Už miegamojo durų

Teksto dydis:

Už miegamojo durų

2013-05-02 00:00

Gyd. R.Gricius: "Conceive Plus" yra švelnus lubrikantas, kurį saugu naudoti ne tik norint pastoti. Tai puiki kasdienė priemonė, kad lytinis aktas būtų sklandus ir malonus."

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis apie 10-15 proc. porų susiduria su nevaisingumo problemomis. 10-25 proc. jau turinčių vieną vaiką šeimų negali pastoti pakartotinai. Dėl nevaisingumo pasaulyje kenčia 50-80 mln. žmonių.

Gyvename tarsi labai atvirai, ne tik su artimaisiais, bet ir viešuose socialiniuose tinkluose išsipasakojame apie viską: darbo ir namų problemas, keliones ir svajones, aptariame laikinus ir ilgalaikius susižavėjimus ir t. t. "Bendratinklių" nestebina klausimai ir prašymai įvairiausių patarimų - nuo to, kaip pasipuošti einant į pasimatymą, iki visai intymių, kuriuos nedrąsu įvardyti žodžiais akis į akį... Vyrauja nuomonė, jog į nebūtį nuėjo laikai, kai "sekso nebuvo", ir poros santykiai miegamajame turėjo likti tarp jo sienų. Šiandien, kai "žvaigždės ir žvaigždutės" viešai aiškinasi meilės santykius ir nesidrovi atvirauti apie pirmuosius nėštumo testų rezultatus, atrodytų, nebėra dalykų, apie kuriuos žmonės drovėtųsi kalbėti su gydytojais. Tačiau ar tikrai taip? Ar kai kurių prabangių ir ne tokių prabangių miegamųjų sienos mėnuo po mėnesio negirdi skaudžių nusivylimo raudų dėl dar kartą atitolusios vilties sulaukti vaikelio? Deja, šiuo skausmu beveik nesidalijama nei socialiniuose tinkluose, nei su artimiausiais draugais. Poros vienatvė kurį laiką dangstoma pasaulio pažinimo, karjeros siekiais, tačiau netrukus tenka įsitikinti, jog čia esama tik menkos dalies tiesos, nes labai neretai tokios poros išsiskiria...

Menopauzė vietoj laukiamo nėštumo

Nors ir nuolat bandoma pagražinti statistiką, Lietuvos demografinė padėtis - bauginanti. Iš dar neišvykusių į užsienį porų, kurios pagal amžių galėtų gimdyti vaikus, apie 50 tūkst. - nevaisingų. Kasmet tokių šeimų padaugėja dviem tūkstančiais. 1 iš 5 vaisingų porų pastoti prireikia daugiau kaip metų, o per 90 proc. vyresnių nei 30 metų moterų natūraliai pastoti pavyksta tik per 4 metus. Daugelis, kurios susilaukia vieno vaikelio, apie antrąjį jeigu ir pasvajoja, tai labai atsargiai - gal kada nors... Ir vėl atrasdamos daugybę argumentų, kodėl antrąjį nėštumą reikėtų atidėti. Tačiau po kelerių metų, kai "nenumaldomai ima tiksėti biologinis laikrodis", susigriebiama, kad reikėtų gimdyti. Deja, būna per vėlu. Taigi, ar tikrai nėra asmeninių dalykų, kuriems išsiaiškinti gydytojo kabinete žmonės pristinga ne tik drąsos, bet ir išprusimo?

Baltijos ir Amerikos klinikos akušeris ginekologas Rimantas Gricius sako, kad šeimų vaisingumo problemų kuo toliau, tuo daugėja. Kartais poros mano, jog norint pastoti pakanka tik panorėti ir nustoti vartoti kontraceptines priemones. Deja, statistika rodo, kad retai kuriems taip sklandžiai pavyksta. Iš šimto sveikų porų per vieną mėnesį gali pastoti tik apie 15. Likusios - per kitus 11 mėnesių. Jeigu pora visus metus gyvena reguliarų lytinį gyvenimą ir nenaudoja apsaugos priemonių, tačiau moteris nepastoja, vadinasi, jiems reikia susirūpinti savo sveikata, kreiptis į gydytojus.

