ES agentūra patvirtino folio rūgšties naudą apsisaugant nuo sunkių apsigimimų

Teksto dydis:

ES agentūra patvirtino folio rūgšties naudą apsisaugant nuo sunkių apsigimimų

2013-08-01 14:02

Europos maisto saugos tarnyba (EMST) patvirtino, kad folio rūgštis padeda apsaugoti būsimą naujagimį nuo itin sunkių smegenų ir nervų sistemos apsigimimų. 

Esama daug mokslo duomenų, kurie folio rūgšties vartojimą sieja su mažesne vadinamųjų nervinio vamzdelio defektų tikimybe, ir tai oficialiai jau yra patvirtinusi JAV maisto ir vaistų agentūra FDA. Tai savo ruožtu paskatino daugiau kaip 75 valstybių valdžią įvesti prievolę maisto produktus praturtinti folio rūgštimi, praneša nutraingredients.com. 

Dabar ir EMST paskelbė išvadą dėl 400 mikrogramų folio rūgšties kasdienės dozės poveikio vaisingo amžiaus moterims ir moterims per pirmuosius tris mėnesius po pastojimo.

 EMST nuolatinė dietinių produktų, mitybos ir alergijos mokslininkų grupė patvirtino išvadą, kad papildomas folio rūgšties vartojimas „pagerina motinos folio rūgšties būseną“ ir tai „prisideda prie nervinio vamzdelio defektų rizikos sumažėjimo“. 

Tokį sveikatinimo teiginį dar turės patvirtinti Europos Komisija, ir tada jį oficialiai galės naudoti maisto papildų gamintojai. 

Vienas labiausiai paplitusių nervinio vamzdelio defektų yra įskilas stuburas su įgimtu plyšiu, kai nesuaugę slankstelių lankai. Ši patologija dar vadinama spina bifida. Kitas šios kategorijos apsigimimas yra galvos smegenų vandenė. 

Manoma, kad per metus pasaulyje gimsta apie 300 tūkstančių naujagimių su nervinio vamzdelio defektais, o moksliniai tyrimai rodo, kad tinkamas folio rūgšties vartojimas šių apsigimimų  tikimybę gali sumažinti 70-75 proc. 

Laikoma, kad nervinio vamzdelio defektai Jungtinėje Karalystėje tenka vienam kūdikiui iš 1000 ir iki 12 apsigimimų tūkstančiui kitose Europos valstybėse. Jau iki šiol Jungtinės Karalystės sveikatos ministerija vaisingoms moterims rekomenduoja kasdien suvartoti 400 mikrogramų folio rūgšties iki joms pastojant ir per 12 pirmųjų nėštumo savaičių. 

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama folio rūgšties paros norma (RPN) yra 200 mikrogramų. RPN taikoma sveikiems žmonėms, tačiau paprastai kai kurioms žmonių grupėms – dėl jų amžiaus, gyvenimo ypatybių, sveikatos pokyčių, nėštumo ar pan. – medikai pataria vienų ar kitų veikliųjų maistinių medžiagų vartoti daugiau.   

Specialistai mano, kad folio rūgšties daugiau reikia sergant žarnyno ir kepenų ligomis, epilepsija, mažakraujyste, alkoholizmu, narkomanija, taip pat nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu. 

B grupės vitaminui priskiriamos folio rūgšties turi visos žalialapės daržovės, taip pat kiaušiniai, gyvulių kepenys ir inkstai, pienas, alaus mielės.  

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 16:09


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

podguznikilv 2013-08-04 18:24

JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS Moony , Merries , Goon

http://www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki