Kaip apsaugoti vaikus nuo peršalimo?

Teksto dydis:

Kaip apsaugoti vaikus nuo peršalimo?

2011-04-03 00:00

Mes rūpinamės ir pergyvename dėl savo mažųjų, kai jie ima čiaudėti, kosėti, sluoguoti, jiems pakyla temperatūra. Prisimename praėjusius rudens – žiemos mėnesius su siaubu ir tikimės, kad šiemet vaikas nesusirgs...
Bet kaip bebūtų gaila visai išvengti ligų neįmanoma. Tačiau galima sumažinti susirgimo stiprumo lygį. Bendraudami su kitomis mamomis ir močiutėmis, aptardami savo vaikus, pastebime, kad vienas vaikas serga dažnai, o kitas beveik niekada. Kažkodėl vieni vaikai lengvai pakelia bet kokį peršalimą ir greit sustiprėja, o kiti visą laiką serga: nespėja pasveikti po vieno peršalimo, kaip po kelių dienų pasičiumpa naują užkratą. Kodėl tai vyksta, ir ką gi mums daryti, kad vaikai neperšaltų?
Aptariant su tėvais priežastis, dažniausiai vyrauja nuomonė: jei vaikas labai sušalo, ar suprakaitavo iškyloje, tai jis būtinai peršals ir susirgs. Bet ar tai vienintelė priežastis?
 
Peršalimo ligų gydyme ir profilaktikoje lemiamą vaidmenį vaidina imunitetas
Medikai tvirtina, kad teiginys, jog vaikas dėl minėtų priežasčių būtinai susirgs, yra mitas – iš tiesų, tokių vaikų nusilpęs imunitetas.Vien tik organizmo sušalimas negali iššaukti peršalimo susirgimų, jis tik padidina vaiko organizmo jautrumą virusinėms infekcijoms.

Imunitetas (lot. immunitas – išsilaisvinimas, atsikratymas nuo ko nors) – daugialygė apsauginė organizmo reakcija į svetimų mikroorganizmų ir ląstelių poveikį (bakterijų ir jų toksinų, virusų, parazitų ir t.t.). Imunitetas gali sumažėti dėl eilės organizmui nepalankių faktorių. Apdegus, stipriai atšalus, netekus kraujo, nepilnavertiškai maitinantis, įvykus traumai kenčia odos dangalų vientisumas, cirkuliuojančių antikūnių apimtis, toksinų pašalinimo mechanizmas ir kiti nukenksminantys faktoriai. Tuomet organizmas pasidaro jautresnis infekcijai, regeneracijos (užgijimo) procesai nusitęsia.
 
Imunitetą reikia stimuliuoti
Dabartiniu metu pastebimas chroniškų infekcinių uždegiminių susirgimų, pasireiškiančių vangia atkrentančia ligos eiga, nepasiduodančia reikiamai terapijai, skaičiaus augimas. Dažniausiai tai susiję su imunimės sistemos sutrikimais. Šiuolaikiniams medikams tapo aišku, kad kovoti su tokiu sergamumo augimu tik antibiotikų, priešvirusinių ar priešgrybelinių preparatų pagalba, praktiškai neįmanoma. Todėl farmacijos rinkoje atsirado eilė preparatų, kurių tikslas stimuliuoti imunitetą, didinant pasipriešinimą virusams. Norint padėti augančiam organizmui susitvarkyti su virusais ir infekcijomis, būtina sustiprinti imunitetą.
Yra daug natūralių priemonių, padedančių išvengti ligos, tai ir imunitetą stiprinantys augalai:
  • Natūralus antibiotikas – ežiuolė. Jos preparatų rekomenduojama duoti 7-10 dienas, vos tik pastebėjus peršalimo ligos simptomus ar profilaktiškai. Jei simptomų išlieka, po 5-6 dienų pertraukos rekomenduojama vartoti ežiuolę dar 7-10 dienų.
  • Antimikrobiniu, antivirusiniu poveikiu ir poveikiu grybeliams pasižymi česnakas. Tai stiprus gamtinis antiseptikas ir antibiotikas. Imunitetui stiprinti rekomenduojama kasdien suvalgyti po 1-2 česnako skilteles.
  • Kivi vaisiuose vitamino C yra daugiau nei apelsinuose. Vaikai juos tikrai mėgsta, o suvalgę 1-2 kivius per dieną, jų organizmas gaus reikiamą vitamino C kiekį ir atsparumas virusinėms bei bakterinėms infekcijoms sustiprės.
  • Alijošius – augalas, turintis daug aminorūgščių, vitaminų, mineralų, antioksidatorių.
  • Ženšenis ir cinamonas papildo vienas kito imunitetą stiprinantį poveikį. Į verdantį vandenį įmesti 4 griežinėlius ženšenio ir žiupsnelį cinamono. Palaikyti uždengtą apie 15 minučių ir duoti išgerti.
  • Saldymedžio šaknų ekstraktas labai veiksmingai stiprina imunitetą grybelinėms bei bakterinėms ligoms.
Jei vaikas serga daugiau kaip dvi savaites ar serga labai dažnai, tai tokiais atvejais mažyliui būtinas organizmo palaikymRausvažiedė ežiuolė. Po išsamių tyrimų buvo pastebėta, kad, pradėjus vartoti ežiuolės preparatus po kelių dienų pasireiškus pirmiesiems peršalimo simptomams ir vartojant 8–10 dienų, susilpnėjo peršalimo simptomų arba sutrumpėjo virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos simptomų trukmė.as imuniniais preparatais. Reikia kuo greičiau pakelti imunitetą ir neleisti ligai vystytis, kad nesulauktumėm komplikacijų. Imuniteto suaktyvinimas padeda sėkmingai nukenksminti infekciją, pašalinti toksinus ir kitus pavojingus elementus. Uždegiminis proecesas baigiasi per trumpiausią laiką ir pakenkia organizmui tik minimaliai.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 19:03


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.