Laima Mertinienė: „Gyvenimas – tai ne tik kūno formos, tai daugybė įvairių kitų dalykų“

Teksto dydis:

Laima Mertinienė: „Gyvenimas – tai ne tik kūno formos, tai daugybė įvairių kitų dalykų“

2011-04-01 00:00

(Asta Geibūnienė)  
 
Verslininkės ir tiesiog šaunios moters Laimos Mertinienės lieknėjimo pavyzdys ne kartą aptarinėtas viešai. Praėjo pora metų, kai ponia Laima neteko 70 kg kūno svorio, metus gyvenusi pagal griežtą gydytojo Levo Chazano lieknėjimo metodiką.
Jai sėkmingai pavyko atskleisti savo įgimtą grožį, ji tapo pavyzdžiu daugeliui moterų, įrodė, kiek daug, tiesa, padedamas medikų, gali pats žmogus. Su ponia Laima kalbamės apie jos lieknėjimą, pastangas siekiant užsibrėžtų rezultatų ir gyvenimą dabar.

Kokį tikslą turėjote prieš pradėdama lieknėti pagal Chazano metodiką?

Norėjau pabandyti ir vyliausi, kad man pavyks. Buvau ir anksčiau bandžiusi įvairiausiais būdais blogti. Jei numeti 20 kg, atrodydavo kažkas stebuklinga. Bet kai Chazanas man pasakė, kad turėsiu numesti 80 kilogramų, pagalvojau, kad tai yra visiška nesąmonė, absurdas. Ir dabar kalbant man sunku suvokti, kad tai įmanoma. Vis dėlto, manau, kad daktaras Chazanas veikia labai didele įtaiga.

Žinojimas, kad turime viliojantį kūną, kurį galime papuošti gražiais drabužiais, mums, moterims, tarsi balzamas širdžiai. Viskas dėl grožio? Pavydėdavote lieknoms? O gal nerimą kėlė sveikata?

Buvau susitaikiusi su savo prigimtimi, maniau, kad niekur nedingsi. Bet storas žmogus visą gyvenimą svajoja ir mėgina sublogti. Man paprasčiausiai pasitaikė galimybė išbandyti Chazano metodiką: nusivežė pažįstama, o ten jau įkalbėjo ir pradėjau. Manau, kad ne dėl grožio, veikiau įdomu buvo patikrinti savo galimybes ir pamatyti, ar tikrai laimė būti plonai (juokiasi). Nors ir dabar nesu idealiai plona, bet gerokai plonesnė negu anksčiau.
O sveikata? Ji tuomet nebuvo labai bloga, nors jau turėjau bėdų dėl spaudimo. Dabar jaučiuosi daug geriau.

Kokių savybių prireikė, kad pasiektumėte tokių rezultatų?

Aišku, reikia valios. Bet aš galvoju, kur ta mano valia buvo anksčiau? Gal čia Chazano įtaiga, nors jis tai ir neigia, o gal mano charakteris – gavus užduotį, ją atlikti – lėmė, kad visa tai ištvėriau. Nors pati net nesuvokiu, kaip.

Kas buvo sunkiausia?

Praktiškai viską reikėjo daryti prieš savo valią. Dieta labai griežta, režimas, valgyti galėjau po labai mažai ir pagal valandas: 9, 14 ir 17. Man ir dabar dar tos valandos galvoje. Tarp jų galima gerti kavą arba arbatą be pieno. O man kava be pieno iš viso neegzistavo (juokiasi). Vakare maža porcija mišrainės: tik baltos arba tik raudonos. Jau dveji metai praėjo, o aš ligi šiol negaliu žiūrėti į tas mišraines. Metus tos dietos laikiausi, bet sistemos taip ir neperpratau. Nesuprantu, kodėl vasarą žmogui negalima vakare suvalgyti salotų, kodėl tik tos mišrainės? Na, bet tokia sistema ir ji veikia.

Labai sunku laikytis dietos, kai šeima maitinasi visai kitaip. Aplink pagundos...

Taip, būdavo sunku, kai jie virtuvėje, kuri yra bendroje erdvėje, ką nors „smožindavo“ Bet kuo jie kalti?

