Ką bendra turi nugaros skausmas ir aukštakulniai?

Teksto dydis:

Ką bendra turi nugaros skausmas ir aukštakulniai?

2015-03-31 17:53

Nugaros skausmai kankina visus: moteris ir vyrus, jaunus ir vyresnius. Tiesa, moterims, ją gali skaudėti ir dažniau, pavyzdžiui, per mėnesines ar nėštumą. Maža to – stuburą veikia net krūtinės dydis ar mėgstami aukštakulniai. Taigi vos suskaudus nugarai, neskubėkite nustatyti baisių diagnozių. Tai – nebūtinai patologija. Tačiau žinokite, kad nugaros skausmus gali sukelti ir šios priežastys.  

Mėnesinės. Kone kiekviena moteris per mėnesines jaučia pilvo arba nugaros skausmus. Menstruacijų metu hormonas prostaglandinas priverčia gimdą susitraukti, dėl to kyla nemalonių pojūčių juosmens srityje. Neišsigąskite, tai nėra patologija. Bet jei po kelių dienų nepraeina, žinoma, pasikonsultuokite su savo ginekologu.

Nėštumas. Dauguma besilaukiančių moterų jaučia nugaros skausmus, ypač nėštumo pabaigoje. Mat svorio centras persikelia į priekį, papildomai apkraunamas stuburas. O kur dar papildomi kilogramai, hormonų audros ir kt.? Be abejo, tik jūsų gydytojas galės patarti, kaip palengvinti šią situaciją, nes jis geriausiai žino jūsų būklę.

Itin didelė krūtinė. Ko gero, vyrai šyptels: kuo didesnė – tuo geriau. Tačiau didelė krūtinė problemų kelia ne dėl dėmesio pertekliaus. Jų šeimininkėms dažnai skauda galvą, „laužo“ kaklą, maudžia pečius. Nes didelis biustas spaudžia viršutinę liemens dalį, svorio centras susidaro pakankamai aukštai. Pusiausvyrai išlaikyti dubuo atsikiša atgal, suspaudžiami apatiniai nugaros raumenys. O kur dar pačios krūtinės skausmai per mėnesines! Beje, dažnai manoma, kad sportuojant galima daug savijautos problemų išspręsti. Tačiau šiuo atveju fiziniai pratimai gali net labai pakenkti, todėl kreipkitės į specialistus, jie patars, kaip sportuoti. Tiesa, kai kurie specialistai sako, kad nereikia didelės krūtinės – pakanka blogai parinktos liemenėlės, ir jus kamuos nugaros skausmai.

Aukštakulniai. Taip, taip – jie gali sukelti nugaros skausmus, nes pakeičiamas natūralus stuburo linkis, eisena ir judesių koordinacija. Didžiausias krūvis tenka pėdai, ji deformuojasi, ne vienai moteriai kyla problemų dėl vadinamojo kauliuko – didžiojo piršto iškrypimo, kartais net prireikia operacijos. O kur dar traumos, raiščių patempimai ir pan.? Aukštakulnė avalynė labiau tinka šventėms, o jei vis dėlto tenka visą dieną juos avėti, rinkitės bent 5 centimetrais žemesnę. Vakare palepinkite kojas šilta vonele, pirštų masažu ar tiesiog kelioms minutėms pamerkite į šaltą vandenį.

Osteoporozė. Jei esate dar jauna ir niekada neskauda nugaros, net per menstruacijas, ir be būrėjų galima atspėti, kas jūsų laukia ateityje. Tiesiog reikia išsiaiškinti, ar močiutė arba mama nesirgo osteoporoze. Deja, ši liga – paveldima ir daugeliu atveju prasideda dėl kalcio, magnio ir kitų mineralų trūkumo organizme. Rizika, jog išsivystys osteoporozė, didesnė toms, kurioms nereguliarios mėnesinės ar ankstyva menopauzė (iki 40 metų). Baisiausia, kad ligos pradžioje nejuntama jokių simptomų. Todėl verta stiprinti kaulus nuo jaunystės, nerūkyti, nevartoti daug hormoninių vaistų, nepamiršti fizinių pratimų ir žiūrėti, kad organizmui netrūktų kalcio ir vitamino D.

Nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas. Kaip ir labai skirtingos ligos ar skausmų priežastys. Žinoma, draugei galite pasiguosti, jei sunegalavote, bet recepto verčiau prašykite savo gydytojo.

Paruošė Ilona Petrovė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 13:42


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.