Veido plastinė chirurgija

Teksto dydis:

Veido plastinė chirurgija

2012-10-01 12:35

Jūsų veidas – vienintelė kūno vieta, kurios negalite paslėpti po drabužiais. Jį mato kiekvienas ir tai jūsų kūno dalis, su kuria pirmiausia susipažįsta aplinkiniai. Todėl mums labai svarbu, kaip atrodo veidas. Abejonių gali kilti dėl įvairiausių veido vietų, tačiau vietos, dėl kurių jaudinamasi dažniausiai tai: antakiai, nosis, dėl senėjimo proceso pakitusi veido oda. Nesvarbu, kokia bebūtų problema, egzistuoja daugybė plastikos chirurgijos galimybių joms sutvarkyti, rašo „Mybreast“. 

Dažniausiai atliekamos kosmetinės veido operacijos:

 • Antakių pakėlimas
 • Akių maišelių panaikinimas
 • Nosies korekcija (rinoplastika)
 • Veido odos patempimas (ritidektomija)
 • Ausų korekcija (otoplastija). 

Antakių pakėlimas

Su laiku, natūraliai senstant, mūsų odoje nyksta kolagenas. Tai sukelia pamatinių raumenų sudribimą. Tuo pačiu susmunka ir antakiai, kartais jie susmunka taip stipriai, kad užkrinta ant akių. Veidas atrodo susenęs, pavargęs, paveikiamas regėjimas, todėl gali prasidėti galvos skausmai. Pakeliant antakius ir akių vokus šių problemų galima išvengti ir tuo pačiu atrodyti jauniau. 

Maišelių aplink šalinimas

Senstant oda aplink akis praranda savo elastingumą, todėl atsiranda tarytum papildomos odos klostės. Akių vokų korekcija gali šią problemą pašalinti. Tai daugiau kosmetinė procedūra, tačiau jos efektyvumas siejamas ir su regėjimo pagerėjimu tiems, kuriems nukarusi akių vokų oda trukdė tinkamai matyti. 

Akių vokų operacijos (blefaroplastijos) metu pašalinami riebalai, papildoma oda ir raumenų sluoksnis nuo viršutinio ir kartais apatinio akies voko. 

Derinant akių vokų operaciją su kitomis chirurginėmis procedūromis galima sulaukti efektyvaus rezultato ir pasiekti subalansuotą bei harmoningą jauno veido vaizdą. Dėl pažengusių technologijų dabar akių vokai atrodo kaip nepaliesti operacijos, o komplikacijų kur kas mažiau. 

Nosies formos korekcija (rinoplastika)

Rinoplastika – viena populiariausių kosmetinės chirurgijos rūšių, padedanti išgauti trokštamą nosies formą. Gerai atliktos rinoplastikos rezultatas turėtų būti natūraliai, estetiškai atrodanti ir prie veido proporcijų deranti nosis. 

Nesvarbu, jūsų nosis per didelė ar per maža, per stora ar per plona, per ilga ar per plati, o gal su kuprele, operacijos pagalba galima koreguoti visus šiuos dalykus. Prieš ryžtantis rinoplastikai, plastikos chirurgui reikėtų gerai išnagrinėti jūsų veido proporcijas, kad būtų sumodeliuota tinkamos formos nosis, atminkite, kad bus reikalinga ne viena konsultacija. 

Veido odos patempimas (ritidektomija)

Veido odos patempimas arba ritidektomija labai efektyvi siekiant panaikinti senėjimo sukeltus požymius. Jau seniai praėjo tie laikai, kai po ritidektomijos veidas atrodo it vaškinis ir pačios moderniausios veido odos patempimo operacijos sėkmingai manipuliuoja gilesniais veido audiniais bei suteikia odai gaivų, natūralų ir jaunatviškesnį įvaizdį. 

Klasikinė veido odos patempimo operacija apima apatinę veido odos ir kaklo odos dalį. Panaikinamos papildomos kabančios odos raukšlės ir sumažinama raukšlės vaga, einanti nuo nosies krašto iki lūpos krašto. 

Ausų korekcija (otoplastika)

Ausų korekcija veidui suteikia ryškų pasikeitimą, dar ji vadinama otoplastika. Tai dažna operacija. Dažniausiai ja koreguojamos atlėpusios ausys. Operacija atliekama tiek vaikams, tiek suagusiems. 

