Kaip apsaugoti jaunuolius nuo „legalių“ narkotikų?

Teksto dydis:

Kaip apsaugoti jaunuolius nuo „legalių“ narkotikų?

2016 rugp. 11 10:56

Anglija metė iššūkį legaliems narkotikams

Dažnai girdime tokius narkotikų pavadinimus, kaip kokainas, amfetaminas, marihuana, heroinas ir pan. Apie jų žalingą poveikį žinoma plačiai, jis detaliai ištirtas ir mokslininkų. Tačiau, ypač tarp jaunimo, sparčiai plinta nauja narkotikų banga – vadinamieji legalūs narkotikai, kurie kai kuriais atvejais gali būti net pavojingesni už tuos, kurių vartojimą, platinimą ar gaminimą draudžia įstatymai.

Viena iš didžiausių problemų yra ta, kad jaunuoliai legaliais narkotikais pasitiki daug labiau ir nesusimąsto, kad jie gali būti tokie pat arba dar labiau pavojingi dėl sudėtyje esančių sintetinių medžiagų ar jų kombinacijų, kurių poveikis kol kas tinkamai neištirtas. Tokie narkotikai daug lengviau prieinami internete ar specialiose parduotuvėse, o jų kaina taip pat ženkliai mažesnė, todėl perdozavimo atvejų – daug daugiau.

Deja, legalūs narkotikai gali sukelti tokią pačią nepriklausomybę, kaip ir tradiciniai.

Skelbiami nauji kovos būdai

Štai Jungtinėje Karalystėje (JK) su legaliais narkotikais kovojama jau kuris laikas. Nuo 2016-ųjų gegužės 26 d. įsigaliojo įstatymas, kuris, tikimasi, pažabos bent dalį šios milžiniškos rinkos. Įstatymas kriminalizuoja naujų psichoaktyvių medžiagų gamybą ir platinimą. Tuo tarpu policija įgavo teisę uždaryti plačiai paplitusias legalių svaigalų parduotuves bei internetines svetaines. Nusižengus gresia iki septynių metų laisvės atėmimo bausmė.

JK teisėti narkotikai kaip „Spice” ar „Black mamba” nusinešė daugiau nei 100 jaunuolių gyvybes.

Lietuva – ne išimtis

Tokie legalūs narkotikai, kaip „Spice“ populiarūs ir Lietuvoje. Pardavėjų teigimu, tai natūralus produktas, kurio sudėtis – specialus žolelių mišinys. Mokslininkų duomenimis, tokiuose mišiniuose būna daug sintetinių kanapių sudedamųjų dalių.

Lietuvos Respublikos įstatymai kol kas nereguliuoja legalių narkotikų gamybos ir platinimo. Tačiau jeigu nuo nelegalių narkotikų bent šiek tiek apsaugo įstatymai ir policija, kaip tėvam apsaugoti savo vaikus nuo vadinamųjų teisėtų narkotikų?

Narkotikų testai – greita ir patikima

Kilus įtarimams, kad jūsų vaikas ar šeimos narys vartoja narkotines medžiagas, vienas iš efektyviausių būdų įsitikinti – narkotikų testas. Tačiau kaip testą atlikti diskrečiai, ypač, jei norite tai padaryti dėl savo atžalų ar šeimos narių gerovės?

Šiais laikas narkotikų testas be vargo gali būti atliekamas ir namuose be gydytojų įsikišimo ar netgi ėjimo pas pažįstamą vaistininką. Apsilankę naujoje lietuviškoje internetinėje parduotuvėje hifamed.lt, kuri rūpinasi visos šeimos sveikata, be vargo galėsite išsiaiškinti jums rūpimus klausimus dėl narkotikų ar įsigyti jūsų atveju tinkamiausią testą.

Testų įvairovė – didelė

Šiuo metu rinkoje galima pasirinkti iš kelių skirtingų savybių testų, kurie, naudodami seilių, prakaito ar šlapimo pavyzdžius, nustato skirtingą kiekį narkotinių medžiagų žmogaus organizme. Priklausomai nuo testo, galite nustatyti iki 20 įvairių narkotinių medžiagų, o atsakymą gausite per itin trumpą laiką – nuo kelių minučių iki 60 s.

Testų pagalba gali būti nustatomos pagrindinės narkotinės medžiagos: marihuana, kokainas, opiatai, metamfetaminas, fenilciklidinas, amfetaminas, benzodiazepinai, buprenorfinas, barbitūratai, metadonas, tricikliniai antidepresantai, ekstazis ir t.t.

Tiesa, vienas iš internetinės parduotuvės siūlomų testų išsiskiria savo unikaliomis savybėmis, nes jo naudojimui seilių ar prakaito mėginys nėra būtinas ir gali būti paimamas nuo įvairių paviršių, pvz., moksleivių kuprinių viduje, nuo durų rankenų ar netgi kompiuterio klaviatūros. Tai naujos kartos aukščiausios kokybės ir didelio jautrumo universalus testas, kurio pagalba nustatomos penkios pagrindinės narkotinių medžiagų grupės.

Pasirikti tikrai yra iš ko, o svarbiausia, kad testams atlikti nereikia jokių papildomų priemonių ar instrumentų, todėl atsakymo rezultatai gali likti tik tarp šeimos narių.

Narkotikų testus rekomenduojama atlikti esant elgesio pasikeitimams ar išoriniams požymiams (pvz.: išsiplėtę akių vyzdžiai, abejingumas, apetito praradimas, nepastovi nuotaika, nuolatinis nuovargis, nesugebėjimas susikaupti ir pan.)

Gavus teigiamą rezultatą būtina kreiptis ir pasikonsultuoti su gydytoju specialistu.

Komentuoti