Kuriuo metu labiausiai savimi didžiavotės? Galvojote: „Na, aš šaunuolė“

Nepagalvojau nė karto, tai dar laukia manęs ateityje (juokiasi). Aš ir nepasiekiau tokio rezultato, koks man buvo nurodytas. Toliau laikytis tokios griežtos dietos nebeleido sveikata. Susirgau kraujo liga, tik neaišku, nuo ko: ar kelionėje po Tailandą man kas nors įgėlė, ar dėl dietos.

O jei viskas būtų buvę gerai?

Nežinau, ar toliau būčiau tęsusi, nes kai atsimenu pabaigą – buvo tragiška. Puikiausiai suprantu anoreksikes: jautiesi kaip bjauri stora boba, valgyti lyg ir nori, bet bijai nors kąsnį į burną įdėti, o kūnas tarsi ne tavo, lyg koks tuščias balionas. Ir tokia baisi savijauta buvo visos dietos metu: šalta, bloga, liūdna...
Ir iš viso, nieko gera nėra iš tų dietų, nebent tikrai nori kažko pasiekti ar sveikata priverčia...

Ne paslaptis, kad greitai numesti kilogramai atsipalaidavus vėl ima sparčiai augti, o gal šis lieknėjimo būdas stebuklingas – pakanka tik pajudinti vežimą ir jis toliau rieda pats?

Stebuklų nėra. Teko skaityti, kad tik 15 proc. žmonių, kurie laikėsi dietos, vėliau sugeba tą svorį išlaikyti. Ir aš priaugau kokius 6 kg per dvejus metus, bet, manau, kad tai nedaug.
Manau, yra taip: vienas žmogus gali išgerti ir netapti alkoholiku, kitam nuo tokio alkoholio kiekio gresia priklausomybė. Yra ir toks tipas žmonių, kurie negali daugiau valgyti. Storam žmogui reikia rinktis: valgai arbe ne.
Be to, žinoma, kad geriausia svorį mesti lėtai. Jei po tokios žiaurios dietos atsipalaiduočiau ir daugiau užvalgyčiau, tai man tuoj pat viskas apaugtų. Todėl dabar maistą riboju, žiūriu, ką valgau. Ir jau pripratau: valgau neriebiai, nesaldžiai, mažai angliavandenių. Štai šiandien pirkau lašinių, paragavau – man bjauru. Kasdien po valandą sportuoju ant treniruoklio. Mes jį vadiname „mindalu“. Štai ir visas mokslas.

Dažnai, pastebėjus, jog svoris krenta, norisi dar labiau sulieknėti. Kiekvienas pasiekimas vertinamas ne kaip pasiekimas, o kaip postūmis į priekį. Jūs su tuo nesusidūrėte?

Turėjau aiškiai nubrėžtą tikslą, kurio nepasiekiau, nors trūko visai nedaug, tiesiog daugiau nebegalėjau. Dėl to labai graužiausi. Tik neseniai tas jausmas dingo. Bet juk negali žmogus gyventi ir tik į dietą koncentruotis. Gyvenimas tai ne tik kūno formos, tai daugybė įvairių kitų dalykų. O jei graušiesi ir galvosi tik apie tai, bus neįdomu gyventi. Gyvenimas taps toks beviltiškai tuščias. Gal iš dalies ir gerai, bet jei kūno formos tampa visiška dominante – gaila gyvenimo.

Prieš trejus metus sakėte, kad tokia lieknėjimo programa neturi neigiamų pasekmių ir patarėte kitoms moterims drąsiai sekti Jūsų pėdomis. Ar taip kalbėtumėte ir šiandien?

Rekomenduočiau pabandyti, juk man ši programa buvo efektyvi. Be to, gal kitoms moterims nereikia numesti tiek daug svorio, kiek man, ir joms nebūtų taip sunku.

O pati ar bandytumėte dar kartą?

Kartais pagalvoju, kad gal reiktų pabandyti, bet negaliu pagalvoti apie tą mišrainę. Be to, tik dabar išmokau džiaugtis rezultatais. Lyg kažkoks krūvis nukrito nuo smegenų. O anksčiau atrodė, kad jei nesublogsiu, nors šok pro langą. Dabar vėl galiu gyventi smagiai.

Ačiū už pokalbį.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 19:08


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

iloncikz 2012-07-22 12:03

laba diena kaip galima numesti svori negaliu atsispirti saldumynam.reiketu nors 30kg numesti