Kaip padėti vyrams išlikti savimi nepaisant šlapimo nelaikymo

Teksto dydis:

Kaip padėti vyrams išlikti savimi nepaisant šlapimo nelaikymo

2017 spal. 31 15:00

Kiekvienais metais ligų diagnostika ir gydymas tobulėja. Nuo naujų vaistų, skirtų gydyti retoms ligoms atradimo neatsilieka ir kasdien daugelį vyrų kamuojančių ligų diagnostika bei gydymas. Deja, ne visa statistika džiugina. Pavyzdžiui, kas ketvirtas vyras po keturiasdešimties metų patiria šlapimo nelaikymo simptomus: lašėjimą po nusišlapinimo ir mažus nevalingus ištekėjimus. Nors problema tikrai dažna daugelis šių vyrų net šiandien nesinaudoja tinkama apsauga nuo pratekėjimo. Dalis jų nežino, jog yra specialiai vyrams sukurtų šlapimą sugeriančių gaminių, o kita dalis tiesiog ignoruoja savo būklę, drovisi apie tai kalbėti su artimaisiais ar net su gydytoju.

Dažniausi vyrų šlapimo nelaikymo atvejai

Skubos šlapimo nelaikymas, taip pat vadinamas dirgliąja šlapimo pūsle, yra dažniausiai pasitaikantis vyrų šlapimo nelaikymo tipas. Skubos šlapimo nelaikymui būdingas staigus noras šlapintis, kurį sunku sulaikyti. Esant šiam šlapimo nelaikymo tipui gali tekti šlapintis daugiau nei 4–8 kartus per dieną, o taip pat keletą kartų nakties metu. Tai dažnai siejama su padidėjusia prostata, gali būti prostatos operacijos pasekmė.

Jei nusikosėjus, nusičiaudėjus, juokiantis ar keliant sunkų svorį nevalingai išteka šlapimo, greičiausiai tai įtampos šlapimo nelaikymas. Šis tipas dažniausiai pasitaiko vyrams, kuriems neseniai buvo atlikta prostatos operacija.

Lašėjimas po nusišlapinimo pasireiškia tada, kai keletas lašelių šlapimo nulaša net ir po apsilankymo tualete. Lašėjimas po šlapinimosi atsiranda dėl to, kad pūslė šlapinantis visiškai neišsituština. Vietoje to, šlapimas kaupiasi iš šlapimo pūslės išeinančiuose šlapimtakiuose. Dažnai pasitaikanti lašėjimo po nusišlapinimo priežastis yra padidėjusi prostata arba susilpnėję dubens dugno raumenys. Jei šlapimas teka nuolat arba su pertraukomis – tai gali būti persipildymo šlapimo nelaikymas. Paprastai tokį šlapimo nelaikymą sukelia šlapimo srovės obstrukcija, kuomet šlapimo pūslė persipildo ir šlapimas nevalingai išteka.

Mitai apie vyrų šlapimo nelaikymą

Vyrai gali būti linkę ignoruoti šlapimo nelaikymo simptomus dėl įsitikinimo, kad „tikriems vyrams“ tai tiesiog negali atsitikti. Todėl jeigu pastebite, kad vyras pradeda vengti viešumos, atsiranda depresijos, irzlumo, nerimo požymiai, ar tiesiog užuodžiate šlapimo kvapą, svarbu padėti artimajam racionaliai suvokti situaciją ir imtis tinkamų sprendimų. Pirmiausia padėkite vyrams nustoti vadovautis šiais klaidingais dažniausiai pasitaikančiais mitais apie
šlapimo nelaikymą:

1. Šlapimo nelaikymo simptomai reiškia vėžį.

Tai netiesa, nes šlapimo nelaikymą dažniausiai sukelia gerybinės prostatos būklės. Taip pat šlapimo nelaikymą gali sukelti pooperacinė prostatos šalinimo komplikacija.

2. ,,Tai nutinka tik vyresnio amžiaus žmonėms” arba ,,Tai nutiko tik man”.

Milijonai vyrų visame pasaulyje (taip pat vidutinio, darbingo amžiaus) susiduria su šlapimo nelaikymu.

3. ,,Jei ignoruosiu būklė pagerės savaime”.

Arbatų gėrimas ir laukimas nepadės. Reikia kreiptis į gydytoją.

4. Įklotai gali būti skirti tik moterims arba senyvo amžiaus žmonėms.

Užuot naudoję įklotą, vyrai imasi namuose išrastų sprendimų: pavyzdžiui, naudoja tualetinį popierių ar servetėles. Tačiau vyrai klysta manydami, kad įklotai yra „nevyriškas“ gaminys.

Rinkoje yra specialiai vyrams sukurtų gaminių, kurie ne tik gerai ir patikimai sugeria šlapimą, neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui, bet ir išsiskiria vyrišku dizainu. Jie padeda vyrams lengviau perlipti psichologinį barjerą ir tinkamai pasirūpinti savo higiena.

Ką svarbu žinoti apie vyrams skirtus gaminius?

Labai svarbu, kad šlapimą sugeriančios priemonės būtų kokybiškos, pagamintos iš švelnios odai, orui laidžios medžiagos, kad greitai sugertų šlapimą ir efektyviai jį ,,užrakintų” vidiniuose sluoksniuose. Vyrams itin svarbu saugumas, kad šlapimas jokiu būdu nepratekėtų, kad priemonės padėtų apsaugoti nuo nemalonaus šlapimo kvapo atsiradimo.

Iš specialiai vyrams skirto ,,TENA Men” asortimento galima pasirinkti šlapimą sugeriančią priemonę, labiausiai atitinkančią patiriamą būklę. Specialiai pagal vyrų anatomiją sukurti „TENA Men“ gaminiai yra patogūs, greitai sugeria šlapimą ir patikimai apsaugo nuo pratekėjimo bei nemalonaus kvapo atsiradimo. Vyrams neseniai susidūrusiems su šlapimo išlašėjimo problema, patariama išbandyti juodos spalvos itin plonus įklotus „TENA Men Protective Shield“. Tai turi padėti vyrams įprasti naudoti įklotus vietoje
neefektyvių namuose išrastų sprendimų. Nevalingai ištekant daugiau šlapimo rekomenduojama rinktis didesnio sugėrimo „TENA Men“ apsauginius įklotus (LEVEL 1, LEVEL 2, LEVEL 3).

Siūloma ir naujiena – vyriškos sauskelnės-kelnaitės „TENA Men Pants Plus“. Jos suteikia kasdienę, aktyviems vyrams pritaikytą apsaugą esant vidutiniam šlapimo nelaikymui. Tamsiai mėlynos spalvos „TENA Men Pants Plus“ primena įprastus vyriškus apatinius, yra pagamintos iš minkštos, tamprios ir orui laidžios medžiagos. Diskretiškos, patogios dėvėti kasdien ir užtikrinančios patikimą apsaugą nuo pratekėjimo.

  • Pritaikytos vyrų anatomijai, gerai priglunda.
  • Kaušelio formos sugeriantis sluoksnis yra paskirstytas taip, kad geriausiai sugertų priekyje, kur svarbiausia vyrams.
  • Apsauginiai krašteliai užtikrina papildomą apsaugą nuo pratekėjimo per šonus.
  • Kvapo kontrolės sistema apsaugo nuo nemalonaus kvapo atsiradimo.

Interneto svetainėje www.TENA.lt galite rasti daugiau informacijos apie vyrams skirtus gaminius ir užsisakyti NEMOKAMĄ pavyzdį. Gaminių galima įsigyti TENA internetinėje parduotuvėje bei vaistinėse.

Komentuoti