Kaip paruošti kūdikio kraitelį

Teksto dydis:

Kaip paruošti kūdikio kraitelį

2011-11-10 11:50

Kokius daiktus būtina turėti pirmiesiems kūdikio gyvenimo metams? Štai dalykų, kurių jūsų mažyliai labiausiai reikės, apžvalga.

Kūdikio apranga

Kūdikių apranga skirstoma į neišnešiotų, naujagimių bei 3, 6, 9 ir 12 mėnesių amžiaus mažylių. Kai kuriems kūdikiams neprireikia naujagimių drabužių, jiems iš karto tinka 3 mėnesių kūdikiams skirta apranga, tačiau sunku numatyti, kokie drabužiai tiks būtent jūsų mažyliui, todėl geriau įsigyti įvairesnio dydžio drabužių. Atminkite, kūdikiai greitai auga todėl netikusius per didelius drabužėlius greitai sunaudosite.

Pirkdami rūbelius mažyliui atminkite, kad svarbiausia atsižvelgti į komfortą ir paprastumą. Ieškokite švelnių, laisvesnių, patvarios medžiagos rūbelių, kurie leis kūdikiui laisvai jaustis ir judėti, o dažnai skalbiami greiai nenusidėvės.

Ar turėtumėte pirkti organišką kūdikių aprangą? Ji pagaminta be kenksmingų tekstilės dažų ir kitų cheminių medžiagų, tačiau brangiau kainuoja, tad tikrai ne visi tvirtintų, kad būtina pirkti būtent tokią aprangą.

Nesvarbu, kokios rūšies rūbelius pirktumėte, rinkitės švelnią ir kuo natūralesnę medžiagą, kad nebūtų erzinama kūdikio oda.

Kokios rūšies drabužių reikia kūdikiui (nurodytas skaičius informuoja, kiek vienetų gali prireikti iki kol kūdikiui sueis vieneri)?

Šliaužtinukai (5 – 7 vienetai): jie gali būti naudojami vietoje pižamos ir kaip patogus drabužis kasdienai. Atminkite, kūdikiai savo gyvenimo pradžioje daug miega ir kur kas mažiau laiko praleidžia ne lovelėje. Geriausia pirkti šliaužtinukus su ištisiniu užtrauktuku, šitaip lengviau greitai pakeisti sauskelnes ar pervilkti kitus drabužius.

Marškinėliai (5 – 7 vienetai): pirkite marškinėlius su atviresniu kaklu, nes vaikui gali nepatikti, jei marškinėlių anga galvai įkišti bus siaura. Patogiausia rinktis marškinėlius, kurie užsisega specialiais spaustukais ties tarpkoju.

Tamprės arba pėdkelnės (5 – 7 vienetai): jei išsitepa šliaužtinukai, tenka keisti visą drabužį. Tuo tarpu pėdkelnės suteikia galimybę lengviau žaisti drabužių deriniais. Ieškokite laisvesnių tamprių arba pėdkelnių, kurios nespaustų kūdikio pilvuko ir temptųsi jam augant.

Viršutiniai drabužiai (5 vienetai): megztukai, vilnoniai švarkeliai, marškiniai, patogiausi tie, kurie užsisega užtrauktuku ir yra greitai bei lengvai pakeičiami. Daugeliui mažų vaikų nepatinka kišti galvą į megztinio kaklą, todėl pirkite laisvesnius ir kuo paprastesnius viršutinius drabužius. Patogu turėti striukę su gobtuvu.

Kepurės ir pirštinės: plačiakraštė kepurė nuo saulės arba šilta kepurė, dengianti ausis yra tai, ko jums prireiks. Kūdikių pirštinės primena maišelius su elastine gumele ties riešu, jas lengva nuimti ir uždėti.

Kojinytės ir batukai: jums prireiks nemažo kiekio kojinyčių skirtų nešioti namuose ir keleto porų batukų, jei būsite lauke.

Batai: kūdikiui tikrai neprireiks batų storu padu, kadangi mažylis dar nevaikšto. Kai kurie gydytojai rekomenduoja palaukti, kol vaikutis ims tvirtai vaikščioti ir tik tada pirkti batukus. Kitu atveju batukai gali trukdyti kūdikio pėdutės vystymuisi.

