Su vyriškomis ligomis kovokite vyriškai

Teksto dydis:

Su vyriškomis ligomis kovokite vyriškai

2011 rugp. 2 15:00

Prostatitas – vyriška liga, nes tik vyrai turi prostatą. Tačiau tokiu vyriškumo sutrikimu niekas nesididžiuoja. Atvirkščiai – daugelis slepia ir gilina šią rimtą sveikatos problemą. Be reikalo, nes laiku susigriebus, pasitelkus visas fizines ir psichologines jėgas gyvenimas tęsiasi. Su vyriškomis ligomis reikia kovoti vyriškai. Prostatos problemos vyrus užgriūna kartu su amžiaus vidurio krize – įžengus į penktą dešimtį.

SIMPTOMAI. Sėklidžių, varpos galvutės skausmas, jautrus ir pernelyg dažnas šlapinimasis, spazmai, ankstyva ir skausminga ejakuliacija, kraujas spermoje, libido išnykimas, dubens skausmas.

Prostatos uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos ir grybelis. Rizikos faktoriai tokie: lytinių organų traumos, važiavimas dviračiu, jodinėjimas, seksualinė abstinencija.

Šios ligos eiga iš pradžių primena šlapimo takų uždegimą. Ligonius vargina dažnas ir skausmingas šlapinimasis, spazmai, skausmai apatinėje pilvo ir dubens dalyje. Išburkus prostatai šlapimas gali susilaikyti. Čia gali padėti tik medikas.

Tinkamai gydant simptomai praeina per 2-6 dienas. Pokyčiai kraujyje ir šlapime išlieka ilgiau. Taigi, laikas keisti gyvenimo būdą.

Viena iš šios ligos pasekmių – sutrikusi lytinė funkcija. Vyrai tai išgyvena ypač sunkiai. Sutrinka sutuoktinių ir partnerių tarpusavio santykiai, kenčia vyriškasis ego. Vyras baiminasi, kad visa tai dėl senatvės, tačiau neretai pagrindinė priežastis yra padidėjusi prostata. Ši liga nepraeis savaime. Ją reikia profesionaliai gydyti.

BE SAVIGYDOS. „Jokios savigydos, - sako Lietuvos vyrų, sergančių prostatos vėžiu, draugijos prezidentas Gediminas Žižys. – Apie savo vėžį sužinojau prieš aštuonerius metus ir tai buvo labai nemaloni žinia. Savo kova nusprendžiau pasidalyti ir su kitais. Apie savo negalavimus reikia domėtis ne tik internete, bet ir apie tai šnekėtis su žmona, dukra, kitais artimaisiais. Tam reikia ryžto ir drąsos. Tačiau pirmiausia turite kreiptis pas urologą. Liga – didelis iššūkis, tačiau XXI amžiuje jį priimti lengviau“.

BAIMĖ. Ūmus prostatitas prasideda labai staiga. Ligonį krečia šaltis, jis karščiuoja, kankina dažnas ir skausmingas šlapinimasis, vargina skausmingas noras tuštintis. Lėtinio prostatito eiga ilga, varginanti. Gydymas tęsisi gana ilgai. Vyrus gąsdina skausmingas, bet būtinas tyrimas. Užčiuopti prostatą ir įvertinti jos būklę galima tik per tiesiąją žarną. Tiriamas šlapimas po prostatos masažo. Prostatos dydį ir uždegiminius procesus galima įvertinti echoskopijos, kompiuterinės tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso pagalba.

GYDYMAS. Ilgas antibiotikų kursas, fizioterapija. Tikslinga ir psichoterapija, nes ligoniai turi ir seksualinių problemų. Vyrai, peržengę ketvirtą dešimtį, nors kartą turėtų apsilankyti pas urologą, kad esant pirmiems negalavimas būtų paskirtas tinkamas gydymas.

O ką jūs galite patys?

Bijokite šalčio, nes jis pakerta ne tik nosį, gerklę, plaučius, inkstus.

Kaip ir visiems, jums dabar labai svarbus normalus poilsio ir mitybos režimas.

Mylėkite save. Valgykite pomidorus – jie taiso ne tik medžiagų apykaitos sutrikimus, širdies, skrandžio, žarnyno veiklą, bet ir grumiasi su prostatitu.

Nepiktnaudžiaukite alkoholiu, nes jis gali sukelti ūmų šlapimo susilaikymą. Ypač vakarais, prieš miegą. Alkoholis skatina prostatos paburkimą ir tuo pačiu pasunkina negalavimo simptomus.

Gydymo pradžioje reikalinga seksualinė ramybė. Vėliau rekomenduojamas įprastinis lytinio gyvenimo ritmas.

Venkite ypač siaurų džinsų ir bet kokio nesveiko spaudimo.

Reguliariai šlapinkitės.

Ilgai neužsisėdėkite nei prie darbo kompiuterio, nei prie solidaus viršininko stalo.

Reguliariai ir aistringai mylėkitės!

Didžiausia klaida – pavėluoti, kreiptis į medikus kai atsirado jūsų ligos komplikacijos. Šlapinimosi sutrikimus gali sukelti ne tik gerybinis prostatos padidėjimas, bet ir vėžys.

Gerybinė prostata dabar išgydoma ne tik chirurginiu būdu. Ją galima įveikti augaliniais preparatais, maisto papildais. Seniausias vaistas – subalpalmių vaisiai. Jie nuo seno buvo naudojami kaip afrodiziakas, tonizuojanti ir vaisingumą skatinanti priemonė, antiseptikas. Šiuolaikiniai mokslo klinikiniai tyrimai įrodo teigiamą šio augalo poveikį prostatos veiklai, hormoninių testeronų gamybai bei erekcijos sutrikimų gydymui.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

užsigerti. 2014 gruod. 28 12:02

tabletę geriau pilna stikline vandens,o vartojantiems greipfrutų sultis,reiks padaryti paros pertrauką iki vaisto vartojimo.

Mantas 2014 gruod. 28 11:50

Rekomenduojama dozė yra 100 mg, vartojama pagal poreikį.Ją reikia išgerti likus maždaug 30 minučių iki lytinių santykių pradžios. Spedra galit vartot ir nevalgę, ir valgio metu.

tik 2014 gruod. 18 11:08

nemanykit, kad vien šio vaisto išgėrimas sukelia erekciją.Visi šios rūšies vaistai veikia tik esant seksualinei stimuliacijai.