Susirgus vaikui - alternatyva tabletėms

Teksto dydis:

Susirgus vaikui - alternatyva tabletėms

2017 lapkr. 7 11:10

 

Kai suserga mažas vaikas, visuomet pagalvojame, kaip jam padėti ir mažiau pakenkti su cheminiais vaistais. Ar yra kokia nors alternatyva tam? Natūralios medicinos šalininkai teigia, kad yra ir ne vienas būdas.

Mes gyvename laikotarpiu, kai viskuo abejojame ir kritiškai žiūrime į viską, kas vyksta aplinkui. Todėl, kai mažylis suserga ir jį tėveliai nuveda pas gydytoją, kyla natūralus noras kuo daugiau sužinoti apie ligą, bet kuo mažiau mažylį prišerti cheminiais vaistais, o geriausiai, kad jis pasveiktų visai be jų. Tėvelių nemeilė antibiotikams ir operacijoms nuolat auga, tačiau vistiek reikia, kad mažieji būtų sveiki. Taigi, vis daugiau atsiranda natūralios medicinos šalininkų. Jie tvirtina, kad natūralioje medicinoje vyrauja holistinis požiūris, t.y. į organizmą žiūrima, kaip į visumą, o ne į kaip atskiras sistemas ir organus.
Remiantis statistika, 65 proc. Europos gyventojų teigia, kad jiems buvo taikomi natūralios medicinos metodai. Per paskutiniuosius metus apie 30-50 proc. Europos gyventojų patys naudojo vieną ar kitą natūralios medicinos metodą ir 10-20 proc. Europos gyventojų šiuos metodus paskyrė šiuolaikinės medicinos atstovas - gydytojas.
Lietuvoje priskaičiuojama daugiau nei 40 skirtingų šios medicinos sričių (ajurveda, tradicinė kinų medicina, fitoterapija, refleksoterapija, Reiki, joga ir t.t.). Šie metodai ir sistemos svarbūs ne tik ligų gydymui, bet ir jų profilaktikai, nes apima visą mūsų gyvenimo būdą, nurodo tam tikrus sveikos gyvensenos principus, kurių laikantis galima ilgai išvengti sveikatos sutrikimų. Ne mažiau veiksminga ir svarbi visavertė mityba, ekologiška aplinka, fizinis aktyvumas.
Nemaža dalis tėvelių tiki, kad natūralios medicinos būdai yra efektyvūs. Tik bėda ta, kad tėveliams sunku būna surasti tam tikros srities specialistus, o dar sunkiau sužinoti jų kvalifikaciją.

Lengvi paspaudimai delniukams ir padukams

Manoma, kad refleksoterapija kartu su akupunktūra atsirado Kinijoje. Ji remiasi teorija, kad kūnu teka energija, nuo kurios priklauso mūsų organizmo sveikata. Jeigu jos tėkmė bus užblokuota arba sulėtinta, žmogus suserga. Per visą kūną išilgai eina 10 energetinių sričių, po penkias iš kiekvienos kūno pusės. Jos eina nuo kojų pirštų iki galvos. Kiekviena kūno dalis, organas ar liauka esanti toje sferoje turi savo tašką delne arba pėdoje, priklausomai nuo padėties – kairės arba dešinės. Jeigu užtiksite delne arba pėdoje skausmingą tašką, tai reiškia tos kūno dalies, kurios taškas čia yra, ligą. Tokiu būdu patyręs specialistas, masažuodamas galūnes gali nustatyti, kurie organai serga. Pėdos yra jautresnės spaudimui nei rankos. Todėl būtent joms daugiausia dėmesio skiria specialistai. Bet delnams masažuoti nereikia jokių specialių sąlygų, užtenka kelias minutes masažuoti pasirinktą sferą. Tėveliai gali patys pamasažuoti mažylio delniuką. Vidinę jo pusę masažuoti reikia nykščiu, o viršutinę – rodomuoju pirštu. Pirštai turi judėti kaip šimtakojis. Masažas turi užtrukti kelias minutes, o gydant lėtinius skausmus po kelias minutes kasdien. Visa pėdų ir delnų masažo procedūra pas specialistą užtrunka 30-40 minučių.
Refleksoterapija padeda įvairaus amžiaus žmonėms: švelniai masažuojami kūdikiai ir vaikai greičiau pasveiksta, o pagyvenusiems žmonėms reikia kelių kursų. Kita vertus, reikia žinoti, kad ji neatstoja apsilankymo pas gydytoją. Tačiau masažas puikiai atpalaiduoja, pagerina kraujotaką ir sugrąžina organizmo pusiausvyrą.

