Higieninių įklotų kokybė – moters sveikatos garantas

Teksto dydis:

Higieninių įklotų kokybė – moters sveikatos garantas

2011-07-14 00:00

Ar Jūs žinote, kad Pasaulinės Sveikatos apsaugos Organizacijos (PSO) duomenimis, 62% vaginalinių ir genitalinių problemų priežastis yra ta, kad moterys naudojasi nekokybiška intymiai higienai skirta produkcija. Todėl kritinėms dienoms būtina pasirinkti kokybiškus įklotus, nes jų vaidmuo palaikant moters reprodukcinės sistemos sveikatą – labai svarbus.
 
Daugumos higieninių įklotų gamybai naudojami perdirbtas popierius ir plastikas. Tokioje žaliavoje gali būti daug švino, tipografinių dažų, bakterijų bei įvairių mikroorganizmų.
Prieš tai, kol pirminė žaliava taps higieninių įklotų dalimi, jai teks pereiti įvairius gamybos etapus. Jų metu į produktą bus dar pridėta: pramoninio šarmo, balinančios pudros, dezodoruojančių medžiagų ir kitų cheminių sudedamųjų dalių.
Viena iš tokių yra dioksinas – šalutinis balinimo produktas. Yra žinoma, kad dioksinas – kancerogenas ir ardo ląstelių apvalkalą.
Įvairios cheminės medžiagos neigiamai veikia moters organizmą, naikina natūralią vaginos mikroflorą, silpnina imuninę sistemą.
Gleivinės ir kitos organizmo ląstelės sugeria kenkėjiškas daleles. Todėl laukia nemalonios pasekmės – į organizmą lengviau patenka genitalijų virusai, jis tampa bakterinių infekcijų taikiniu. Nusilpus imuninei sistemai moters organizmas lengviau pasiduoda trichomonų atakai. Šių makšties bakterijų sukelta liga trichomonozė moterims gali komplikuotis gimdos, jos priedų uždegimu. Kitos galimos bėdos – pienligė – candida grybelių sukeltas vulvovaginitas, genitalijų pūslelinė (herpesas), šlapimtakių infekcija.
 
Kritinėmis dienomis Jūsų imuninė sistema silpsta. Jums būtinas papildomas komfortas ir apsauga. Todėl, jei Jūs jaučiate, kad Jūsų įklotai:
  • per dideli;
  • nepatogūs;
  • nepakankamai gerai sugeria drėgmę;
  • svarbiausiu momentu prateka.
Jei jie kalti dėl atsiradusio:
  • niežulio;
  • bėrimų;
  • nemalonaus kvapo;
  • diskomforto.
Jums reiktų susimąstyti: ar tokios priemonės patikimos ir saugios?
 
Tinkamiausi higieniniai įklotai moterims:
 
1. Turi būti sterilūs. Būtų kvaila bandyti apsisaugoti nuo infekcijos, naudojantis nesteriliu įklotu.
 
2. Neturėti kvapo. Tokie reikalavimai visiškai pagrįsti. Visų pirma, kvapas, sklindantis nuo įklotų, gali tapti alergijos arba jos paūmėjimo priežastimi. Antra, stiprus aromatizuotų higieninių įklotų kvapas dažnai erzina vyrus. Trečia, kažkurie gamintojai aromatizatoriais bando paslėpti nekokybiškų ir dažnai toksiškų medžiagų, iš kurių pagaminti įklotai, kvapą.
 
3. Viršutinis įklotų sluoksnis turi būti minkštas, švelnus, pagamintas iš natūralių medžiagų, tokių, kaip medvilnė arba šilkas. Juk įklotas liečiasi su Jūsų oda ir neturi jos erzinti.
 
4.1 Kokybiškas įklotas „kvėpuoja“, tai reiškia, kad jis lengvai praleidžia orą ir vandens garus. Priešingu atveju Jūs jausite nemalonų drėgnumą ir t.t. O šiltoje ir drėgnoje terpėje sparčiau dauginasi patogeninės bakterijos ir mikroorganizmai.
 
4.2. Skysčiai per įklotą turėtų nepratekėti. Juk įklotai tam ir naudojami, kad būtų saugu.
 
5. Kokybiška priemonė turi gerai sugerti skysčius, o įkloto paviršius turi likti sausas.
 
Dabar jau yra įklotų, gaminamų be pavojingų cheminių ir sintetinių medžiagų. Jie ne tik saugo moters sveikatą, bet yra ekologiški – nekenksmingi aplinkai. Tokius gaminius sertifikuoja tarptautinės kokybę kontroliuojančios organizacijos. Šią informaciją gamintojas pažymi ant pakuotės.
Išsirinkite teisingai!

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Daiva 2012-10-26 13:01

O aš naudoju menstruacinę taurelę. Tikrai esu užtikrinta, kad joje nėra jokios chemijos ir su ja žymiai patogiau nei su paketais ar tamponais. Pats geriausias mano radinys šiais metais.