Kas yra kontracepcija?

Teksto dydis:

Kas yra kontracepcija?

2011-04-04 00:00

Kontracepcija – tai visos priemonės, kurios apsaugo nuo pastojimo ir nepageidaujamo nėštumo. Žodis „kontracepcija” kilęs iš dviejų lotyniškų žodžių: „contra” – prieš ir „conceptio” – pastojimas.
 
Kontracepcija leidžia planuoti šeimos gausumą, reguliuoti gimdymų skaičių, susilaukti tik norimų ir laukiamų vaikų.
Palankiausia gimdyti kas 2-2,5 metų: per šį laiką moters organizmas visiškai atsigauna po buvusio nėštumo, gimdymo ir vėl būna pasiruošęs naujos gyvybės pradėjimui. Mažiausiai komplikacijų pastojant, nėštumo metu, gimdymo metu yra tada, kai moterys gimdo tarp 20 ir 40 metų amžiaus. Tačiau kiekviena moteris turi teisę tapti motina, jei ji to nori, kiek metų jai bebūtų. Teisybė yra ir tai, kad nėštumui ir gimdymui reikia būti ne tik fiziškai, bet ir morališkai pasiruošus.
 
Nepageidaujamą nėštumą moteris dažniausiai nutraukia. Nėštumo nutraukimas (abortas) žaloja moters organizmą, neigiamai veikia jos fizinę ir dvasinę sveikatą, gali sukelti lytinių organų uždegimą, kraujavimą, traumuoti gimdos kaklelį, sutrikdyti mėnesinių ciklą ir sukelti nevaisingumą. Todėl bet kuri (!) kontracepcijos priemonė, apsauganti nuo naujos gyvybės prasidėjimo, visada yra geriau už abortą – jau užsimezgusios gyvybės nužudymą.
 
Priemonės, padedančios išvengti nėštumo, naudojamos nuo seniausių laikų. Apie jas rašoma senovės Egipto papirusuose ir senovės Graikijoje gyvenusio medicinos tėvo Hipokrato veikaluose. Žinoma, tos priemonės buvo daug paprastesnės, primityvesnės ir mažiau patikimos, lyginant su šiuolaikinėmis, pagamintomis sudėtingų technologijų dėka, tačiau jų veikimo principas išliko tas pats.
Ar naudoti kontraceptines apsaugos priemones, yra kiekvieno žmogaus laisvo asmeninio apsisprendimo reikalas. Tačiau, nepriklausomai nuo to, kiekvienas išprusęs ir save gerbiantis žmogus turi žinoti, kas tai yra kontracepcija ir kokie jos būdai. Kontracepcijos būdas, pasitarus su gydytoju, parenkamas kiekvienam žmogui ir kiekvienai porai individualiai pagal sveikatos būklę, esančias gretutines ligas, religinius ir moralinius įsitikinimus, gyvenimo būdą ir lytinio gyvenimo intensyvumą.
 
Kontracepsijos būdai:
  • Barjerinė kontracepcija
  • Cheminė kontracepcija
  • Hormoninė kontracepcija (Ekstrinė kontracepsija) (Hormonų injekcijos, implantai)
  • Gimdinė kontracepcija
  • Chirurginė kontracepcija
  • Natūrali kontracepcija

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 19:03


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.