Adatėlės tinka ir mažiesiems

Kinai susidomėjo akupunktūra, kai pastebėjo, kad strėlėmis sužeisti kariai kartais išgydavo nuo įsisenėjusių ligų. Gydymas adatomis yra žinomiausias tradicinės kinų medicinos gydymo būdas. Manoma, kad per visą kūną išsidėstę yra meridianai, kuriuose yra taškai, jungiantys organizmo vidų su išore. Įdūrus ar paspaudus (kaip akupresūroje) tam tikras vietas, galima sustiprinti arba susilpninti energiją qi ir taip sugrąžinti pažeistą energetinę pusiausvyrą. Ant kūno yra apie 1000 akupuntūrinių taškų. Daugiausia jų yra ant delnų, pėdų, ausyse. Priklausomai nuo ligos per procedūrą naudojamos nuo vienos iki keliasdešimties adatų. Akupunktūra labai retais atvejais yra skausminga (adatos dūris primena švelnų įžnybimą). Per procedūrą gali atsirasti įvairūs simptomai, pvz. nutirpimas, bukas skausmas, šilumos jausmas. Dažnai atsipalaiduojama, pagerėja nuotaika arba apima snaudulys. Kartais po apsilankymo pas specialistą gali laikinai paaštrėti simptomai. Kinų gydytojai mano, kad tai rodo, jog organizmas kaupia jėgas kovai su liga. Terapija su adatomis gali būti taikoma ir suaugusiems, ir vaikams. Atsargesnės turėtų būti nėščios moterys. Ligų, kurias palengvina akupunktūra, sąrašas yra labai ilgas. Mažyliui akupunktūra padės, kai kamuoja įvairūs skausmai, alergijos ir kiti odos susirgimai, lėtinė sloga, gerklės ligos, ausų, virškinimo ligos, jei yra antsvorio, sutrikusi hormonų pusiausvyra, vargina nervų ligos.

Akmenukas vaiko rankytėje ar stiklinėje

Įrodyta, jog akmuo, kaip ir bet kuri gyvybės forma, skleidžia į aplinką elektromagnetines bangas. Nustatyta, kad pakenkto žmogaus organo bangos kinta, jas normalizuoti padeda toks akmuo, kurio bangos ilgumas atitinka sveiko organo spindulių ilgį. Akmenis gydymui naudojo kinai, egiptiečiai ir indai. Mineralai iki šių dienų yra daugelio vaistų sudėtinė dalis. Žinome, kad elektromagnetinių bangų vekimu pagrįsta ir homeopatija, o dalis homeopatinių preparatų pagaminta iš neorganinės kilmės elementų - metalų, mineralų. Akmenys geriausiai veikia, kai liečia kūną arčiausiai sergančios vietos.

  • Jeigu vaikui skauda gerklę arba vargina skydliaukės ligos, jam tiks tam tinkamų mineralų karoliai. 
  • Norint sumažinti skausmą, akmenį padėkite tiesiai ant skaudamos vietos, tuomet reikia, kad mažasis pusvalandį pagulėtų. Akmenis galima nešioti kišenėje arba ant kaklo pakabintame specialiame maišelyje. 
  • Žaizdoms valyti ir kompresams nudegimų ar įkandimų vietoms galima naudoti vandenį, turintį mineralo energiją. Tris pasirinktus akmenis reikia įdėti į negazuoto mineralinio vandens stiklinę ir palikti ant balto padėklo vienai valandai saulėje. 
  • Vidaus organų ligoms gydyti geriame tokį vandenį ryte prieš valgį arba mažais gurškneliais prieš kiekvieną valgį. 
  • Odos ligoms padeda maudynės su mineralais. Į vonią su vandeniu (ne karštesniu kaip 35 laipsniai) įmeskite kelis nušlifuotus akmenis arba mineralą milteliais. Maudynės negali būti ilgesnės kaip 20 minučių.

