Kontraceptiniai implantai

Teksto dydis:

Kontraceptiniai implantai

Kontraceptiniai implantai yra maži, minkšti cilindrai, įsiuvami po oda (dažniausiai vidinėje žasto pusėje). Vietiškai nuskausminama ir, šiek tiek įpjovus, įsiuvami šeši smulkūs cilindriukai. 
Po oda jų visiškai nematyti, nors apčiuopti galima. Implantavimo vietoje susidarys nedidelis randas, beveik nematomas, jei operaciją atliks profesionalus medikas. Maždaug tirs metus iš šių cilindriukų į kraują sunkiasi progestogenas. Jam veikiant tirštėja gimdos kaklelio gleivės, ir spermatozoidai nebegali patekti į gimdą. Taip pat kinta gimdos vidinis kiaušinėlis. Kai kuriais atvejais nebevyksta ovuliacija. Implante yra hormono talpykla, kuri trejus metus labai mažomis dozėmis jo išskiria. Po to implantas turi būti pakeistas, nes hormonas talpykloje bus išnaudotas.
 
Implantas retai pajuda iš savo vietos net ir aktyviai sportuojant ir, manoma, jog tai nepavojinga. Jei nejaučiate implanto toje vietoje, kur jis buvo įsiūtas, pasitarkite su ginekologu, kad įsitikintumėte, jog implantas yra vietoje. Jei reikės, ginekologas atliks pakartotinę implanto įkišimo operaciją.

Implantuojant taikoma vietinė nejautra, todėl skaudėti neturėtų. Pati procedūra trunka porą minučių. Po to implantavimo vieta gali tapti šiek tiek skausminga ir atsirasti nedidelė mėlynė.
 
Pranašumai: Tinka nuolat pamirštantiems išgerti tabletes ar negalintiems naudotis kitomis kontracepcijos priemonėmis. Nesukelia nepatogumų sekso metu. Galima naudoti maitinant krūtimi. Vos tik pašalinus implantą vėl tampate vaisinga. Galima jį pašalinti, kai tik nuspręsite, kad jo nebereikia. Daugelio moterų mėnesinės pasidaro ne tokios gausios ir skausmingos. Iš pradžių (kelis mėnesius) moteris gali nereguliariai kraujuoti.
 
Pašalinis poveikis: Pirmus metus gali kisti ar visai išnykti menstruacijų ciklas, po šio periodo ciklas dažniausiai vėl pasidaro reguliarus. Kartais pasitaiko galvos skausmų, svorio didėjimo.
 
Nepatogumai: Kai kurių moterų kūnas atstumia implantus todėl gydytojas turi juos pašalinti. Pašalinimas yra sudėtingesnis, nes audinys aplink implantą sustorėja. Pašalinus implantą gali likti nedidelis randas. Po pašalinimo kiaušidės iškart atgauna savo funkciją ir moteris tampa vaisinga.
 
Patikimumas: Vienerius metus – maždaug 99%. Visus penkerius metus – maždaug 98%.
 
Lietuvoje įregistruotas vienos rūšies implantas. Tai 4 cm ilgio ir 2 mm skersmens kapsulė. Jos veiklioji medžiaga yra hormonas gestagenas – etonogestrelis.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (29)

K 2013-02-21 12:48

Implantą turiu jau du metus. Neapsakomai džiaugiuosi!!!!! Mano asmeniniai šalutiniai poveikiai - nuotaikų svyravimai, nereguliarios mėnesinės. Bet šie minusai yra niekas, palyginus su teigiamom savybėm!!! :)))

VJ 2012-10-18 12:49

Na as jau beveik 3 metai su implantu, uz keliu savaiciu jau reikia ji isimti, ir galvoju vel isideti, man labai gerai, jokiu nepatogumu. Aisku pamenu pirma pusmeti vis kraujuodavau negausiai, bet kai apsilankiau pas gydytoja ji man israse vaistu, pageriau kokias pora sav. ir viskas susitvarke.
Tad cia merginos galit sakyt dekites nesidekit......bet nepabandziusios nesuzinosit ;) Kiekvienos moters organizmas yra kitoks. ;)

ji 2012-08-04 16:07

Jokiu budu nesidekite sito sudo! Tik kelioms jis nesukelia problemu,as gyvenu uk,buvau isidejus ir po 7 men issiemiau,nes nebegalejau kesti kraujavimo,pilvo skausmu kasdien. Kiek zinau kurios buvo isideje is mano pazystamu,visos issieme.