Kelnaitės su juostele: sveika ar nesveika?

Teksto dydis:

Kelnaitės su juostele: sveika ar nesveika?

2015-03-16 00:00

Vienos jas dievina, kitos – negali pakęsti. O trečiosios sako: nesveika! Vyrai iškart atitaria: ne, tai – seksualu. Turbūt supratote, kad kalbame apie kelnaites su juostele arba siaurikes, dar netaisyklingai vadinamas stringais.

Moterys, paklaustos, dėl ko jas dėvi, dažniausiai sako: „patogu“; „mėgstu prigludusius drabužius, man svarbu, jog nesimatytų apatinių drabužių kontūrų“, „mano vyras sako, jog tai – labai seksualu, dėvėdama jas tokia ir jaučiuosi“.

Nemėgstančios tokio tipo apatinio trikotažo paprastai vieningos: „nepatogu!“, „nemėgstu papildomų dirgiklių, o jos nuolat erzina, negaliu atsipalaiduoti“, „reikia turėti tobulą figūrą“.

Žinoma, grožis visuomet buvo svarbus. Tačiau ir sveikata mums turėtų būti tikrai ne paskutinėje vietoje. Gydytojos akušerės-ginekologės Auros Bartaškienės klausėme: ar sveika dėvėti siaurikes?

Svarbiausi du dalykai: kiek dažnai nešioja ir dydis. Jei moteris sveika ir jas nešioja ne kasdien, tikrai nepakenks, ypač jei išsirinks savo dydžio. Per dideli gali pritrinti švelnią lytinių organų odą, o per maži įsirežia, kur nereikia, gali sukelti nereikalingų infekcijų.

Jei yra ginekologinių problemų, verčiau nedėvėti siaurikių. Stebėti, ar per tą pusantro du mėnesius liga atsinaujins. Jei pasikartojo, net ir nedėvint siaurikių – vadinasi, ne čia bėda, ne šio tipo kelnaičių dėvėjimas provokuoja ginekologines infekcijas, o jei  nesikartojo, tai akivaizdu, verčiau rinktis kitokius apatinius, jei norite išvengti infekcijų.

Aš pati savo dukroms rekomendavau palaukti bent aštuoniolikos. Augančiam organizmui papildomų dirgiklių nereikia. Jų ir taip yra pakankamai. Geriausios – medvilninės kelnaitės, kiek galima natūralesnės, pralaidžios orui. Juk dabar ir medvilninių labai gražių yra.

Yra dar vienas dalykas, kuris man, kaip mamai, svarbus. O kaip vyrai reaguoja į siaurikėmis aptemptą užpakaliuką? Suprantu, suaugusi moteris žino, ką daro, kodėl dėvi tokias kelnaites ir pan. Ar verta paauglei rizikuoti? Juk ji gali susidurti su nelabai gerai nusiteikusi vyriškiu, kuris gali ir nuskriausti. Mergina gal negalvoja, kokia ji seksuali, bet vyras gali pamanyti, jog jį kviečia. O, žiūrėk, atstumtas gali ir įsižeisti, ir net prievartą panaudoti. Ar reikia, kad ji būtų išgąsdinta, psichologiškai paveikta ir pan.?“ 

Žinoma, kiekviena nori atrodyti gražiai ir seksualiai, tačiau visuomet verta prisiminti, jog sveikatą reikia branginti ir puoselėti. Todėl – keli patarimai. 

  1. Nedėvėkite siaurikių kasdien. Jei esate sveika moteris, kartais dėvimos jos tikrai nepakenks. Tačiau kasdienai rinkitės įprastas kelnaites, ypač jei sportuojate ar aktyviai dirbate.
  2. Jei jau dėvite, keiskite jas kasdien (kaip, beje, ir kitokio tipo apatinį trikotažą). Siaurikės nuolat liečiasi su lytinėmis lūpomis ir išange, jomis lengvai keliauja bakterijos, kurios gali sukelti įvairių infekcijų, todėl apatinių švara – būtina. Bet jei jums nuolatos pasikartoja pienligė ar kiti uždegimai, verčiau atsisakykite kelnaičių su juostele.
  3. Pasirinkite tinkamą dydį. Tai reiškia, kad bus saugiau, jei siaurikes pirksite savo dydžio – nei per dideles, nei (dar blogiau) per mažas. Kitaip gali atsirasti įvairių nutrynimų, žaizdų, pūslių, į kurias lengvai paklius infekcijos. Ypač vasarą.
  4. Rinkitės tik natūralias medžiagas. Dėl tų pačių infekcijų ir mechaninių odos pažeidimų verčiau rinkitės natūralių medžiagų kelnaites. Sintetinės, nors ir kaip dailiai atrodo, nėra praktiškos ir sveikos.
  5. Kelnaitės su juostele netinkamos mėnesinių metu. Pirmiausia, žinoma, dėl to, kad nepatogu ir nepraktiška.
  6. Tai labai intymu, bet svarbu. Apie tai mažai kas kalba, tačiau pasinaudojus tualetu itin svarbu teisingai nusivalyti: servetėle braukite nuo priekio išangės link. Priešingu atveju į makštį gali pakliūti infekcija.  
  7. Sveikatai nepakenks, bet grožio nepridės. Stenkitės, kad jūsų kelnaitės su juostele neišlįstų pro kelnių ar sijono juosmenį. Tai – blogas tonas. Na, o jei jau vis dėlto taip norisi, kad visas pasaulis matytų, ką jūs dėvite, įsitikinkite, kad tikrai yra ką parodyti. 

Būkite visos sveikos ir laimingos!

Paruošė Ilona Petrovė

KVIESKITE DAKTARĄ! MOTERIŠKAS APATINIS TRIKOTAŽAS

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 13:46


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.