Ne - abortui! 10 mitų apie kontracepciją

Teksto dydis:

Ne - abortui! 10 mitų apie kontracepciją

2010-11-23 10:01

Per paskutiniuosius šimtą metų moterims buvo įteigta daugybę klaidingų nuomonių apie reprodukcinę sveikatą. Mergaites nuo mažų dienų mokė, kad mėnesinės – tabu, ir kalbėti apie jas padorioje kompanijoje paprasčiausiai nelestina. Nėščioms moterims dažnai siūlydavo per gimdymą pasidėti peilį po lovą, kad „išpjautų skausmą“.

Dvidešimto amžiaus pradžioje apie gimstamumo reguliavimą niekas net girdėte negirdėjo, o bet kokios priemonės prieš nėštumą buvo oficialiai uždraustos. Tik praėjusio amžiaus viduryje visuomenė ėmė kalbėti apie kontraceptikų naudojimą, tame tarpe ir būnant susituokus. Štai keletas labiausiai paplitusių klaidingų nuomonių apie pagrindinius apsisaugojimo nuo nėštumo metodus ir jas paneigiantys faktai.

1. Jei mylėsies menstruacijų metu, tai tikimybė, kad pastosi, lygi nuliui.

Dauguma moterų mano, kad seksas nesisaugant per mėnesines arba per pirmąsias ar paskutines mėnesinių ciklo dienas yra pats patikimiausias kontracepcijos metodas, ir nėštumas joms negresia. Tačiau, iš tikrųjų, nežiūrint į tai, kad daugelis moterų tikrai turi daugiau šansų pastoti ciklo viduryje, apvaisinimo tikimybe yra bet kuriuo menstruacijų ciklo metu. Dar vienas faktas, kurį turi žinoti kiekviena moteris: sperma moters organizme išsisaugo net penkias dienas.

2. Maitinimas krūtimi apsaugo nuo nėštumo.

Tai tiesa, kad ovuliacija ir mėnesinės maitinančiai krūtimi motinai – didelė retenybė, tačiau galų gale menstruacinis ciklas atsistato ir ovuliacija gali įvykti net jums to nežinant. Taigi, pastoti, būnant maitinančia mama – visai realu. Patarimas: dauguma gydytojų rekomenduoja moterims po vaiko gimimo išlaukti mažiausiai metus ir tik tada ryžtis kitam nėštumui.

3. Mano partneris visada suspėja nutraukti lytinį aktą iki ejakuliacijos, todėl aš nepastosi

Tai vienas iš labiausiai paplitusių mitų, kuriuo moterys tiki. Taip, jūs galite pastoti, net jei jūsų draugas arba vyras apsisaugo būtent šitaip. Prieš ejakuliaciją išbėga nedidelis kiekis, turinčio spermos, tepiklio. Faktas: bet koks penio prasiskverbimas į vaginą gali baigtis nėštumu, net jei partneris buvo labai atsargus.

4. Po akto aš gerai praplaunu vaginą, o tai apsaugo mane nuo nėštumo.

Kaip bebūtų keista, šiuo mitu tiki daugybė įvairaus amžiaus moterų. Vaginos praplovimas dušu, vonioje ar bet koks kitoks prausimasis po seksualinio akto niekaip nepaveikia moters sugebėjimo pastoti, nes sperma jau pasiekė savo tikslą. Patarimas: vaginos dušas niekaip neapsaugo nuo nėštumo, tai tik higienos priemonė, todėl visai negali būti pripažintu kontracepcijos metodu.

5. Nei viena nepastoja po pirmo karto.

Jei jums jau prasidėjo mėnesinės, vadinasi, jūs galite pastoti. Kaip taisyklė, nepilnametės mergaitės kaip tik turi daugiau šansų pastoti, nes jos yra vaisingesnės, nei vyresnio amžiaus moterys. Patarimas: netikėkite savo „boifrendu“, jei jis jus įtikinėja sekso be kontraceptikų saugumu, motyvuodamas tuo, kad „vienas kartas nesiskaito“. Nesutikite mylėtis be prezervatyvo!

