Po pragariškos kovos su krūties vėžiu – atrado laimę ir sveiką gyvenseną

Teksto dydis:

Po pragariškos kovos su krūties vėžiu – atrado laimę ir sveiką gyvenseną

2015-09-18 10:25

Dažnai sakoma, kad krūties vėžys yra klastinga liga ir gali užpulti netikėčiausiu metu, net ir pačią atsargiausią moterį. Tai patvirtina ir prieš porą mėnesių 40 gimtadienį atšventusios ir „Pink Run su BENU“ bėgimui besiruošiančios Aksanos istorija. Su moterimi kalbėjomės apie netikėtą ligą, juodžiausius laikus, artimųjų pagalbą ir tai, kad galiausiai viskas būna gerai.

Ligą Jums diagnozavo dar prieš 38 gimtadienį, kaip ją pastebėjote?

Visai netikėtai aptikau mažą guzelį besimaudydama duše. Tikrai nesitikėjau, kad galiu sirgti šia liga ir niekada specialiai nesitikrinau. Tiesiog netyčia ranka užkliuvo. Nieko nelaukusi kreipiausi pas gydytojus. Nuo pat pirmojo tyrimo visi gydytojai buvo nešnekūs ir tik murmėdavo, kad kažkas negerai ir vis užrašydavo į kitus tyrimus. Galiausiai po biopsijos buvo diagnozuotas 2 stadijos agresyvios formos krūties vėžys. Nieko nelaukiant, nuo guzelio aptikimo praėjus vos keliems mėnesiams, mane užrašė operacijai. Ji turėjo vykti per mano gimtadienį, bet dėl gimtadienio nukėlę dienai po jo.

Ar tikrai niekada negalvojote, kad galite susirgti šia liga?

Tikrai ne. Gyvenau sveikai, aktyviai. Neturėjau žalingų įpročių. Nerūkiau, nepiktnaudžiavau alkoholiu. Nors ir tėčio sesuo sirgo šia liga, bet nesitikėjau, kad ji gali persiduoti man. Mano visa šeima sportiška. Vyras žaidė futbolą, vaikai karate ir dziudo varžybose yra tapę ir Lietuvos čempionais ar dalyvavę tarptautinėse varžybose. Įtariu, kad ligą paskatinti galėjo B grupės vitaminai. Kuriuos dėl blogos savijautos dar prieš atrandant guzelį man liepė vartoti gydytojai. Kaip žinia, B grupės vitaminai skatina ląstelių atsinaujinimą, o tarp jų ir vėžinių ląstelių plitimą.

Kaip susigyvenote su tokia netikėta diagnoze?

Labai sunkiai. Visiškai nenorėjau tuo patikėti ir priimti šios žinios. Galiausiai buvau gilioje depresijoje. Reikėjo man jau ne tik artimųjų, bet ir psichologo pagalbos. Atrodo gyvenau sveikai, sportavau, prisižiūrėjau ir vis tiek susirgau. Negalėjau to pripažinti. O ir gydymas buvo itin sunkus. Man taikė labai agresyvų gydymą. Teko ištverti 8 chemoterapijos dozes, 25 švitinimo seansus, ne vieną operaciją ir daugybę vaistų išgerti. Būdavo momentų, kai negalėjau pasikelti, nueiti iki tualeto ir nieko nebesinorėjo. Jaučiausi visiškai išsekusi. Jei yra pragaras, tai aš jį tikrai išgyvenau. Tiesa, gydytojai ramino, kad jei sunku man, tai vėžiui dar sunkiau ir gydymas bus tikrai veiksmingas.

O kaip reagavo šeima?

Jie visada man padėjo. Esu ypač dėkinga savo vyrui. Pradėjus slinkti plaukams, aš jų nesiskutau tiek, kiek galėjau. Vis galvojau, kad jei bent kiek plaukų turėsiu, tai po skarele pasitvarkysiu taip, kad bent kiek jų matytųsi ir atrodyčiau lyg su jais būčiau. Viena dieną radau plaukus nusiskutusį vyrą. Jis taip norėjo man parodyti palaikymą ir, kad ne viskas yra taip baisu. Nežinau kaip būčiau ištvėrusi be jų pagalbos. Nors sunku buvo visiems, ne tik man. Būdavo skaudu, kai girdėdavau vaikus verkiančius dėl mano ligos. Visgi jie gydymo metu mane matė visokią.

Dabar  atrodote laiminga moteris, kas padėjo vėl atrasti džiaugsmą?

Juodas ir baisus periodas praėjo. Šiuo metu pasaulis atrodo gražus ir šviesus. Nors dar reikia nuolat lankytis ligoninėje, gultis ant operacinio stalo, kad pašalinti vaistų šalutinį poveikį, bet atrodo, kad gyvenimas tapo  geresnis nei buvo prieš tai.