Nosies formos korekcija (rinoplastika)

Rinoplastika – viena populiariausių kosmetinės chirurgijos rūšių, padedanti išgauti trokštamą nosies formą. Gerai atliktos rinoplastikos rezultatas turėtų būti natūraliai, estetiškai atrodanti ir prie veido proporcijų deranti nosis. 

Nesvarbu, jūsų nosis per didelė ar per maža, per stora ar per plona, per ilga ar per plati, o gal su kuprele, operacijos pagalba galima koreguoti visus šiuos dalykus. Prieš ryžtantis rinoplastijai plastikos chirurgui reikėtų gerai išnagrinėti jūsų veido proporcijas, kad būtų sumodeliuota tinkamos formos nosis, atminkite, kad bus reikalinga ne viena konsultacija. 

Atliekant rinoplastiką naudojamos dvi pagrindinės technikos: 

 • Pjūvis atliekamas šnervių vidinėje pusėje.
 • Pjūvis atliekamas šnervių išorinėse vagose.

Operacijos metu gali būti daromi ir abiejų sričių pjūviai. Chirurgas operacijos metu atskiria nosies odą nuo kaulo ir kremzlės bei suformuoja norimą nosies formą. Rinoplastija labai individuali operacija. Operacijai baigiantis oda sugrąžinama į vietą, ant nosies uždedami specialūs įtvarai, kurie turi būti nešiojami keletą dienų. 

Procedūra atliekama taikant bendrą nejautrą, ligoninėje pasiliekama parą. Tinimas paprastai praeina per kelias savaites. Kartais tinimas gali tęstis ir keletą mėnesių. 

Komplikacijos pakankamai retos, kai kuriais atvejais (~5%) gali prireikti dar vienos operacijos, siekiant pakoreguoti nedidelius asimetrijos požymius. 

Viršutinių ir apatinių akių vokų plastinė chirurgija

Viršutinių ir apatinių akių vokų chirurgija dar vadinama blefaroplastija. Ji padeda išvengti akių vokų nudribimo. 

Senstant, papildomos odos klostės dažnai susidaro viršutinių akių vokų srityje. Jie tampa nudribę, susidaro savotiški maišeliai, užkrentantys ant blakstienų, gali būti paveiktas netgi regėjimas. Akių vokai gali nudribti ir todėl, kad nudrimba antakių bei kaktos oda. Jei antakiai nepakeitę savo pozicijos, viršutinės veido srities blefaroplastija gali būti labai efektyvi šalinant kosmetines akių vokų problemas. 

Pažymėjęs pjūvių vietas chirurgas pašalins papildomus riebalus nuo viršutinio akies voko srities ir nupjaus kabančią odą bei raumenis. Žaizda užsiuvama labai plonais siūlais, kurie natūraliai tirpsta patys ir padeda sumažinti randų kiekį iki minimalaus lygio. 

Operacija atliekama taikant vietinę nejautrą, kartais taikoma ir bendra nejautra, tada pacientas pasilieka ligoninėje per naktį. 

Apatinių akių vokų korekcija

Bėgant laikui, riebalų kišenėlės gali susidaryti ant apatinio akies voko, suformuodamos savotiškus maišelius. Tai dar vienas senėjimo požymis, kurį galima pašalinti chirurgijos pagalba. Maišeliai gali būti pašalinami įpjaunant akies voką iš vidinės pusės. Tokiu atveju nelieka jokių randų, gyjama gana greitai. 

Taikoma ir kompleksinė operacija, kurios metu vietoje to, kad būtų pašalinami papildomi riebalai, gali būti patempiama akies voko oda ir raumenys, su ja patempiami ir skruostų raumenys. Tai kompleksinė operacija ir gali būti labai efektyvi, jei atlieka geras specialistas. 

Lazeris arba cheminis odos šveitimas taip pat gali patempti nukarusią apatinio akies voko odą. Tačiau šios priemonės gali sukelti hipopigmentaciją (odos pašviesėjimą) ar hiperpigmentaciją (odos patamsėjimą). 

Kai kabančio apatinio akies voko priežastis yra senėjimo procesas, gali prireikti patempti ir skruostų ar vidurinės veido dalies odą. Šiuo atveju operacija yra kur kas sudėtingesnė ir gali pareikalauti ilgesnio gijimo proceso. 

Ankstyvieji senėjimo požymiai dažnai lemia įdubimus po akimis ir tamsius ratilus. Ši būklė gali būti sutvarkoma atliekant nuosavų paciento riebalų (arba sintetinių užpildų) injekcijas. Tai dažniausiai sėkminga procedūra. 