6. Kontraceptinės tabletės saugo mane nuo nėštumo ir venerinių ligų.

Taip, tiesa, kad tokios tabletės – efektyvus kontracepcijos metodas, jeigu, žinoma, jus jas naudojate teisingai. Beje, tabletės nuo pastojimo visiškai bejėgės prieš AIDS ir kitas perduodamas lytiniu keliu, ligas. Vienintelė 100 procentinė apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo arba venerinių ligų – susilaikymas nuo lytinių santykių. Faktas: prezervatyvas apsaugo nuo vieno ir kito, tačiau ir jis gali „pavesti“.

7. Vienkartinis seksas nesisaugant man niekuo negresia.

Beje, pastojimui vieno karto visiškai pakanka, lygiai kaip ir užsikrėsti ŽIV arba venerine liga. Nepasiduokite partnerio įkalbinėjimams, kitaip dėl vieno vienintelio akto jums teks mokėti visą gyvenimą, juk jis gali baigtis neplanuotu nėštumu arba nemalonia liga, kuri paveiks jūsų reprodukcinę sveikatą ir galimybę turėti vaikų. Patarimas: galvokite apie save ir savo ateitį. Nesutikite mylėtis be apsaugos.

8. Vyresnės kaip 40 metų moterys nepastoja.

Moteris, jei jai neišnyko mėnesinės, gali pastoti bet kokiame amžiuje. Tiesa, kad su amžiumi moterų fertilumas (vaisingumas) silpsta, tačiau laikyti save apsaugota nuo pastojimo galite tik tuo atveju, kai mėnesinių nebėra mažiausiai metai. Patarimas: jei mėnesinės baigėsi daugiau kaip prieš metus, galite pamiršti apie kontraceptikus ir mėgautis stichišku seksu, tiesa, su pastoviu partneriu (nepamirškite apie riziką užsikrėsti venerine liga).

9. Aš turiu lytinius santykius ne taip dažnai, kad vartočiau kontraceptikus.

Jei jūs nesate įsitikinusi, kad tikslinga vartoti tabletes, naudokitės barjerinėmis kontraceptinėmis priemonėmis. Tai: prezervatyvai (vyriški, moteriški), diafragmos, gimdos kaklelio gaubtuvėliai bei spermicidai (spermicidiniai kremai, žėlė, žvakutės, tabletės, putos, aerozoliai) bei makšties kempinėlės su spermicidais. Pavyzdžiui, kontraceptinė makšties kempinėlė aprūpina jus apsauga visoms 24 valandoms, todėl ją galite įsidėti ryte ir mylėtis nors visą dieną. Patarimas: jei geriau renkatės prezervatyvą,  nepatartina jo nešiotis su savimi. Kišenėje ar piniginėje jie greitai susitrina. Pažeidus pakuotę prezervatyvas išdžiūsta ir tampa netinkamas naudoti. Kenkia ir dideli temperatūrų skirtumai, todėl pirštinių dėtuvė automobilyje irgi nėra tinkama vieta prezervatyvams laikyti. Taigi vien turėti prezervatyvą negana. Svarbu įsitikinti, kad jis tinkamai laikomas, nepažeistas ir nepasibaigęs jo galiojimo laikas.

10. Aš turiu galybę moteriškų bėdų, todėl vargu ar pastosiu.

Galimybę pastoti turi bet kuri moteris, jeigu, žinoma, gydytojas ginekologas netvirtina, kad ji nevaisinga, todėl be apsaugos neapseisite. Net jei ginekologas mano, kad jūsų šansai pastoti artimi nuliui, naudokitės kontraceptinėmis priemonėmis arba prezervatyvu.

Faktas: pasikartosime, vienintelis 100 procentų efektyvus kontracepcijos metodas – susilaikymas nuo lytinių santykių. Vienintelė žinoma apsauga nuo venerinių ligų – prezervatyvas.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:01


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.