Sutrikusios, skausmingos mėnesinės. Rinkitės pagalbą

Teksto dydis:

Sutrikusios, skausmingos mėnesinės. Rinkitės pagalbą

2012-04-23 14:56

Mėnesinių ciklo sutrikimai pasireiškia įvairiai: mėnesinių nebuvimu, retomis arba dažnomis, skausmingomis mėnesinėmis. Moteris gali varginti pilvo, galvos skausmai, krūtų pabrinkimas ir skausmas, pykinimas bei vėmimas, nuotaikų kaita. Mėnesinių ciklas gali sutrikti įvairiais moters amžiaus laikotarpiais.

Panašūs į sąrėmius skausmai mėnesinių metu, mėšlungis (spazmai), trunkantys neilgai yra, kaip bebūtų apmaudu, visiškai normalus reiškinys. Taip būna dėl ritmiškų gimdos susitraukimų, atsiskiriant atkrintančiam gimdos gleivinės sluoksniui, - jis pašalinamas mėnesinių metu. Menstruacijų skausmai (spazmai), kurie gali būti lydimi vidurių pūtimo ar viduriavimo, pykinimo, yra vadinami algomenorėja (dismenorėja). Tai toks mėnesinių ciklo sutrikimas, kuris pasireiškia aštriu, dažnai sąrėminio pobūdžio skausmu pilvo apačioje. Dažniausiai minėto pobūdžio skausmas yra lydimas pykinimo, įvairių virškinimo negalavimų ir galvos skausmo. Dismenorėja prasideda prieš ar ką tik prasidėjus mėnesinėms ir paprastai tęsiasi 1-2 dienas. Ji labiau būdinga jaunoms ir negimdžiusioms moterims, nes jų audiniai stangresni (kietesnis gimdos kaklelis, ilgesnis jo kanalas).

Acikliniai kraujavimai – tai visi kiti kraujavimai iš lytinių organų, vykstantys ne mėnesinių ciklo režimu (t.y. tarp mėnesinių). Juos sukelia įvairių hormonų balanso sutrikimas (pvz., gali provokuoti stresinės situacijos, kurių metu išsiskiria adrenalinas). Jei tai nutinka vienkartinai – išsigąsti nereikėtų, tačiau pasikartojus acikliniams kraujavimams kreipkitės į gydytoją. Nesavalaikius kraujavimus gali sukelti ne tik hormoniniai pokyčiai, bet ir gimdos, jos kaklelio ar makšties ligos. Jas galima įtarti, jei kraujo pasirodo po lytinių santykių, pirties ar sporto.

Premenstruacinis sindromas (PMS) – tai simptomų kompleksas, atsirandantis artėjant menstruacijoms ir pranykstantis prasidėjus kraujavimui. PMS pasireiškia daugiau kaip šimtu įvairiausių simptomų. Dažniausiai pasitaiko pilvo pūtimas, nerimas, krūtų pabrinkimas, depresija, verksmingumas, nuovargis, sudirgimas, padidėjusi kūno masė. PMS pasireiškia dėl progesterono, estrogenų, prolaktino, aldosterono ir kitų hormonų disbalanso.

Skausmingos mėnesinės (algomenorėja)

Skausmingų mėnesinių trukmė ir ciklas būna normalūs, bet vargina vietinis ar bendras skausmas, kartais moterys būna net nedarbingos. Skausmas gali būti įvairus: bukas, maudžiantis, sąrėminis, kartais toks stiprus, kad priverčia gulėti. Dažniausiai skauda apatinę pilvo dalį, juosmenį, strėnas. Be to, būna galvos skausmas, silpnumas, padidėjęs jautrumas. Gali skaudėti kelias dienas prieš mėnesines, joms prasidėjus arba baigiantis. Skausmas trunka keliolika valandų, o kartais per visas mėnesines. Algomenorėjai didelę įtaką turi nervinė, psichinė būklė. Be to, mėnesinės būna skausmingos dėl lytinių organų uždegimo, susidariusių sąaugų, lytinių organų vystymosi anomalijų, netaisyklingos gimdos padėties ir kt. 

Prie mėnesinių ciklo sutrikimų priklauso ir gausios mėnesinės arba menoragija.

Šiandien, be tradicinio medikamentinio gydymo, šiuos nemalonius pojūčius slopinti siūloma nemažai alternatyvių gydymo metodų (pvz., hidroterapija, mankšta, akupunktūra, aromaterapija, spalvų terapija, homeopatija, kuri yra ypač aktuali gydant paaugles ar jauno amžiaus merginas). Tai švelnesnė terapija, labiau tausojanti bręstantį organizmą. Be to, ši terapija tinka pacientėms, norinčioms natūraliai ir švelniai suaktyvinti savo organizmo savireguliacijos procesus. Homeopatinis preparatas Mastodynon N ypač efektyvus prieš mėnesines jaučiamo skausmo simptomui malšinti (kai moters savijautą trikdo krūtų tempimas ir skausmas (mastodinija), vargina įvairaus pobūdžio galvos skausmai. Šis preparatas, veikdamas organizmo savireguliacijos procesus, sumažina (arba visiškai panaikina) ne tik minėtus skausmo simptomus, bet ir kitus sindromui būdingus negalavimus, be to, sugrąžina dvasinę pusiausvyrą.

Kadangi krūtų skausmą gali sukelti ne tik PMS, bet ir kitos priežastys, prieš vaisto vartojimą pacientės krūtis būtinai turi apžiūrėti gydytojas ginekologas ar mamologas. Vaisto patartina vartoti mažiausiai tris mėnesius. Jeigu baigus gydymą PMS būdingi negalavimai atsinaujina, vaisto galima vartoti ir ilgiau.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-17 23:46


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.