Apatinio akies voko chirurgija labiau kompleksinė procedūra. Gijimo laikas ilgesnis. Operacija atliekama taikant bendrą nejautrą. Po procedūros pacientas dažniausiai gali keliauti namo, tačiau kartais reikia pasilikti ir per naktį. Gijimo laikas priklauso nuo paciento būklės ir atliktos operacijos sudėtingumo, tačiau gali trukti iki šešių savaičių. 

Chirurginė ausų korekcija

Ausų korekcija veidui suteikia ryškų pasikeitimą, dar ji vadinama otoplastija. Tai dažnai atliekama operacija. Dažniausiai ja koreguojamos atlėpusios ausys. Operacija atliekama tiek vaikams, tiek suagusiems. 

Komplikacijų rizika

Komplikacijų rizika žema. Nedidelei daliai pacientų aplink ausis kuriam laikui susidaro kraujosrūvos. Jos išnyksta savaime. 

Retais atvejais, pacientai gali patirti ausies kremzlės infekciją, todėl susformuoja stambesni randai. Tokios infekcijos dažniausiai gydomos antibiotikais. Retais atvejais gali prireikti papildomos operacijos. 

Kartais labai sunku pasiekti tobulą simetriją, bet dažniausiai lieka labai nedidelis skirtumas. Retais atvejais operaciją prireikia kartoti, nes ausų asimetrijos vienu kartu pašalinti nepavyksta. 

Koks paciento amžius tinkamas ausų korekcijai?

Ši operacija nuo kitų skiriasi tuo, kad yra atliekama ir vaikams. Kiekvienas pacientas, nesvarbu, suaugęs ar vaikas būtų, turi pats nuspręsti, kad jam reikalinga ausų korekcija. Jei vaiko ausys asimetriškos ar atlėpusios, tačiau jis psichologinio diskomforto nejaučia, tėvai negali už vaiką nuspręsti, kad jam reikalinga ausų korekcija. 

Anestezijos tipai

Taikoma bendroji arba vietinė nejautra, priklausomai nuo paciento būklės ir pageidavimų. 

Operacija

Naudojama technika priklauso nuo paciento būklės. Naudodamas vieną ar kelias technikas chirurgas padaro nedidelį įpjovimą ausies užpakalinės pusės kremzlėje. Tada kremzlė sumodeliuojama taip, kad būtų panaikintas jos atlėpimas. Dažnai naudojami savaime tripstantys siūlai. Kartais chirurgas pašalina dalį kremzlės, jei asimetrija ryškiai matoma. 

Dažnu atveju ausų chirurgija palieka tik nedidelius randus ausies užpakalinėje pusėje, kurie su laiku išvis pranyksta. 

Gijimo procesas

Suaugusieji ir vaikai gali keliauti namo praėjus vos kelioms valandoms po operacijos. Retais atvejais pacientai gali pasilikti ligoninėje per naktį, kol išnyksta anestezijos sukeltas šalutinis poveikis. 

Paciento galva aptvarstoma. Ausis kelias dienas gali skaudėti, skausmas malšinamas medikamentais. Jei skausmas stiprėja, būtinai informuokite chirurgą. 

Siūlai ištraukiami po savaitės arba ištirpsta patys. Ausų geriausia neliesti šešias savaites. Daugelis suaugusiųjų gali grįžti į darbą po penkių dienų. 

Simetriškos ausys

Daugelis pacientų, jaunesnių ir vyresnių, nekantrauja pamatyti operacijos rezultatus. Tačiau atminkite, kad pagrindinis tikslas yra išvaizdos pagerinimas, bet ne idealo siekis. Nesitikėkite, kad abi ausys atrodys kaip viena. Idealia simetrija nepasižymi net ir tos ausys, kurioms nereikia chirurgo pagalbos. 

Veido odos patempimas

Veido odos patempimas arba ritidektomija yra labai efektyvi siekiant panaikinti senėjimo sukeltus požymius. Jau seniai praėjo tie laikai, kai po ritidektomijos veidas atrodo it vaškinis ir pačios moderniausios veido odos patempimo operacijos sėkmingai manipuliuoja gilesniais veido audiniais bei suteikia odai gaivų, natūralų ir jaunatviškesnį įvaizdį, rašo „Mybreast“.  

Klasikinė veido odos patempimo operacija apima apatinę veido odos ir kaklo odos dalį. Panaikinamos papildomos kabančios odos klostės ir sumažinama raukšlės vaga, einanti nuo nosies krašto iki lūpos krašto.