Viena iš porų nevaisingumo priežasčių ta, kad vis daugiau moterų pirma planuoja karjerą, o tik paskui - motinystę. Per pirmuosius tris moters gyvenimo dešimtmečius jos galimybė pastoti sumažėja bene 10 kartų. Tyrimai liudija, kad 30-metės organizme lieka tik 12 proc. kiaušialąsčių, o 40-metės - vos 3 procentai. "Taigi apie biologinį laikrodį kalbama ne veltui. Kad spermatozoidas galėtų pasiekti ir apvaisinti kiaušialąstę, reikia ypatingų sąlygų. Moteriai po 40 metų galimybių susilaukti vaikelio gerokai sumažėja. Juo labiau - pirmojo. Kai 45-46 metų moterys kreipiasi į mane dėl mėnesinių ciklo sutrikimų, neretai tenka konstatuoti prasidėjusią menopauzę, - sako gydytojas. - Moters vaisingumui įtakos turi ne tik amžius, bet ir alkoholio, nikotino, narkotinių medžiagų vartojimas, lėtinės ligos ir joms gydyti vartojami vaistai, darbo aplinka ir pobūdis, kūno svoris ir kiti veiksniai. Vienintelis lūkesčius pateisinantis patarimas - gimdyti palankiausiu motinystei laiku, kai organizmas geriausiai tam pasirengęs."

Kompiuteris ant kelių ir vyriškumas

Kūdikio pradėjimo procesui svarbūs abu partneriai. Nevertėtų pamiršti, kad bėgant metams ne tik moters, bet ir vyro vaisingumo lygis menksta, jo spermos kokybė dėl įvairaus žalingo aplinkos poveikio kinta. Moksliniai tyrimai liudija, kad Europos vyrų vaisingumo rodikliai pastarąjį dešimtmetį prastėja. Lietuvos vyrai - taip pat ne išimtis. Elektromagnetinė spinduliuotė, sėdimas darbas, šildomos automobilių kėdės, antsvoris, riebus maistas, menkas fizinis aktyvumas, mėgavimasis pirtimi ir alumi bei stipresniais alkoholiniais gėrimais, rūkymas - tai tik dalis priežasčių, dėl kurių bėgant metams vyrų galimybės tapti tėvais menkėja. Jeigu niekas nesikeis, dabartinių paauglių, kurie ištisas dienas praleidžia su kompiuteriu ant kelių ir mobiliuoju telefonu kišenėje, spermos kokybė gali būti prastesnė nei jų tėvų. "Vyro vaisingumą lemia spermatozoidų kiekis spermoje ir jų aktyvumas. Jeigu spermatozoidų per mažai arba jie neaktyvūs, po lytinio akto kiaušialąstės nepasiekia nė vienas iš jų, o jei pasiekia, tai nesugeba prasiskverbti pro jos sienelę. Jeigu lytinė ląstelė genetiškai nevisavertė, ji negali apvaisinti arba apvaisinimas baigiasi persileidimu", - aiškina gydytojas R.Gricius.

Poros, kurios planuoja nėštumą, žino, kad normalaus moters menstruacinio ciklo metu didžiausia tikimybė pastoti yra ciklo viduryje. Yra žinoma, kad oocitas (nesubrendusi moteriška lytinė ląstelė) yra gyvybingas apie parą po ovuliacijos, o spermatozoidai gali išlikti gyvybingi iki 7 dienų ir ilgiau. Taigi, jei partneriai santykiauja rečiau nei kartą per savaitę, tikimybė pastoti per 6 mėnesius sudaro tik 17 procentų. Specialiai pasirinktas lytinių santykių laikas ovuliacijos metu retai kada duoda rezultatų, nes nustatant ovuliacijos laiką gaunama 2-3 dienų paklaida, be to, tokie planuojami santykiai partneriams kelia didelį stresą.

Malonumas - be malonumo

Esama dalykų, kurie pamažu gali paplauti net didžiausios meilės pamatus... Apie juos neretai žmonės drovisi prisipažinti ne tik gydytojui, bet ir vienas kitam. Tai - lytinio gyvenimo nesklandumai, kuriuos būtų galima nesunkiai pašalinti, jeigu partneriai apie tai atvirai prabiltų. JAV atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad skausmu lytinės sueities metu skundėsi 14,4 proc., lubrikacijos sutrikimu - 18,8 proc. moterų. "Problemos, atsirandančios dėl makšties sausumo, gana dažnos. Deja, nemažai moterų, lytinių santykių metu jaučiančių diskomfortą, linkusios apie tai nutylėti, verčiau ima vengti santykių, - teigia gydytojas R.Gricius. - Dėl to kyla tik dar daugiau problemų, kurios labai greitai peržengia miegamojo sienas ir virsta abipusiu nepasitenkinimu, nesutarimais. Makšties sausumą, dėl kurio lytinių santykių metu jaučiamas perštėjimas, skausmas, gali lemti įvairios priežastys: per maža moteriškų hormonų (estrogenų) koncentracija organizme, itin dažni lytiniai santykiai, stresas, šalutinis vaistų poveikis, lėtinis uždegimas, dėl amžiaus atsiradę natūralūs organizmo pakitimai ir kt. Makšties sausumu skundžiasi įvairaus amžiaus moterys, tarp jų - ir jaunos, ilgai maitinančios kūdikį. Jų kraujyje cirkuliuoja mažiau estrogenų, todėl makšties gleivinė sausėja. Tokių pat nusiskundimų turi ir moterys, kurios gydosi nuo endometriozės arba gimdos miomų estrogenų kiekį organizme mažinančiais vaistais. Daugelis žmonių, kuriems kyla lytinio gyvenimo problemų, netgi nelaiko to sutrikimu. Jų bėdos išaiškėja atsitiktinai, apsilankius pas specialistą dėl visai kitų negalavimų, pavyzdžiui, nervingumo, nevisavertiškumo komplekso, depresijos, įvairių skausmų. Tik įsigilinus į šių negalavimų priežastis paaiškėja, kad yra sutrikęs jų seksualinis gyvenimas."

