizavimo „Fresh Odour Control“ sistema neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui

· Švelnus ir malonus odai „Silkysoft“ paviršius greitai ir gerai sugeria užtikrindamas sausumą

· Orui laidi medžiaga padeda išlaikyti Padeda išlaikyti sveiką odą,; visi gaminiai yra dermatologiškai patikrinti  nes yra orui laidūs ir dermatologiškai patikrinti

Pasirinkus kokybišką ir individualią situaciją atitinkančią apsaugą, galima toliau mėgautis gyvenimu nevaržant savęs ir nesibaiminant dėl šlapimo pratekėjimo.

„TENA Lady“ gaminių galima įsigyti vaistinėse arba internetu. Apsilankykite TENA E-Parduotuvėje, kuri yra ypač patogus ir privatus būdas pirkti. Taip pat įklotų ir paketų ieškokite vaistinėse bei internetinėse vaistinių parduotuvėse.

Komentuoti