Vyrai vengia kalbėti apie savo bėdas

Teksto dydis:

Vyrai vengia kalbėti apie savo bėdas

2011 geg. 5 00:00

Prostata – tai graikinio riešuto dydžio liauka, esanti tarp vyro šlapimo pūslės ir varpos. Ji gamina skystį, kuris sudaro apie 90 proc. spermos. Nuo šio organo priklauso ir vyro lytinė potencija.
 
Vyrai išlieka drovūs, kai tik reikia kalbėti apie nusiskundimus, susijusius su prostata. Tai tema, kuria neretas vyras nė puse lūpų neužsimena. Dar daugiau, esant kokiai nors bėdai, vyrai
net ir sau mėgina įteigti, kad pasirodyti gydytojui urologui nėra jokio reikalo, tarsi atsirandantis negalavimas ar liga gali savaime praeiti. Prostatos ligos yra išgydomos, tačiau, nekreipiant į jas dėmesio, gali sutrikti sveikata. Atsiradę sveikatos sutrikimai, susiję su prostatos ligomis, kai kada gali sumažinti vyrų lytinę funkciją, o psichologinių padarinių turi visada. 
 
Labai svarbu, kad vyrui tik pajutus nemalonius pojūčius papilvėje, tarpvietėje, vyras kreiptųsi į gydytoją. Požymiai, leidžiantys įtarti prostatos ligas, susiję su šlapinimosi sutrikimu.
Vyrai pastebi, kad šlapintis eina dažniau nei anksčiau, o pajutę norą šlapintis, sparčiau ieško tualeto. Labai būdingas požymis – šlapinimasis naktį. Pradžioje reikia keltis kartą, vėliau 2-3 kartus, o nesigydant – net kas valandą. Kadangi prostata apsupa šlaplę, išvešėję prostatos audiniai ją spaudžia ir siaurina, darosi vis sunkiau šlapintis. Vyrai sako, kad ryte tenka ilgiau pastovėti, kol pradeda bėgti šlapimas, be to sunku iki galo pasišlapinti, atsiranda pojūtis, kad šlaplė neištuštinta. Dėl tos pačios priežasties susilpnėja šlapimo srovė. Ilgainiui jos „trajektorija” gali taip pablogėti, kad tenka „saugoti batų galus”.
Vėliau sutrinka lytinė funkcija.
 
Jei šie simptomai atsiranda dėl laikinų prostatos pakitimų, amžiaus, peršalimo, infekcijos, paskyrus tinkamą gydymą, vyras pasveiksta. Kitu atveju minėti simptomai gali pranešti apie gerybinę prostatos hiperplaziją. Nesirūpinant savo sveikata galima nepastebėti prostatos vėžio ankstyvos stadijos ir kreiptis į gydytoją pavėlavus, nes tuomet dar nėra jokių ligos požymių. Dažnai vėžys aptinkamas profilaktinio sveikatos tikrinimo metu ar tiriant vyrą dėl kitos ligos. Todėl tapo būtina, kad profilaktiškai tikrintųsi visi vyrai.
 
Pagrindinis profilaktinis kraujo tyrimas, duodantis labai daug informacijos apie prostatos būklę yra PSA (prostatos specifinis antigenas). Tyrimas padeda anksti įtarti prostatos piktybinės ligos pradžią ir laiku pradėti gydymą

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Monika 2015 liep. 29 15:32

Gal būt kam nors taip pat aktuali informacija apie šiuos vaistus? Galiu pasidalinti nuorodomis, kur jos daugiau: www. goo. gl/j5JG2H ir www .goo. gl/NKPhbP Svarbiausia, kad šių efektyvių vaistų galima gauti bet kada- tiesiai iš vaistinės.

Monika 2015 liep. 29 15:32

Šie vaistai, kaip minėjo daktaras, veikia tiesiogiai lytinės funkcijos gerinimui, tad nekelia žmonėms tiek šalutinių poveikių, kiek kiti panašios paskirties vaistai. Maniškis juos puikiai toleruoja, bendra savijauta nuo jų nesikeičia, tik padidėja pajėgumas.

Monika 2015 liep. 29 15:31

Vyrai privengia kalbėti ir apie tokias problemas, kaip erekcijos sutrikimai. Ir tikrai be reikalo. Būtina tirtis atsiradus tokiems nusiskundimams, mat tai gali būti dėl daug rimtesnių ligų. Laiku atradus tikrąją priežastį daug efektyviau kovojama tiek su ligomis, tiek su jų pasekmėmis. Mano vyras, kai atsirado problemų su erekcija, kreipėsi į specialistus. Paaiškėjo, kad jam cukrinis diabetas. O galėjo būti ir kokia rimta kraujotakos sistemos liga. Laimei, sveikata pagerėjo, o potenciją pagerino Spedra (avanafilis). Dabar vyras vartoja prieš mylintis po 150mg, nors įprastai skiriama po 100mg. Esant reikalui, dozė koreguojamos nuo 50 iki 200mg.