Vaikai baseine tikrai buvo apnuodyti chloru

Teksto dydis:

Vaikai baseine tikrai buvo apnuodyti chloru

Iš Kauno pramogų centro baseino į ligoninę patekęs 11-metis jau iškeltas iš reanimacijos skyriaus, o medikai oficialiai patvirtino, kad jis apsinuodijo chloru.
 
„Atimk iš žmogaus viską, o paskui nors po truputį pradėk grąžinti, ir jis bus labai laimingas.
Taip dabar jaučiamės mes, kai Povilas ima atsigauti“, – vakar „Lietuvos rytui“ neslėpė džiaugsmo girininkas iš Šakių rajono Gintautas Juškaitis.
Jo 11-metis sūnus nuo praėjusio šeštadienio buvo gydomas Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos intensyvios terapijos skyriuje.
Užvakar vakare berniukui buvo atjungtas dirbtinio kvėpavimo aparatas, o vakar jis iš reanimacijos perkeltas į bendrąją palatą.
 
Tą pačią dieną Kauno visuomenės sveikatos centras gavo oficialias medikų išvadas, kad vienuolikmetis ir ketveriais metais vyresnė jo sesuo sausio 2-ąją laisvalaikio ir pramogų centre „Oazė“ esančiame „Impuls“ baseine apsinuodijo chloru, o ne kokia nors kita chemine medžiaga.
 
Išsiaiškinti, kodėl chloro koncentracija tądien baseine buvo didesnė nei norma ir todėl vaikai apsinuodijo, teks policijos tyrėjams ir baseinų specialistams. Iki šiol tokio atsakymo nėra. Savo išvadų higienistams dar nėra pateikę ir baseino savininkai.
Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas berniuko tėvams taip pat dar nesiryžta prognozuoti, kokios gali būti apsinuodijimo pasekmės berniuko sveikatai. Tai turėtų išaiškėti per pusmetį.
 
Tačiau medikas tikisi gerų rezultatų, nes vienuolikmetis yra fiziškai stiprus ir sveikas.
Berniukas dar kurį laiką bus stebimas ligoninėje, nors medikamentų jam jau nebebus skiriama.
G.Juškaitis baiminosi, kad dėl ilgos narkozės sūnui gali sutrikti atmintis, tačiau abejonės išsisklaidė, kai pabudęs berniukas iškart ėmė kalbėti apie nelaimę baseine.
 
Tėvus nustebino ir tai, kad vaiką domino, ar apie pavojų baseine buvo įspėti kiti lankytojai.
Užvakar ligoninės palatą paliko ir į namus Šakių rajone sugrįžo ir penkiolikametė Gintė.
Paauglė jaučiasi gerai, tačiau jai dar skauda krūtinę, kai giliai įkvepia, todėl medikai patarė į mokyklą neskubėti.
G.Juškaitis ligoninėje sulaukė kelių baseino administracijos darbuotojų vizito. Jos teiravosi apie vaikų sveikatą, bet savo kaltės neįžvelgė ir tėvų neatsiprašė.
 
www.lrytas.lt

Komentuoti