Atėjus metui įsigyti avalynę, vykite į specializuotas vaikų batų parduotuves. Labai svarbu besivystančiai vaiko pėdai pasirinkti tinkamą avalynę.

Pižamos/naktinukai (5 – 7 vienetai): čia svarbų vaidmenį atlieka patogumas, saugumas ir galimybė greitai pakeisti sauskelnes. Nesvarbu, kaip gražiai pižama ar naktinukai atrodo, svarbiausia, kad jie nevaržytų kūdikio.

Tinkamiausia medžiaga – medvilnė. Venkite sintetikos. Miego drabužėliai papuošti įvairiomis sagutėmis, juostelėmis, t.t. nėra saugu, rinkitės kuo mažiau papuoštus.

Vystyklai

Sauskelnės: pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais per dieną gali prireikti nuo 10 iki 12 vienetų sauskelnių, todėl visuomet jų turėkite pakankamai.

Drėgnos servetėlės: vietoje jų galima naudoti ir švelnų rankšluostį suvilgytą šiltu vandeniu. Drėgnos servetėlės kartais gali dirginti kūdikio odą.

Vystyklų keitimo stalelis: vystyklus galite keisti nebūtinai ant specialaus stalo. Patogiausia naudotis komoda su stalčiais, ant jos galite pervystyti mažylį, o į stalčius susidėti visus reikalingus daiktus.

Kūdikio nešyklė

Tai patogus daiktas, leidžiantis mamai visuomet būti šalia mažylio ir tuo pačiu atlikti kitus darbus. Rinkitės kuo patvaresnę ir geresnės kokybės nešyklę. Pastaruoju metu tapusios populiariomis „sling“ tipo nešyklės anot ekspertų nėra pačios saugiausios, jomis reikia išmokti tinkamai naudotis, todėl vardan saugumo rinkitės tokią nešioklę, su kuria jaučiatės patvariai ir užtikrintai.

Vaikštukai

Vaikštukai skirti jau paaugusiems kūdikiams. Juos rinkitės kuo patvaresnius ir saugesnius, kad kūdikis neturėtų galimybės nukristi ir susižeisti.

Automobilio kėdutė

Turėti mašinos kėdutę, skirtą kūdikiui, yra privaloma. Svarbiausia čia saugumas. Venkite mašinos kėdučių iš antrų rankų. Geriausia šį daiktą rinktis individualiai. Yra vaikiškų mašinos kėdučių, kurios reguliuojamos vaikui augant.

Matinimas krūtimi ir iš buteliuko

Specialiai sukonstruotos maitinimo pagalvėlės prilaiko kūdikio galvutę kol jis yra maitinamas iš buteliuko arba krūtimi, tai moterims padeda išvengti pečių ir kaklo įsitempimo maitinimo metu. Kai kurioms žindyvėms gali sutrūkinėti krūtinės speneliai. Todėl pravartu turėti lanolino aliejaus. Specialūs geliniai šaldantys dėkliukai, talpinami į liemenėlę taip pat turėtų padėti. Kartais gali ištekėti šiek tiek pieno, todėl, kad liemenėlė ir drabužiai liktų sausi, patariama įsigyti specialius dėklus į liemenėlę, jie gali būti vienkartiniai arba plaunami. Turėkite ir rankšluostukų rinkinį, jie reikalingi pasidėti ant peties, kad maistą atpylęs kūdikis neišteptų drabužių. Kiti dalykai, kurių prireiks tai maitinimo buteliukai, pieno mišinukai, jei planuojate nemaitinti pati, buteliukų plovimo šepetėliai, pientraukis, specialūs maišeliai nutrauktam pienui laikyti, kuriuos galima padėti tiesiog į šaldytuvą.

