Kontracepcija 45-55 metais

Teksto dydis:

Kontracepcija 45-55 metais

2010-12-31 00:00

Šiame amžiaus periode moterys dažniausiai patiria menopauzę. Likus 4–5 metams iki jos, kiaušidžių veikla paprastai sutrinka, sulėtėja. Nežiūrint į tai, kad šiuo gyvenimo laikotarpiu pastojimo rizika žymiai sumažėjusi, vis tik pastojama ne taip jau ir retai, kadangi daugeliui moterų ir šiuo metu mėnesinės išlieka reguliarios.
 
Tačiau nėštumo ir gimdymo metu dviems šio amžiaus pacientėms iš trijų pasireiškia įvairios ligos ir sveikatos sutrikimai (širdies ir kraujagyslių ligos, inkstų ir šlapimo sistemos organų, kepenų ligos, chroniški lytinių organų uždegiminiai procesai, gimdos miomos, gimdos ir gimdos kaklelio nusileidimas ir t.t.). Visa tai neigiamai veikia tiek motinos, tiek kūdikio sveikatą. Be to, yra labai didelė tikimybė, kad kūdikis gims su įgimta patologija.
 
Dauguma 40–45 metų moterų daugiau nebeplanuoja turėti vaikų, todėl dažniausiai nepageidaujamą nėštumą nutraukia abortas. Reikia turėti omenyje, kad abortą šiame amžiaus tarpsnyje neretai lydi lytinių organų uždegimai, gimdos miomų formavimasis, endometriozė, pasunkėjęs klimakterinis laikotarpis, išprovokuojami onkologiniai susirgimai.
 
Pagrindinės kliūtys 45-55 moterims, pasirenkant apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemones, susiję su viršsvoriu, rūkymu, persekiojančiomis įvairiomis ligomis ir kt.
 
Tad kokios gi kontracepcijos priemonės šiuo metų periodų būtų geriausios?
 
Priemonės, įvedamos į gimdą, 45–50 metų moterims kartais negalimos dėl įvairių susirgimų (įvairių dydžių gimdos miomos, patologiniai gimdos kaklelio pakitimai ir kt.). Tačiau, nežiūrint į tai, kartais šios priemonės vis tik naudojamos.
 
Hormoninė kontracepcija išsiskiria ne tik aukštu efektyvumu, bet ir pasireiškia daugelio ginekologinių ligų gydomosiomis savybėmis. Moterys, naudodamos šį apsisaugojimo būdą, vyresniame amžiuje rečiau patiria kaulų lūžių, nes šios priemonės stabdo kaulų retėjimą, kurį sukelia menopauzės metu sumažėjęs moteriškų lytinių hormonų kiekis, taip pat rečiau suserga kiaušidžių ir gimdos vėžiu.
 
Kombinuotų kontraceptinių tablečių negali vartoti intensyviai rūkančios moterys, taip pat moterys, kurios anksčiau turėjo įvairių kraujagyslių trombozės atvejų (infarktų, insultų, paviršinių venų trombozių ir kt.), sergančios sunkia cukrinio diabeto forma, kepenų ligomis ir kt. Šioms moterims, vartojant kontraceptines tabletes, tikėtinos įvairios širdies-kraujagyslių ligų, trombozių komplikacijos.
 
Tačiau paskutinės kartos mažo dozavimo preparatai turi kur kas mažesnį šalutinį poveikį, todėl juos ne tik galima vartoti, yra įrodyta ir jų nauda.
 
Perspektyvus yra mini tablečių, injekcijų ir priemonių, įauginamų po oda naudojimas. Šios grupės preparatai neturi įtakos kraujo krešėjimui ir nedidina trombozės rizikos, nekeičia kraujospūdžio, nekenkia kepenų veiklai. Be to, jie netgi padeda gydyti gimdos gleivinės pakitimus, gimdos miomas, endometriozę. Mini tabletės pradedamos vartoti nuo pirmos mėnesinių dienos ir vartojamos pagal nuolatinį grafiką. Kontraceptines injekcijas ir priemones, įauginamas po oda, taip pat gali naudoti moterys, kurioms per 40–45 metus. Tačiau turėkite omenyje, kad jas naudojant gali anksčiau užklupti menopauzė (klimaksas).
 
Šio amžiaus moterims nepatariama naudoti skubiosios kontracepcijos hormoniniu pagrindu, nes didelės hormonų dozės neigiamai veikia moters organizmą. Tačiau išskirtiniais atvejais (pav. po išprievartavimo) ją naudoti galima.
 
Chirurginė sterilizacija labiau tinka toms moterims, kurioms dėl įvairių ginekologinių ligų, bendros sveikatos būklės nėštumas draudžiamas.
 
Barjerinius kontracepcijos metodus sėkmingai naudoja daugelis porų, kurios mano, kad tai jiems yra pats tinkamiausias būdas, arba kai moterys dėl įvairių ginekologinių ar bendrų susirgimų negali naudoti kitų apsisaugojimo būdų. Barjerines kontracepcijos priemones reikia naudoti labai taisyklingai. Jos reikalauja atsakingumo, kuriuo šio amžiaus moterys kaip tik ir pasižymi. Tokios priemonės apsaugo nuo ligų, plintančių lytiniu keliu, o kai kurie spermicidai (pav. kremas su nonoksinolu), naudojami kartu su barjerinėmis priemonėmis, drėkina makštį, kuri 40–50 metų moterims linkusi sausėti.
 
Vyresnio amžiaus moterų tarpe labai populiarūs ir natūralūs kontracepcijos būdai. Vienas paprasčiausių būdų – nutrauktas lytinis aktas. Tačiau jo kontraceptinis efektyvumas nėra aukštas, o kai kuriems vyrams jis visai netinkamas.
Ritmo metodas nėra efektyvus toms moterims, kurių mėnesinių ciklas nereguliarus. O 40–50 metų moterims tai dažnas reiškinys. Visais kitais atvejais jį naudoti galima, tačiau būkite pasiruošę nemaloniems siurprizams.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:03


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Andrius 2017-04-08 15:17

Naturalus šėimos planavimas yra nuostabu, jis taikomas tiek siekant pastoti, tiek atdedant nėštumą.