Ar Jums tinkama ši operacija, priklauso nuo daugybės veiksnių, kurie turi būti apžvelgti konsultacijos metu.  

Ką reikėtų aptarti? 

 • Sveikatos būklę
 • Ar rūkote
 • Psichologinę būklę 
 • Nusistatyti aiškius tikslus ir ko galima tikėtis
 • Būti pasiruošus gijimo laikotarpiui. 

Veido odos patempimo rezultatai priklauso nuo asmeninių žmogaus savybių bei operacijos metu naudojamos technikos. Odos elastingumas ir tekstūra, gaunamų saulės spindulių kiekis, smakro forma, kaklo linija, riebalų kiekis veide taip pat tampa svarbiais veiksniais. Konsultacijos metu atsižvelgiama į kiekvieną iš šių aspektų. 

Prieš operaciją patikrinama širdies ir plaučių funkcija, kraujo spaudimas, polinkis į kraujavimą, alergijas, parenkami tinkami medikamentai. Veido odos patempimo nerekomenduojama atlikti rūkančioms, nes yra rizika, kad bus daugiau kraujuojama, ilgiau gis žaizdos. Pacientams, kurių amžius daugiau nei 50 metų, turi būti atliekama ir eletrokardiografija. 

Procedūra

Veido odos patempimo procedūra paprastai atliekama taikant bendrą nejautrą. Kartais galima operaciją atlikti ir taikant vietinę nejautrą.

Anestetikų ir adrenalino tirpalas įšvirkščiamas į veidą, kad būtų sumažintas kraujavimas ir tinimas. Po to, kai veido oda patempiama, sutvirtinami veido raumenys. Papildoma oda pašalinama, žaizdos užsiuvamos. Antibiotikai ir nuskausminamieji gali būti vartojami iki 10 dienų.  

Pooperacinis periodas

Po šios operacijos randai lieka aplink ausis. Randai suformuojami taip, kad atitiktų natūralias odos raukšles, be to šitaip jie geriau gyja.

Pirmus kelis mėnesius po operacijos randai gali būti kiek paraudę ir iškilę, todėl reikės juos gerai maskuoti. Dažniausiai, gijimo procedūra gali būti palengvinta naudojant specialius tepamuosius gelius, kuriuose yra silikono. Retais atvejais randai gali susiformuoti storesni, tačiau juos galima minkštinti ir ploninti steroidų injekcijomis.

Randai, susiformavę už ausies, jei toje vietoje auga plaukai, jų augimą sustbado. Jei randas nemažas ir toje vietoje plaukai nebeauga, galima plaukų transplantacija į pažeistas vietas.

Nerimas dėl randų chirurgus privertė ieškoti priemonių, kaip padaryti juos kuo nepastebimesnius. Išrasta „trumpų randų“ technika. Veido odos patempimas gali būti atliekamas ir naudojant specialų aparatą su kamera, aparatas įterpiamas per labai mažus įpjovimus ir matant vidinius audinius operuojama. 

Kaip ir po kiekvienos operacijos, ribojamas paciento fizinis aktyvumas, socialinis gyvenimas, mažiausiai dviems savaitėms. 

Pacientai po operacijos turėtų vengti: 

 • Kilnoti sunkius daiktus.
 • Vengti seksualinės veiklos.
 • Dažnai naudotis mobiliuoju telefonu.

Pacientai turėtų: 

 • Miegoti ant trijų pagalvių dvi savaites po operacijos.
 • Būti šiltoje aplinkoje ir vengti cigarečių dūmų.
 • Vartoti paskirtus medikamentus.

Sveikstant patariama naudoti medikamentus, malšinančius tinimą. Jie padeda greičiau gyti ir išvengti komplikacijų. Veidas po operacijos visuomet šiek tiek patinsta, būklė gali keistis. Skruostai gali būti patinę dar tris mėnesius po operacijos. 

Siūlai išimami 5-10 dienų po operacijos. Gerais rezultatai laikomi tada, kai veidas atrodo nepaliestas jokių chirurginių procedūrų. Veido odos patempimo operaciją rekomenduojama atlikti drauge su akių srities operacija, nes akių vokai taip pat išduoda senėjimo požymius.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-17 21:57


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Jolanta 2017-10-23 22:59

Laba diena as noreciau suzinoti kiek kainuotu papildomos odeles pasalinimas apie akis man 32 metai aciu

Eglė 2013-11-17 15:50

Laba diena, domina kaina apatiniu voku maiselie panaikinomo, aciu.