Potencija ir amžius

Teksto dydis:

Potencija ir amžius

2011-07-04 00:00

Pagrindinis skirtumas tarp jauno ir vyresnio amžiaus vyro potencijų yra tame, kad jauname amžiuje patencija pažadina susijaudinimą, o vyresniame susijaudinimas pagerina potenciją. Potencijos sumažėjimas vyresniame amžiuje nėra neišvengiamas procesas. Potencijai įtakos turi ir persirgtos ligos, šalutiniai vartotų vaistų poveikiai, emocinis stresas. Reguliarus lytinis gyvenimas (ir masturbacija) skatina seksualinį pagyvenusių vyrų aktyvumą
 
Potencijos sumažėjimas vyresniame amžiuje nėra neišvengiamas procesas.
 
 
 
FAKTAS: Tyrimų rezultatai rodo, kad pagyvenę vyrai seksu užsiima nuo 1 iki 6 kartų per savaitę.
 
Normalūs su amžiumi vykstantys organizmo pakitimai
 
Amžius ne ryškiai paveikia moterų seksualinę potenciją. Pasikeitimai pastebimi tik vaginos formoje, jos lankstume ir drėgnume, tai vyksta dėl hormono estrogeno lygio kraujuje sumažėjimo po menopauzės, (tai paprasta pakeisti naudojantis lubrikantais, turinčiais vandeninį pagrindą, naudojant prezervatyvus be vazelininio sutepimo ir pirkti juos, žinoma, vaistinėse),
 
 Pas vyresnio amžiaus vyrus pastebimo tokie pasikeitimai:
 
·          penio stangrumo ir dydžio sumažėjimas erekcijos metu;
·          pailgėja laikas, kol pasiekiama erekcija;
·          jausmas, kad artėja erekcija, būne nebe toks ryškus;
·          po orgazmo penis greičiau atsipalaiduoja ir reikia ilgesnio laiko, kol įvyks nauja erekcija.
 
 
Persirgtų ligų poveikis seksualinei funkcijai
 
Reikia atminti, kad nei viena liga negali „visiškai garantuoti“ seksualinio aktyvumo praradimo. Širdies ir kraujagyslių sistemos susirgimai, patirtas infarktas verčia daugelį vyrų atsisakyti sekso, nes bijomasi naujo infarkto. Tai klaidinga nuomonė, nors dėl naujų aktyvių seksualinių santykių po infarkto reiktų pasitarti su gydytoju. Įprastai grįžti į normalų seksualinį gyvenimą galima vidutiniškai po 12-16 savaičių.
 
Diabetas – tai vienas iš susirgimų, galintis paskatinti vystytis impotencijai, jei nebus laiku diagnozuotas ir ligos eiga bus nekontroliuojama.
 
Artritas – gali trukdyti seksualiniam aktyvumui, nes vargina sąnarių skausmai. Įvairūs fiziniai pratimai, šiltos vonios, pakankamas poilsis padės palaikyti fizinį aktyvumą. Taip pat reiktų vengti rytinių ir vakarinių valandų, nes tuo metu kaip tik labiausiai skauda. Be abejo, kalbama apie lengvą ar vidutinę susirgimo formą, nes artritas gali sukelti tokius stiprius skausmus, kad net judėti nesinori, ne tik kad užsiimti seksu.
 
Gimdos ir pieno liaukų pašalinimo operacijos nepaveikia moterų seksualinio aktyvumo, problemos kyla daugiau tik emocinės, ir būtent tai neigiamai atsiliepia lytiniame gyvenime. Tokiu atveju reiktų kreiptis į psichologą.
 
Prostatos pašalinimo operacijos šiuo metu atliekamos taip, kad būtų išsaugotos visos nervų galūnės, vedančios į penį. Todėl tokios operacijos retai sukelia impotenciją, galimi tik laikini pooperaciniai pasikeitimai, po to lytinė funkcija atsistato.
 
Medikamentai: antidepresantai, trankvilizatoriai, preparatai, mažinantys aukštą kraujo spaudimą – gali būti impotencijos priežastimi. Kiti medikamentai gali pakenkti vyrų sėklos išsiveržimui ir būti moterų seksualinio šaltumo priežastimi. Bet šie procesai dingsta, nustojus vartoti vienus ar kitus preparatus.
 
Alkoholis – sumažina vyrų potenciją ir net gali išsivystyti impotencija, o moterys laikui bėgant nebepatiria orgazmo.

 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (23)

Rokas 2014-11-12 19:58

ne taip jau ir visi - Spedra skiriama nuo 18 metų :) ir, suprantama, tik vyrams.

Robertas 2014-11-12 15:59

aišku, kad gali visi nesvarbu kokio amžiaus, jei yra būtina suaktyvinti kraujotaką.

Vaidas 2014-11-12 12:49

ar gali erekciją gerinančių preparatų vartot ir jauni , ar jie skirti tik vyresnio amžiaus vyrams?