Maitinimas

Kai mažylis jau pasirengęs valgyti kietesnį maistą, kas įvyksta jam būnant 4 – 6 mėnesių amžiaus, jums vėl prireiks įvairių daiktų. Tai aukšta vaikiška maitinimo kėdutė. Ji turi būti stabili, lengvai valoma ir saugi, kad vaikas neiškristų. Vaikiški indai turėtų būti sandarūs ir patvarūs, kad nukritę nesudužtų, vaikiškus šaukštukus geriausia rinktis iš kokybiško plastiko arba silikono. Nepamirškite ir seilinuko, geriausia rinktis patvarios medžiagos ir lengvai skalbiamus.

Kūdikio raminimo priemonės ir žaislai

Žindukas – vieniems kūdikiams jis patinka, kitiems ne. Tačiau kad ir kaip bebūtų, tai būtinybė. Kita raminanti priemonė tai minkštas paklotas su virš jo pritvirtintais žaisliukais. Šitokį daiktą patogu pernešti iš kambario į kambarį, vaikas visada užsiėmęs, o tėvai gali ramiau užsiimti savo darbais. Panašią funkciją atlieka ir maniežas, tačiau jis užima daugiau vietos. Kokius žaislus pirkti kūdikiui? Jie turi būti paprasti, nekenksmingi, nes vaikas dėsis juos į burną. Kūdikiai mėgsta žaislus, skleidžiančius muziką.

Miegas

Kūdikiai daug miega, todėl patogu turėti specialų lopšelį, kurį galite nešiotis su savimi ar pasidėti šalia lovos. Tokie lopšeliai dažnai būna integruoti į vaikiškus vežimėlius. Kūdikio patalynė, kaip ir drabužėliai, turėtų būti vaiko odai draugiškų medžiagų ir lengvai plaunama.

Saugumas

Jei jūsų namuose yra laiptai, priėjimą prie jų galite uždaryti specialiais saugiais varteliais. Jais galite užverti įvairias vietas, į kurias vaikui nederėtų patekti. Kitas populiarus prietaisas, sukurtas kūdikių saugumui, primena raciją. Jis leidžia girdėti, ką veikia jūsų vaikas net ir jums būnant kitame kambaryje ar kieme.

Sveikata

Kad galėtumėte tinkamai pasirūpinti kūdikiu sunegalavus jo sveikatai, turėkite pirmosios pagalbos vaistinėlę. Pravartu turėti ir kramtukų, tai specialūs kramtomi žaislai, padedantys nusiraminti, kai dygsta dantys. Kiti reikalingi daiktai tai skaitmeninis termometras, specialios kūdikių žirklutės ir švelnus plaukų šepetys.

babycenter.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (6)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 22:47


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Gerda 2017-04-03 14:52

Labai geras straipsnis ir jis man labai padėjo įsigyti tinkamus drabužėlius mažyliui, nes tikrai nesinori prisipirkti daug drabužių, kurių vėliau neaprengtum vaikui. Aš pirkau drabužėlius pagrinde "Drabužiai vaikams internetu", nes norėjau, kad vaikutis jaustusi kuo geriau ir natūraliau. Tai nupirkau 3 šliaužtinukus www.drabuziai-vaikams-internetu.lt/rubeliai-kudikiams/sliauztinukai-kudikiams ir 2 smėlinukus www.drabuziai-vaikams-internetu.lt/rubeliai-kudikiams/smelinukai užteko pilnai pradžiai. Aišku vėliau jau įsigijom su vyru ir kelnes vaikučiu www.drabuziai-vaikams-internetu.lt/rubeliai-kudikiams/kelnes-kudikiams Tai mažyliui augant manau ir toliau pirksiu iš jų drabužius, o iš jūsų laukiu toliau tokių gerų straipsnių su patarimais mamos, ką aprengti jau paaugusius mažylius.

Raminta 2017-03-03 16:40

Mano nuomone labai svarbu kūdikius rengti gerais audiniais! Aš savo naujagimį rengiu merino vilnos arba bambuko pluošto drabužiais ir esu labai patenkinta! Pastaruoju metu perku naujagimiams skirtus drabužėlius iš "Drabužiai vaikams internetu" ir jų kokybė manęs dar nenuvylę! www.drabuziai-vaikams-internetu.lt