Pirmas žingsnis norint apsisaugoti nuo krūties vėžio – pažinti savo giminaičius

Teksto dydis:

Pirmas žingsnis norint apsisaugoti nuo krūties vėžio – pažinti savo giminaičius

2015 rugs. 30 11:13

Per metus Lietuvoje nustatoma apie 1,5 tūkstančio krūties vėžio atvejų. Tiek dalyvių spalio 11 dieną laukiama ir rožinio kaspino paramos bėgime PINK RUN su BENU. Visi šie dalyviai bėgs norėdami paskatinti mylimas moteris nebūti abejingomis ir nelaukti kol liga pati apie save praneš. Tad ką reikia daryti, norint vėžį aptikti kuo ankščiau?

Pažinti savo artimuosius

Pasak specialistų, pirmas žingsnis norint užbėgti ligai už akių, tai savo artimųjų, giminaičių ligų istorijų žinojimas. Tai, kad krūties vėžiu sirgo močiutė, prosenelė ar kelios tetos, jau yra rimtas įspėjimas.

„Dar jauna mergina turėtų išsiaiškinti, ar jos šeimoje ir artimoje giminėje nebuvo krūties ar kiaušidžių vėžiu sergančių moterų. Jei tarp artimiausių giminaičių buvo sergančių krūties vėžiu moteris jau priskiriama padidintos rizikos grupei. Šioms moterims be kasdienio savarankiško pasitikrinimo nuo 25 metų yra rekomenduojama bent kartą per metus pasitikrinti pas specialistus ir atlikti tyrimus“, – pasakojo diagnostikos centrų tinklo „Affidea Lietuva“ gydytoja – radiologė Eglė Jonaitienė.

Pasak specialistės jaunoms moterims rekomenduojamas magnetinio rezonanso tomografijos ir ultragarso  tyrimai. Jie nėra pavojingi sveikatai ir leidžia vėžinius darinius aptikti tankiame jaunos krūtinės audinyje.

Apie ligą išduoda ne tik guzelis

E. Jonaitienė primena, kad apie klastingą ligą, kuri pirmoje stadijoje apie save nepraneša skausmu ar kitais akivaizdžiais požymiais įspėja ne tik atsiradę guzeliai.

„Krūties vėžį gali išduoti ir atsiradę sukietėjimai krūtyje ar pažastyje. Reikia atkreipti dėmesį ir į krūties odos įtraukimus, patinimus ar paraudimus. Ligos pradžioje apie atsiradusį darinį gali pranešti ir atsiradę krūties formos pakitimai. Negalima ranka numoti ir į spenelio pokyčius, atsiradusias išskyras“,  perspėjo specialistė.

Nei į vieną iš išvardytų simptomų negalima žiūrėti pro pirštus ir nedelsiant reikia kreiptis į gydytojus. Tiesa, be išsamesnių tyrimų patvirtinti ar paneigti krūties vėžį dažniausiai negalima, o jų kaina ne visoms moterims yra įkandama.

Dalyvių dosnumas viršija lūkesčius

Likus pusantros savaitės iki antrojo PINK RUN su BENU bėgimo, jau yra surinkta daugiau nei 5 tūkstančiai eurų kovai su krūties vėžiu.

„Jau šiai dienai dalyviai suaukojo beveik dvigubai daugiau nei prieš metus. Šiemet daug dėmesio skiriame moterų krūties vėžio prevencijai ir finansuosime krūties tyrimus jaunoms ir į padidintos rizikos grupę patenkančioms moterims“,  pasakojo renginio organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos statistiką teigiama, kad nustačius krūties vėžį pirmoje stadijoje – 95 procentų moterų sėkmingai įveikia ligą. Trečioje ir ketvirtoje stadijoje išgijimo tikimybė sumažėja atitinkamai iki 50 ir 18 procentų.

Tiesa, „Benu“ vaistinės atstovai ragina nepamiršti, kad pagrindinė renginio mintis yra palaikyti, padrąsinti ir padėti su liga kovojančioms mylimoms moterims.

„Savo darbe kiekvieną dieną susiduriame su žmonėmis, kurie kenčia nuo ligų, skausmo. Vėžys –  itin sunki liga ne tik ligoniams, bet ir jų artimiesiems, kurie neretai jaučiasi bejėgiai, nes negali padėti mylimiems, ligos užkluptiems, žmonėms. Tačiau svarbiausia, ką gali suteikti artimieji sergančiajam, yra palaikymas ir buvimas kartu. Gydo ne tik vaistai, bet ir meilė bei dėmesys. Tokia ir yra pagrindinė „PINK RUN su BENU“ idėja – parodyti sergančiosioms, kad jos nėra vienos, kad jas palaiko ne tik artimieji, bet ir laimingai išgyvenusieji onkologinę ligą ar tie, kurių artimiesiems ar draugams yra tekę su ja kovoti“, – sako BENU vaistinių Lietuvoje direktorė Rasa Marcinkevičienė.

„Pink Run su BENU“ bėgimas vyks spalio 11 dieną. Kviesdami dalyvauti visus, organizatoriai, „Kauno maratono klubas“, parinko ir simbolinę 5 kilometrų trasą, nuo Kauno klinikų iki Rotušės aikštės, kurią galės įveikti bene kiekvienas. Dalyvauti renginyje galima ne tik bėgant, bet ir einat pėsčiomis ar su šiaurietiškomis lazdomis. Svarbiausia dalyvauti! Savo palaikymą galima išreikšti ir aukojant labdarai oficialioje renginio internetinėje svetainėje. Visa surinkta suma bus skiriama krūties magnetiniam rezonanso tomografo tyrimams, galintiems padėti ankščiau ir tiksliau nustatyti krūties vėžį, finansuoti.

Daugiau informacijos www.pinkrun.lt ir https://www.facebook.com/KaunoMaratonas?ref=bookmarks

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Amelia Ava 2021 liep. 15 02:20

Nu am știut niciodată că aș putea obține on-line freze de vrăji bune și fiabile care ar putea ajuta cu adevărat oameni ca mine care aveau nevoie de ajutor pentru relații. M-am despărțit de soțul meu când s-a despărțit de mine și m-am întors la fostul său iubit, încât am fost atât de devastată și de sufletă. Nu am fost eu până când un prieten de-al meu m-a trimis la un bărbat grozav numit Great Baba Ogbogo că ar putea fi de ajutor situației mele. La început, m-am îndoit și ulterior l-am contactat și mi-a spus că va primi o dragoste vrajă pregătită pentru mine pentru a-mi aduce prietenul înapoi la mine. După ce am făcut lucrurile necesare, am făcut totul așa cum mi-a spus și, spre marea mea surpriză, am primit un apel de la iubitul meu că vine acasă și îi pare rău pentru tot ce m-a făcut să trec. Rezultatul a avut succes și astăzi, trăim fericiți. I-am dat cuvântul că voi împărtăși experiența mea cu lumea, astfel încât ceilalți să poată primi ajutor de orice fel de la el. Puteți să-l trimiteți prin e-mail prin: greatbabaogbogotemple@gmail.com sau pentru răspunsuri urgente, scrieți-l pe linia sa de WhatsApp +2349020168697 ... Vă mulțumesc minunat BaBa Ogbogo