Kaip valyti akmenis

Kadangi ilgai naudojami akmenys gali spinduliuoti blogą ligos energiją, juos reikia reguliariai valyti. Yra keli valymo metodai – paprasčiausias tai patrinti alkoholyje suvilgytu skudurėliu, nuskalauti šaltu vandeniu (geriausia šaltinio), palikti kelioms valandoms saulėje. Galima akmenį 24 valandoms apiberti druska, o po to nutrinti lino skudurėliu.

Kokį mineralą pasirinkti

Agatas padeda esant infekcijoms, gerina imunitetą, neutralizuoja spinduliavimą.
Avanturinas ramina nervus, širdį, veja šalin blogas mintis.
Deimantas suteikia energijos, detoksikuoja, mažina karščiavimą.
Gintaras neutralizuoja laisvuosius radikalus, mažina kraujo spaudimą.
Akvamarinas gerina regą, padeda esant plaučių uždegimui, nugaros skausmus.
Koralas stiprina kaulus, suteikia energijos, padeda esant impotencijai ir nevaisingumui.
Malachitas išvalo nuo toksinų, gerina vystymąsi, atmintį.
Topazas padeda sutrikus virškinimui, mažina baimes, fobijas.
Lapis lazuli mažina uždegimus, padeda esant kraujotakos sutrikimams.

Veiksmingi prisilietimai

Osteopatija - viena iš manualinės terapijos rūšių. Osteopatijos esmė, kad į organizmą žiūrima, kaip į vientisą sistemą ir metodika veikia ne tiek kaulų, kiek vidaus organų sistemą. Apsilankymas pas osteopatą paprastai trunka neilgai – apie dešimt minučių, o pakartotinio vizito gali prireikti tik po dviejų ar keturių mėnesių. Osteopatas netaiso slankstelių, jis tiesiog prisiliečia prie tam tikrų kūno vietų. Mažylis tuo metu gali būti ant mamos rankų. Rezultatai matomi iš karto: pagerėja savijauta, praeina skausmas, mažylis gali pradėti gausiau šlapintis. Osteopatijos dėka, ligą galima nustatyti pačioje pradžioje. Tai ypač svarbu naujagimiams, kurie gimė esant komplikuotam gimdymui. Net mažiausi nukrypimai gali turėti neigiamų pasekmių, o laiku įsikišus, šią žalą galima sumažinti. Mažiesiems osteopatas padės esant naktiniam šlapinimuisi, hipertonusui ir kai juos kamuoja naktiniai košmarai. Rekomenduojama mažyliams nuo pirmųjų dienų.
Su šiomis ir kitomis natūralios medicinos sritimis galėsite susipažinti festivalyje "Natūralios sveikatos ir jogos dienos 2017". Festivalyje dalyvauja daugiau nei 30-ties skirtingų sričių (ajurvedos, tradicinės kinų medicinos, fitoterapijos, Reiki, jogos, akupunktūros, meditacijos, garso terapijos, sąmoningo kvėpavimo, psichologijos, meno terapijos ir kt.) specialistai.

Daugiau informacijos:

NATŪRALIOS SVEIKATOS IR JOGOS DIENOS 2017

Šių metų renginio tema „Natūralus kelias iš streso ir depresijos“.

2017 m. lapkričio 25 – 26 d.

Lietuvos Edukologijos universiteto II rūmuose, T.Ševčenkos 31, Vilnius.
Šiemet įėjimas į Kalėdinę sveikatos mugę – NEMOKAMAS!
Bilietus į paskaitas ar praktikas galite įsigyti: http://sveikatosdienos.lt

Komentuoti