Ugg stiliaus batai kenkia pėdoms

Teksto dydis:

Ugg stiliaus batai kenkia pėdoms

Ugg stiliaus batai susilaukė kritikos, kad kenkia moterų pėdoms, nes neužtikrina tinkamos atramos. Britų osteopatinės medicinos koledžo vadovas gydytojas Ian Drysdale mano, kad kai pėdai nesuteikiama tinkama atrama, kyla kulkšnių, kelių, klubų ir nugaros problemų.
 
Pėdų specialistų teigimu, šie jaunų paauglių merginų mėgstami batai kalti dėl to, kad daugėja žmonių, besiskundžiančių pėdų ir kelių skausmais.
 
„Šie batai nėra skirti avėjimui lauke. Jei kažkas madinga, nereiškia, kad tai gerai ar teisinga.“ - sako I. Drysdale.
 
„Pagrindinė šio tipo apavo problema ta, kad jis nesuteikia atramos. Tai šlepetės. Lauke paprastai nevilkime to, kas skirta dėvėjimui namie. Lauke mes nedėvime pižamų. Jei į lauką eisite vilkėdamas pižamą, kas nors prieis ir pasakys, kad tai prasta mintis.“
 
Pasak gydytojo I. Drysdale, su pėdų problemomis jaunos paauglės susiduria todėl, kad jų kaulai yra minkšti ir dar tik formuojasi.
 
„Jei ši struktūra vystosi netinkamai, galiausiai ji bus deformuota,“ - sako jis.
Pėdų chirurgijos konsultantas Mike O”Neill sako: „Pėdai judant, dėvisi pėdos sąnariai. Jei kulkšnis yra netinkamoje pozoje, šlaunies kaulas irgi pasislenka. Tai veikia dubenį ir sukelia nugaros problemų.“
 
„Ugg Australia“, gaminanti šių batų dizainerių modelių kopijas, „The Daily Mirror“ sakė, kad jų batai yra skirti patogumui, o ne aktyviai veiklai, ir kad pirkėjai turėtų žinoti apie „kopijas“, neturinčias kulnų ir vidpadžių.
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

ausra 2011-02-01 18:43

nu as jau turiu ugg 2 metus ir nieko nera nesmaones isigalvoja