Apie Šiaulių ligoninėje apdegintus naujagimius

Teksto dydis:

Apie Šiaulių ligoninėje apdegintus naujagimius

Du iš devynių apdegintų naujagimių dėl sveikatos būklės komplikacijų buvo operuoti Kauno medicinos universiteto klinikų Perinatologijos centre,  rašė „Šiaulių kraštas”. Vienam mažyliui buvo prasidėjusi bendra viso organizmo reakcija į toksiną. Operacijos metu buvo išvalyti labiausiai neaiškios kilmės cheminio tirpalo nudegintos odos plotai, pašalinti susidarę pūlinukai.
 
Kauniečiai medikai didžiausius odos pažeidimus patyrusio naujagimio būklę įvardija kaip kritinę. Dar vieno operuoto mažylio būklė — taip pat buvo sunki. Likusių septynių vaikučių — patenkinama.
 
„Kauno dienos” žurnalistams KMUK Neonatologijos klinikos vedėja dr.Eglė Markūnienė teisino kolegas ir stebėjosi, kodėl naujagimiai Šiaulių ligoninėje buvo išpurkšti antiseptiku. Jos praktikoje toks atvejis pirmas. Ji teigė negalinti pasakyti, kad medikų aplaidumas lėmė, jog buvo sužaloti vaikai. Jos manymu, tai greičiau buvo persistengimas.
 
Šiauliuose mažyliai nudeginti skysčiu, neskirtu naujagimių odos priežiūrai. Atsakomybė – ant ligoninės vadovų ir personalo pečių
 
Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas Šiauliuose susitiko su tos nelemtos Šiaulių ligoninės administracija.
Po susitikimo ministras pripažino, kad nusižengimai akivaizdūs. „Skysčio, kuriuo dezinfekuoti naujagimiai, apraše gamintojas nenurodo, kad šį skystį galima naudoti naujagimių odos priežiūrai. Kyla klausimas, kodėl šis stiprus antiseptikas buvo įtrauktas į oficialią ligoninės tvarką. Manau, kad už nelaimę atsakomybę turi prisiimti ir Šiaulių ligoninės vadovybė, ir konkretūs medikai“, – sakė ministras A. Čaplikas. Jis tikisi, kad Šiaulių apskrities viršininkas imsis adekvačių veiksmų, kad kaltieji būtų nubausti.
 
Kas buvo buteliuke?!
 
Po ministro apsilankymo Šiaulių apskrities ligoninėje, administracijos pasirašytas leidimas naujagimių priežiūrai naudoti preparatą „Cutasept“ panaikintas. Speciali medikų komisija, tirianti incidentą Šiaulių apskrities ligoninėje įtarė, kad antiseptinės priemonės buteliuke galėjo būti ne antiseptinis preparatas, o kažkoks kitas skystis ir kreipėsi į prokuratūrą. Tokias prielaidas padaryti paskatino ir Kauno medikų nuomonė, jog pavalyti dezinfekuojančiu tirpalu „Cutasept“ naujagimiai negalėjo patirti tokių odos pažeidimų.
„Visi devyni vaikučiai valyti iš „Cutasept“ flakono, tačiau medžiaga flakone galbūt buvo ir kita... Flakonas yra atsukamas, – specialios komisijos vadovė Pediatrijos reikalų direktorė sakė R. Ulkštinienė.
 
Įvykis
Cheminius odos nudegimus, kaip pranešė žiniasklaida, kūdikiai patyrė, kai Šiaulių apskrities ligoninės medikai tirpalu iš „Cutasept“ flakono nuvalė odelę už ausų, pažastyse ir kirkšnyse. Chemiškai oda nudeginta devyniems naujagimiams – visiems, kuriems procedūra buvo atlikta penktadienį, gruodžio 11 d.
 
Tirpalas „Cutasept F" PASKIRTIS:
Odos dezinfekavimui prieš procedūras: injekcijas, kraujo ėmimą, kateterizavimą, punkcijas. Odos dezinfekavimui prieš invazines procedūras, esant smulkiems sužeidimams. Odos dezinfekavimui esant bakterinės ir grybelinės kilmės egzematozinėms infekcijoms. Prieš ir pooperaciniam odos apruošimui, higieninei ir chirurginei rankų dezinfekcijai. Tai pat tinka kojų ir avalynės dezinfekcijai. SUDĖTIS: Veikliosios medžiagos - alkoholis ir ketvirtinis amonio junginys. 100g tirpalo yra 63,0g 2 propanolio alkoholio ir 0,025g benzolkoniumchlorido.
 
Tai, vis dėlto kuo buvo apdeginti naujagimiai Šiauliuose?
 
Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pranešė, kad skystyje, kuriuo Šiauliuose buvo nudeginti naujagimiai, chlorido koncentracija 160 kartų viršijo esančią tirpale, kurį medikai savo naudoję juos valydami, šiandien skelbia BNS.
Vyriausybės valandoje Seime A.Čaplikas sakė, kad nors tirpalas „Cutasept F" kūdikių tualetui ir nenaudotinas, tokių nudegimų sukelti negalėjo.
Laboratoriniai tyrimai gauti kaip tik prieš Vyriausybės valandą patvirtino, jog 160 kartų didesnė chlorido koncentracija nei gali būti "Cutasept F" skystyje", - sakė ministras.
Anot A.Čapliko, išvadas šiuo atveju turėtų pateikti prokuratūra.
„Kur yra klaida ir kas ją padarė, be abejo, turi atsakyti prokuratūra, kokiu būdu pateko tas skystis į skystį, kuris, na, nenaudojamas, nors negali sukelti tokių nudegimų, kokius sukėlė šiems vargšams vaikams, kūdikiams. Čia turi atsakyti prokuratūra ir vidinis tyrimas ligoninėje, ar tai buvo netyčinė klaida, ar tai buvo per skubėjimą, sunku šiandien pasakyt", - sakė A.Čaplikas.
 
Po Kalėdų visi nudeginti vaikai sugrįžo į namus. Į esminius klausimus, kas buvo buteliuke ir kaip tas kažkas ten pateko ir kodėl – dar neatsakyta.
 
2010 sausio mėn. 5 d.
Šiaulių apskrities ligoninės administracija, susipažinusi su komisijos, tyrusios 9 kūdikių odos nudeginimą, išvadomis, darbuotojoms skyrė drausmines nuobaudas.
 
Taip pat uždrausta naujagimių tualetui naudoti preparatą „Cutasept“, praneša Lietuvos radijas.
Šiaulių apskrities ligoninės administracija pareiškė pastabas Akušerijos ginekologijos klinikos laikinajai vadovei Angelei Jurgaitienei ir slaugytojai Nomedai Paškevičienei.
Drausminės nuobaudos bus pareikštos ir šiuo metu sergančioms Kontrolės tarnybos vadovei Laimai Kupčinskienei bei slaugytojai Audronei Korsakienei.
Administracija taip pat priėmė Naujagimių skyriaus vedėjos Bangos Vaitkevičienės ir slaugytojos Laimos Liugienės atsistatydinimo pareiškimus.
Pasak ligoninės pediatrijos reikalų direktorės Reginos Ulkštinienės, šiuo metu naujagimiai apvalomi paprastu vandeniu. Devyni naujagimiai patyrė cheminius odos nudegimus gruodį.
Dėl įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:32


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.