Kūdikio mirtis / Shutterstock nuotr.

Persileidimas. Ką svarbu žinoti?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-05-06 15:01
Visų moterų organizmai skirtingi, visgi patyrusios persileidimą moters organizmo atsistatymas gali įvykti per kelias dienas arba kelias savaites. Moteris dažnai jaučiasi pavargusi, o kartais atvirkščiai, jaučia palengvėjimą, ypač jei persileidimo procesas buvo ilgas ir sekinantis arba nebuvo aišku, kad įvyks persileidimas, tačiau buvo juntami nemalonūs simptomai.
Sveikimui po persileidimo įtakos turėti gali daugelis dalykų, tai priklauso nuo to, kiek kraujavote ir kiek laiko truko persileidimo procesas. Nėra nustatytų ribų, bet jei jums atrodo kad fizinis atsistatymas trunka per ilgai, galite pasitarti su savo gydytoju ginekologu.

Daugeliui moterų mėnesinės prasideda po 4 – 6 savaičių, jos gali būti gausesnės ir skausmingesnės nei įprastai.

Po persileidimo: kas nutinka jūsų kūdikiui

Kai kurios moterys ir jų partneriai nežino, kas nutinka jų kūdikio palaikams įvykus persileidimui ir norėtų tai sužinoti.

Kūdikių, kurie gimė negyvi būdami 24 savaičių arba pilnai išnešioti, turi būti teisiškai kremuoti arba palaidoti. Kūdikių, mirusių iki 24 – tos nėštumo savaitės situacija kiek kitokia.

Įvykus vėlyvam persileidimui, daugelis ligoninių siūlo paprastas laidotuves, kūdikį galima tiek palaidoti, tiek kremuoti. Kai kurios ligoninės teikia šias paslaugas įvykus persileidimui bet kurią nėštumo savaitę. Ligoninės mokosi iš savo praktikos ir teikia vis geresnes paslaugas, deja kai kuriose ligoninėse gimusių negyvų kūdikių palaikai dar vis traktuojami kaip medicininės atliekos.

Dokumentas, liudijantis kūdikio mirtį

Nors legalaus dokumento apie kūdikio mirtį, įvykus persileidimui iki 24 – tos nėštumo savaitės nėra, kai kurios ligoninės siūlo tėvams dokumentą, pažymintį tokį įvykį. Daugeliui tėvų tai labai svarbu.

Jei jums nebuvo pasiūlytas toks dokumentas ir norėtumėte jį gauti, kreipkitės į seselę arba savo gydytoją ir pasiteiraukite apie šią galimybę.

miscarriageassociation.org.uk