Kontracepcija nuo 19 iki 35 m.

Teksto dydis:

Kontracepcija nuo 19 iki 35 m.

2012 rugs. 24 10:00

Dažniausiai, dalis 19-35 m. moterų būna ištekėję, turi vaikų arba jos laukėsi, bet įvyko persileidimas ar buvo atliktas abortas. Paprastai jos mokosi arba dirba, turi tam tikrą gyvenimo patirtį ir kontroliuoja savo veiksmus ir lytinį gyvenimą. Tokio amžiaus moterys gali išbandyti beveik visas apsisaugojimo nuo nėštumo priemones. 
19-35 m. moterims tinka visos kontracepcijos priemonės ir metodai, bet manoma, kad pačios tinkamiausios – įvedamos į gimdą (spiralės).
 
Priemonės, įvedamos į gimdą, – populiariausias 19-35 m. moterų kontracepcijos metodas. Juo naudojasi 25 proc. šio amžiaus moterų, nes šis metodas pigus ir nereikalauja nuolatinės savikontrolės, kuri reikalinga geriant kontraceptines tabletes.
Priemonės, įvedamos į gimdą, rekomenduojamos jaunoms moterims, gyvenančioms reguliarų lytinį gyvenimą ir neturinčioms nusiskundimų dėl šio kontracepcijos metodo.
 
Hormoninė kontracepcija 19-35 m. moterims – vienas iš pačių efektyviausių ir priimtiniausių apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo metodų. Be to, hormoninė kontracepcija yra efektyvi profilaktikos priemonė tokiems susirgimams kaip mėnesinių ciklo sutrikimas, nevaisingumas, endometriozė. Rekomenduojama naudoti mažo dozavimo kombinuotus preparatus, nes jie turi mažiausią pašalinį poveikį.
 
Barjerinius kontracepcijos metodus geriausiai naudoti moterims, turinčioms padidintą riziką užsikrėsti ligomis, plintančiomis lytiniu keliu, retai ir nereguliariai gyvenančioms lytinį gyvenimą, maitinančioms krūtimi, turinčioms neigiamą hormoninių ar įvedamų į gimdą kontraceptinių metodų poveikį.
 
Biologinius kontracepcijos metodus (fiziologinis ir nutrauktas lytinis aktas) geriausia derinti su kitais metodais, nes šiuo metu yra daugybė šiuolaikiškų ir patikimų apsisaugojimo priemonių, kurios netgi gali teigiamai veikti moters organizmą.
 
Chirurginė sterilizacija pirmiausia rekomenduojama moterims, nenorinčioms ateityje turėti daugiau vaikų arba toms, kurioms nėštumas negalimas dėl sveikatos. Šio metodo efektyvumas praktiškai sudaro 100 proc., tačiau jį reikia taikyti labai atsargiai, nes pokyčiai po chirurginės sterilizacijos –  praktiškai negrįžtami.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

As 2017 bal. 8 15:18

Naturalus šėimos planavimas yra nuostabu, jis taikomas tiek siekant pastoti, tiek atdedant nėštumą.

lai ma 2014 lapkr. 3 00:26

labukas,as turejau spirale net septynis metus ir niekas nepriaugo,po to ja isisemiau pagimdziau vaikely ir vel ysidejau.man jos labai patinka,gerai jauciuos,neauga svoris .pabandyti verta ir tau lina ,nebijok,ji daug geriau nei gert tabletes.

lina 2014 saus. 17 11:11

sveiki esu girdejusi apie kontracepsines spirales kad bua jog po ysidejima praejus kuriam laikui jos priauga viduje.galbut kas turi galetu pakomentuoti daugiau.aciu