Man labai padėjo knygos apie pasąmonę. Jos pakeitė mano požiūrį į pasaulį. Pradėjau džiaugtis paprastesniais dalykais, mokytis, daugiau domėtis viskuo ir pradėjau pastebėti tai, kas ankščiau praslysdavo pro akis, atrodė nereikšminga. Esu labai dėkinga ir visiems geranoriškiems žmonėms, kurie padėjo, paskatino eiti pirmyn. 

Kas labiausiai gali padėti sergančioms moterims atsigauti?

Kitų su šia liga susidūrusių moterų patirtis. Man atsigauti padėjo „Eivenos“ draugijos, kuriai dabar pati priklausau, narės, jų organizuojamos konferencijos, seminarai. Sergant svarbu žinoti, kad esi ne viena, kad yra ir daugiau tokį pragarą išgyvenusių moterų. Kas geriau gali padėti, jei ne tikros istorijos, tikri pavyzdžiai? Tai daug veiksmingiau nei bet kieno kito žodžiai. Tiesa, skaudu ir liūdna, kad draugijoje mažėja narių, kad jas visgi pasigauna mirtis. Bendrauji, susidraugauji ir staiga sužinai, kad nebėra moters. Paramos renginyje bėgsime su jomis mintyse.

Ar nesinorėjo mesti sporto ir sveikos gyvensenos?

Iš pradžių kaltinau visus ir viską norėjau atsakymų ir viskuo buvau nusivylusi. Bet pagerėjus savijautai vėl pradėjau aktyviai gyventi, lankyti jogą, sportuoti. Pradėjau skirti laiko meditacijai. Daugiau dėmesio skiriu sveikai mitybai. Sumažinau mėsos, kavos kiekį, atsisakiau cukraus. Stengiuosi būti užimta ir visur dalyvauti. Tiek susirgus ar jau gerėjant sveikatai blogiausia yra nieko neveikti ir nedaryti.  Krūties vėžys ne visada yra pasaulio pabaiga. Susirgus reikia tiesiog jį išgyventi. Bus sunku, bet viskam pasibaigus, bus daug lengviau.

Spalio 11 dieną vėl dalyvausite „Pink run su BENU“ bėgime?

Tikrai dalyvausiu, kartu su kitomis draugijos narėmis ir savo šeima. Neesu gera bėgikė, laikas neįspūdingas, bet dalyvaujame ne dėl laiko, o tam, kad kuo daugiau žmonių pamatę šią minią iš tiesų susimąstytų ir atkreiptų dėmesį į šią ligą. Visgi kuo ankščiau liga aptinkama, tuo lengviau ją išgydyti ir didesnė tikimybė pasveikti. Iš mano istorijos galima pasimokyti, kad ir aktyvus ar sveikas gyvenimas, ar sąlyginai jaunas amžius neapsaugo nuo ligos ir pradėti reguliariai tikrintis niekada nėra per anksti.

„Pink Run su BENU“ bėgimas vyks spalio 11 dieną. Kviesdami dalyvauti visus, organizatoriai, „Kauno maratono klubas“, parinko ir simbolinę 5 kilometrų trasą, nuo Kauno klinikų iki Rotušės aikštės, kurią galės įveikti bene kiekvienas. Dalyvauti renginyje galima ne tik bėgant, bet ir einat pėsčiomis ar su šiaurietiškomis lazdomis. Svarbiausia dalyvauti! Savo palaikymą galima išreikšti ir aukojant labdarai oficialioje renginio internetinėje svetainėje. Visa surinkta suma bus skiriama krūties magnetiniam rezonanso tomografo tyrimams, galintiems padėti ankščiau ir tiksliau nustatyti krūties vėžį, finansuoti.

Daugiau informacijos www.pinkrun.lt  ir https://www.facebook.com/KaunoMaratonas?ref=bookmarks

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 12:51


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 12:51


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Robert Mitchell 2022-04-18 15:56

Am Robert Mitchell USA , How i purchased Willy Wonka Golden Ticket from Wal-Mart #2605 in Gallipolis and won $15,000, It still feels incredible that my life has changed and I thank Dr Prince  everyday for his help. It is the best feeling in the world knowing that I am financially secure.Dr.Prince has proved that all the comment that i have read about him are all true, I am saying this now because before i contacted Dr.Prince i was having doubts if all what i have read about Dr.Prince are true but after contacting him, i believed that Dr.Price  is truly powerful and his spell has the capability to Win all kinds of lottery All thanks Dr prince, his number +18144484537 This Man has been of immense blessing to me and my friends and i am putting his email here to help the world at large know about his abilities and power to solve various types of problems contact him today via website https://obinnaspelltemple.com/ [email protected]