Kaip išsirinkti Jums tinkantį naminį gyvūną?

Teksto dydis:

Kaip išsirinkti Jums tinkantį naminį gyvūną?

2013-03-20 00:36

Pasak tyrimų, vaikai, augantys namuose, kur laikomi naminiai gyvūnai, geriau moka bendrauti ir yra mažiau agresyvūs.
Mažieji šeimos draugai stiprina vaikų pasitikėjimą savimi, mat jie myli ir nedrąsius vaikus, ir blogiau besimokančius, ir tuos, kurie nemoka žaisti futbolo. Tačiau ilgainiui daugeliui šeimų naminis gyvūnas tampa našta. Taip yra todėl, kad vaikams prižiūrėti gyvūnus yra per sunku.
Jau šešerių metų mažyliams galima patikėti kai kurias gyvūnų priežiūros užduotis, tačiau sulaukę dvylikos jie pakankamai suauga ir subręsta, kad patys galėtų prisiimti atsakomybę. Planuojant įsigyti gyvūną iš anksto reikia pagalvoti, kur jį bus galima palikti išvykus atostogauti (pas kaimynus, draugus, gyvūnų globos namuose?).
Iš esmės naminį gyvūną vaikui galima nupirkti tada, jei patys tėvai yra pasirengę juo rūpintis.
Šuo tinka vaikams nuo penkerių metų. Šiems gyvūnams reikia daug dėmesio, auklėjimo, vietos pabėgioti. Šunys gyvena daugiau nei dešimt metų, jiems kasdien reikia skirti dvi valandas laiko. Jų priežiūra, priklausomai nuo dydžio, kainuoja apie 200-500 Lt per mėnesį.
Katę galima turėti vaikams nuo penkerių metų. Šie gyvūnėliai mėgsta „pavalkatauti“, gyvena iki 20 metų, jų priežiūros išlaidos nedidelės, apie  100 Lt per mėnesį, tačiau ir šeimininkams išvykus jie turi būti prižiūrimi ten, kur gyvena.
Jūrų kiaulytės tinka vaikams nuo trejų metų. Joms reikia arba erdvaus narvo, arba daugiau vietos palakstyti. Šie graužikai gyvena apie septynerius metus. Kasdien joms reikia skirti 15 minučių laiko. Narvą patartina valyti kasdien arba bent kas tris dienas. Priežiūrai tenka išleisti mažiau kaip 30 Lt per mėnesį.
Triušiukai panašūs į jūrų kiaulytes, tačiau jiems reikia dar daugiau vietos pabėgioti ir daugiau žmonių dėmesio.
Žiurkėnai labai nereiklūs vietos ir priežiūros atžvilgiu, tačiau prijaukinami tik tada, kai žmonės rodo pakankamai dėmesio, mat dauguma jų nemėgsta būti glostomi, aktyvūs būna naktimis. Šie gyvūnėliai gyvena apie trejus metus,. Jiems prižiūrėti reikia mažiau kaip trisdešimt litų per mėnesį.
Paukščiai ypač tinka nedrąsiems ir problemiškiems vaikams. Šie gyvūnėliai mėgsta, kai su jais bendraujama. Juos geriausiai auginti po du. Priežiūros išlaidos nėra didelės.
Žuvų stebėjimas yra ideali priemonė stresui mažinti. Nemažai išlaidų reikia akvariumui įrengti, tačiau prižiūrėti nėra sunku, bet ir reikia ir šiek tiek išmanymo. Žuvytes reikia maitinti kasdien, bet svarbu nepermaitinti ir kas dvi savaites išvalyti akvariumą.
Patarimas: Prieš įsigyjant gyvūną būtina laiku įsitikinti, ar nėra jam alergiškų šeimos narių, nes tam paaiškėjus vėliau, išsiskyrimas su jau pamiltu šeimos draugu tampa tikra drama.
Parengta pagal: Christa Poppelmann. „SOS. Kaip tai daroma?“

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-16 14:16


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

frozenrats.wix.com/frozenrats 2013-07-22 23:35

Pradėk savo verslą


http://frozenrats.wix.com/frozenrats
DĖMESIO !!!
PAPILDOMOS PAJAMOS JUMS!

Siūlome papildomas pajamas ūkininkams ir ne tik ūkininkams. Šiuo metu vis daugiau atsiranda naujų verslo šakų ir naujų galimybių. Ūkininkavimas reikalauja daug investicijų ir darbo. Ne visada superkamos mėsos ir pieno kainos tenkina jūsų lūkesčius. Tačiau visada yra galimybė prisidurti atliekamą centą. Minimum investicijų ir maksimum pelno, galimybė užsidirbti nuo 10 000 erurų per mėnesį. Mes norime jums pasiūlyti tapti mūsų verslo partneriais. Pagrindinis jūsų darbas veisti ir auginti gyvūnus, kurie reikalauja mažai priežiūros, mažas pašarų sunaudojimas. Tai gyvūnai, kurie dauginasi labai greitai. Per 21 dieną šie gyvūnai atsiveda nuo 8 iki 14 mažylių, o po 30 dienų jau gali patys daugintis. Tai nesustojantis procesas, kurį jūs galite reguliuoti patys. Tai priklauso nuo jūsų, kiek norite pelno turėti. Mes savo ruožtu įsipareigojame visus užaugintus gyvūnėlius, kurių amžius ne mažesnis kaip vienas mėnuo, supirkti... Norite sužinoti daugiau, rašykite mums elektroniu paštu: exotic.animals.food@gmail.com