Ypatingas lubrikantas

Suprantama, jog esant tokiai situacijai poros seksualinis gyvenimas bei jų galimybė pastoti komplikuojasi. Kaip jiems padėti? "Makšties sausumas - tai ne tik seksualinio gyvenimo trikdis. Beveik trys iš keturių bandančių pastoti porų teigė turinčios problemų dėl makšties sausumo. Dėl to lytiniai santykiai tampa skausmingi, nemalonūs, kartais jų metu netgi pažeidžiama makšties sienelė, todėl pradedama jų vengti, - sako gydytojas. - Išeitis paprasta - naudoti lubrikantus (gleivinę patepančius preparatus), kurie apsaugo makšties sienelę. Lubrikantų yra įvairių. Kai kurių sudėtyje yra medžiagų, naikinančių į makštį pakliuvusius spermatozoidus, todėl jie gali tapti kliūtimi norintiesiems susilaukti kūdikio. Kai į mane kreipiasi norinčios susilaukti kūdikio poros, rekomenduoju "Conceive Plus" lubrikantą, kurio sudėtyje yra subalansuoti elektrolitai ir pH. Jis šiek tiek mažina makšties rūgštingumą ir sudaro palankesnes sąlygas vyriškoms lytinėms ląstelėms patekti į gimdos kaklelį. Tai vienintelis lubrikantas, papildytas svarbiais ląstelių gyvybingumui ir apvaisinimo procesui kalcio ir magnio jonais. Dėl to "Conceive Plus" yra saugus netgi itin jautriems spermatozoidams. Šį švelnų lubrikantą patartina naudoti ne tik norint pastoti. Tai puiki kasdienė priemonė drėkinti išsausėjusiai makšties gleivinei, kad lytinis aktas būtų sklandus ir malonus. Be to, "Conceive Plus" nėra rūgščiųjų polimerų, hormonų bei kitų nepageidautinų medžiagų."

Gydytojas R.Gricius prisimena neseniai konsultuotas šeimas, kurioms padėjo būtent "Conceive Plus". "Kreipėsi jauni sutuoktiniai, kurie norėjo kuo greičiau susilaukti vaikelio ir, kaip patys sakė, labai dėl to stengėsi. Kai jaunai moteriai per pusmetį nepavyko pastoti, jie sunerimo dėl galimo nevaisingumo. Galiu pasidžiaugti, jog ši pora netrukus pradėjo lauktis, o jiems padėjo labai paprasti dalykai: folio rūgštis, "Conceive Plus" ir ne tokie dažni lytiniai santykiai, nes spermatozoidams reikia laiko subręsti", - pasakoja gydytojas ir priduria, jog "Conceive Plus" nėra vaistas. Tai - pagalbinė priemonė, kuri neturi jokio šalutinio poveikio, bet padeda atsipalaiduoti, sumažina stresą ir sukuria makštyje palankią terpę, padedančią spermatozoidams pasiekti kiaušialąstę. Ši priemonė padėjo ir vyresnio amžiaus šeimai, jau turinčiai paauglį sūnų ir svajojusiai apie dukrytę. Sutuoktiniai jau artėjo prie keturiasdešimtmečio, moteris turėjo makšties sausumo problemų, todėl "Conceive Plus" jiems buvo tikra išeitis, padėjusi išspręsti ir kylančias santuokinio gyvenimo problemas. "Neseniai gavau žinutę, kad moteris laukiasi, - džiaugiasi gydytojas R.Gricius. - Lieka tik palinkėti, kad jie būtų laimingi, sūpuodami pagranduką.

Valentina Jakimavičienė, www.lzinios.lt

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

BUY BLANK ATM CARD AND MAKE UNLIMITED MONEY 2022-06-16 13:28


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.