Raudona suknelė

Teksto dydis:

Raudona suknelė

2011-05-12 08:31

Vakarų šalyse itin daug žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio sulaukęs labdaros renginys „Raudona sunelė“ (angl. „Go red for women“) šiais metais Lietuvos širdies asociacijos iniciatyva pirmą kartą įvyko ir Lietuvoje. Šios kampanijos tarptautinis simbolis yra raudona suknelė - universalus moterų sveikatos, gyvybės ir dinamiškumo simbolis, o šiuo atveju tai ir raudonas aliarmo signalas, kviečiantis moteris ir jas mylinčius vyrus suvienyti jėgas bendram tikslui.

Moterų tarpe širdies ir kraujagyslių ligos sukelia iki 8,6 mln. mirčių per metus visame pasaulyje. Tai pati dažniausia moterų mirties priežastis, kasmet sukelianti daugiau moterų mirčių nei visi vėžiniai susirgimai, tuberkuliozė, ŽIV/AIDS ir maliarija kartu sudėjus.

Renginį iškilmingai atidarė gongo meistrai Alicija ir Ričardas Eiliakai. Jo metu pasisakė žinomi šalies kardiologai, o taip pat kampanijos „Raudona suknelė“ ambasadorės: Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė, JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė Nora Ribokienė, Vilniaus kolegijos Menų fakulteto lektorė, dainininkė Eglė Juozapaitienė.

Visos surinktos lėšos labdaros renginio ir kampanijos metu bus skirtos širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programai įgyvendinti.

Svečiai įdėmiai klausėsi ir renginio globėjos, Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sveikinimo kalbos vaizdo medžiagos, nes politikė dėl įtemptos dienotvarkės negalėjo dalyvauti renginyje. Vakaro metu buvo pristatyta dizainerės Julijos raudonų suknelių kolekcija „Flower Power“.

Svečius savo dainomis linksmino gausus būrys muzikos pasaulio atstovų: Vytautas Juozapaitis su žmona Egle ir dukra Ieva, Rūta Ščiogolevaitė, Vaida Genytė, Aistė Pilvelytė, “Trys panteros” (Rasa Juzukonytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Raimonda Tallat – Kelpšaitė), Sigutė Trimakaitė, Merūnas, Larisa Kalpokaitė, „4 Tango“ ir šokėjai Brigita Urbietytė bei Nedas Grigaliūnas, “Flamenco institutas”, Vladas Kovaliovas, vokalinis ansamblis „Qourum“.

Visos surinktos lėšos labdaros koncerto ir kampanijos metu bus skirtos širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programai įgyvendinti.
 
Daugiau informacijos www.raudonasuknele.lt

Komentuoti