Investuojame į sveikatos tyrimus

Teksto dydis:

Investuojame į sveikatos tyrimus

2017 rugp. 28 11:00

Sveikata – kiekvieno asmens brangiausias turtas. Rūpindamiesi savo, vaikų ir artimųjų sveikata džiaugiamės gera savijauta, energija, esame pakilesnės nuotaikos. Niekam ne paslaptis, kad reguliariai ir laiku tikrinantis sveikatą galima išvengti įvairių negalavimų bei ligų. Todėl kasmetinis sveikatos tikrinimas yra privalomas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tikrinantis profilaktiškai galima užkirsti kelią širdies, kraujagyslių ligoms, pastebėti ląstelių pokyčius, galinčius turėti įtakos piktybinio naviko išsivystymui ar kitoms nemalonioms ligoms. Po atliktų išsamių tyrimų pastebėjus tam tikras ligas, negalavimus rekomenduojami profilaktiniai veiksmai kaip vaistų vartojimas, skiepai ar kitos gydymo priemonės. Dažniausiai gydymo įstaigose yra vykdomos sveikatos tikrinimo ir priežiūros programos, skirtos atskirai vaikams, vyrams, moterims, atsižvelgiant į amžių ar kitus faktorius. Išsamūs sveikatos tyrimai kainuoja nemažus pinigus, tačiau tai – be jokios abejonės būtina investicija, kuri nulemia tolimesnį kokybišką žmogaus gyvenimą. Ne vienas asmuo, neturintis pakankamo lėšų kiekio tyrimų procedūroms, ligų profilaktikoms ar operacijoms pinigų skolinasi banke, o daugiau informacijos apie vartojimo kreditus pateikiama specializuoto banko internetiniame tinklapyje.

Sveikatos tikrinimo programos yra skirtos ne tik konkrečiai vaikams, vyrams bei moterims, bet taip pat gali būti tokios kaip bendroji, skydliaukės, širdies, virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių tikrinimo programos, nėščiųjų priežiūros programa, alergologinė sveikatos tikrinimo programa su alergenų tyrimu ir pan. Bendrąją programą sudaro cholesterolio, gliukozės, kraujo, šlapimo tyrimai, visų pilvo organų kaip kepenys, kasa, blužnis, tulžies pūslė, inkstai echoskopija, priekinės kaklo dalies ir skydliaukės echoskopija, kraujospūdžio matavimas bei konsultacija su šeimos gydytoju. Moterų sveiktos tyrimai yra skirstomi pagal jų amžių, kadangi kuo vyresnė moteris, tuo didesnė tam tikrų susirgimų tikimybė. Išsamią tikrinimo programą sudaro kardiologo, mamologo, oftalmologo konsultacija, skydliaukės tyrimai, vidaus organų, širdies echoskopija, kraujospūdžio matavimas, inkstų funkcijos, kepenų fermentų tyrimai, krūtinės ląstos rentgenograma, šeimos gydytojo konsultacija, gliukozės kiekio kraujyje nustatymas, bendri kraujo, šlapimo tyrimai ir kt. Vyrų sveikatos tyrimai yra panašūs į moterų. Atsižvelgiant į fizinius skirtumus yra atsisakoma keleto tyrimų ir tuo pačiu atliekami tyrimai, reikalingi tik vyrams.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams būtina apsilankyti pas logopedą, odontologą, akių, stuburo gydytoją, atlikti kraujo tyrimus, pamatuoti kraujospūdį. Mažiems vaikams yra būtini skiepai nuo tokių ligų kaip tuberkuliozė, vėjaraupiai, gripas, tymai, hepatitas B, meningitas, rota virusas ir pan. Skiepų dėka yra įgaunamas imunitetas ligoms, todėl tai ypač svarbu mažiems vaikams. Profilaktinių tyrimų metu reikia įvertinti vaiko ūgį, svorį, kūno masės indeksą, klausos būklę, fizinį išsivystymą. Profilaktinis sveikatos tikrinimas užtikrina vaiko saugumą, gerą savijautą, aktyvumą darželyje, mokykloje ir už jų ribų.

Atlikus pilną sveikatos patikrinimą tiek vaikams, tiek suaugusiems gali prireikti papildomų tyrimų, procedūrų ar net gydymo. Priklausomai nuo ligos ar negalavimo, gydoma vaistais, skiepais, mankštomis, terapija, procedūromis ar kitomis gydytojo paskirtomis priemonėmis. Laiku užbėgant negalavimams ar ligai už akių, naudojant pažangius gydymo metodus, operatyviai reaguojant į asmens būklę gali būti pasiekti ypač geri gydymo rezultatai. Kasmetiniai sveikatos tyrimai kiekvienam turi būti privalomi ir neatidėliotini kaip ir ėjimas į mokyklą, universitetą, darbą ar svarbius susitikimus. Nuo kuo ankstyvesnio amžiaus vaikai yra pratinami ir mokomi apie sveikatą, jos reikšmę ir būtinybę, tuo anksčiau jie įsisavina, kad gydytojų nereikia bijoti, o reguliarius tyrimus reikia atlikti kas 1-2 metus.

Komentuoti