Nėštumo testas

Teksto dydis:

Nėštumo testas

2014-12-15 10:20

Nors nėštumo požymių yra daug, pirmas ženklas, kad Jūs laukiatės yra mėnesinių išnykimas, nes daugumai pastojusių moterų normalių mėnesinių nebebūna. Tačiau kai kurioms moterims gali būti negausios, trumpesnės mėnesinės. Be to, moterys, kurių ciklas nėra reguliarus, tiksliai nežino, kada bus kitos mėnesinės. Todėl vienintelis patikimas būdas įsitikinti yra atlikti nėštumo testą. Nėštumo testą galima įsigyti vaistinėje.

Kaip veikia nėštumo testas

Dauguma nėštumo testų veikia tokiu būdu: jie žmogaus šlapime aptinka hormoną chorioninį gonadotropiną (hCG). Šis hormonas moters organizme pradedamas gaminti iškart po to, kai moteris pastoja. Jo kiekis nėštumo metu padidėja nuo 0 iki 100 000 mTV/ml ir daugiau. Jeigu hCG koncentracija viršija 10 mTV/ml, teigiamos reakcijos zonoje juostelė nusidažo raudona spalva.

Testų rezultatai gali skirtis, nes visos moterys yra skirtingos. Įvykus ovuliacijai tai, kaip greitai apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina gimdos kaklelyje, yra individualu kiekvienai moteriai. Kiek išsiskiria hormono HCG skiriasi taip pat. Tačiau, labai retai pasitaiko, kad testo rezultatai teigiami, kai moteris iš tikrųjų nesilaukia.
 
Kad būtų paprasčiau suprasti, kas yra tas HCG ir kaip kyla jo koncentracija, žemiau pateikiame kreivę, kuri atvaizduoja HCG svyravimą nėštumo metu. Joje matosi, kad jau per pirmąją nėštumo savaitę hCG kiekis šokteli nuo 0 iki 25–100 mIU/ml. Taigi testas gali būti veiksmingas praėjus savaitei nuo „vaisingų“ lytinių santykių dienos.

Kaip naudotis?

Nėštumo testas – tai plastikinė kasetė su mažyčiu langeliu, į kurį įlašinama keletas lašų šlapimo. Jei jame yra nėštumo metu gaminamo hormono (hCG), langelyje esanti cheminė medžiaga sureaguoja su hormonu ir pasikeičia juostelės spalva. Nėštumo testo instrukcijos paaiškina, kaip vertinti testo rezultatus.
Nėštumo testas naudojamas tik diagnostikai. Nenaudokite testo, pasibaigus jo galiojimo terminui. Testas laikomas uždarytose pakuotėse 2°C – 30°C temperatūroje iki galiojimo termino pabaigos. Jei abejojate dėl testo patikimumo, įsigykite naują.
 
Geriausia nėštumo testą panaudoti praėjus 2–3 savaitėms po nesaugių lytinių santykių, nes maždaug tiek laiko reikia, kad testas aptiktų pasikeitusį hormonų lygį. Anksčiau panaudojus testą, rezultatas gali būti netikslus. Geriausia nėštumo testą atlikti ryte – pirmasis (rytinis) šlapimas būna labiau koncentruotas, todėl hormono hCG (jei yra nėštumas) šlapime yra daugiau. 
 
Testai gali skirtis, taigi visada reiktų pasitarti su gydytoju ar vaistininku ir atidžiai perskaityti instrukciją, ypač norint testą atlikti namuose. Kai kurie testai yra labai jautrūs ir šlapime nustato net labai mažą hCG lygį. Tai pravartu, jeigu atsakymą norite sužinoti kuo greičiau. Jeigu neseniai patyrėte persileidimą ar gimdėte, rekomenduojama naudoti testą, nustatantį tik didelį hCG lygį. Tai padės išvengti klaidingo testo rezultato.
 
Mėginio paėmimas. Šlapimo mėginys surenkamas į švarų, sausą indą. Gali būti tiriami mėginiai, paimti įvairiu paros metu, tačiau pirmas rytinis šlapimas turi didesnę hormonų koncentraciją. Drumzlėtus šlapimo mėginius prieš tyrimą reikia nufiltruoti. 

Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo:
  • jei testas atliekamas per anksti,
  • jei pasibaigęs galiojimo laikas,
  • jei atsakymo laukiate ilgiau, nei nurodyta instrukcijoje,
  • kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti.
Jei brūkšnelis neryškus, yra  tikimybė, kad laukiatėsi. Brūkšnelis dažnai būna labai blankus pirmomis nėštumo savaitėmis. Norėdama įsitikinti, testą pakartokite kelių dienų bėgyje. Ir jei atsakymas teigiamas, atsakymas  laukiatės.
 
Be nėštumo, daugelis priežasčių, įskaitant trofoblastinę ligą ir kai kuriuos ne trofoblastinius navikus, sukelia ŽCG padidėjimą. Šias diagnozes reikia patikrinti, įvertinus klinikinius požymius.

Jeigu šlapimo mėginys per daug atskiestas (žemas lyginamasis svoris), jame gali nebūti reikiamo ŽCG kiekio. Įtarus nėštumą, nors rezultatai būtų neigiami, per 48-72 val. turi būti paimtas ir ištirtas pirmasis rytinis šlapimas.

Tiksli klinikinė diagnozė turi būti nustatyta gydytojui įvertinus visus klinikinius ir laboratorinius tyrimus.
 
Nėštumo testų kaina svyruoja nuo 4 Lt iki 11-12 Lt. Efektyvumui ji neturi jokios įtakos - tiek pat efektyvi yra balta juostelė, kuri kainuoja 4-5 Lt ir pieštuko formos testas, kuris kainuoja 9-12 Lt. Mokame daugiau už patogumą naudojantis testu. 
 
NĖŠTUMO KALENDORIUS

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (17)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 14:01


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Evelina 2021-02-17 09:18

javascript:window.open('','_self').close();

Martyna 2020-04-25 23:51

Jau pusantros savaitės jaučiuosi prastai. Internete paskaičiau kokie yra nėštumo simptomai ir 5 iš jų jau atitinka. Su vyru, mes apsauga nesinaudojam. Iki mm liko dar 3 savaites. Su vyru svarstome ar verta ir naudinga būtų bandyti įsigyti nėštumo testa, ar palaukti tas 3 savaite. Gal galite patarti?