Kaip užauginti padorią ir savimi pasitikinčią dukrą?

Teksto dydis:

Kaip užauginti padorią ir savimi pasitikinčią dukrą?

2012-08-20 11:47

Mergaitėms nuolat tenka girdėti įvairius patarimus. Vieni sako, kad jos gali daryti, ką tik nori. Kiti – kad matematika joms neįkandama, kad reikėtų gal buities darbais labiau pasidomėti. Mergaitės skatinamos sportuoti, bet tuo pačiu televizija transliuoja serialus apie pletkininkes, taip siūlydama kur kas smagesnę veiklą. 

„Gera žinia – dauguma tėvų supranta, kad auginant mergaitę yra daug svarbių aspektų ir stengiasi jas auginti tinkamai“, - sako Amy Sluss, šeimyninio gyvenimo konsultantė. Pirmas jos patarimas auginant dukterį – nepalikti dukrai pačiai spręsti apie nuogybes spaudoje. Nedrausti, bet pakomentuoti, išreikšti savo požiūrį į tokius dalykus, nes kitaip paliksite šitą privilegiją kitiems: spaudai, olialia pupoms... 

Girkite visas geras savybes, ne tik grožį

Maža jūsų duktė kasdien vis gražėja – tai natūralu. Kuriai motinai (ar tėvui) savas vaikas negražus? Ir tai pasakyti nieko nėra blogo. Tačiau nereikėtų apsiriboti tik fiziniu grožiu. Jei matote, kad dukterį džiugina kažkokia veikla, savo komplimentą siekite su ta veikla. Pvz.: „Kaip man patinka, kai šypsaisi. Suptis ant supynių taip smagu!”

Toks komplimentas – užuomina, kad didelę dalį dukters grožio sudaro laimė, kurią ji susikuria. Neignoruokite dukters pastangų tobulėti: girkite už piešinius, už pastangas skaičiuojant, padedant jaunesniam broliui ar už buvimą gera drauge. Kuo dažniau girsite, tuo geriau dukra supras, kad ji visa yra puiki, o ne konkreti jos dalis. 

Skatinkite sportuoti, gyventi aktyviai

Suteikite galimybę savo dukrai išbandyti viską: nuo baleto iki plaukimo ar menų. „Mergaitės, kurios anksti supranta, kas joms patinka, ir ateityje tęsia tą veiklą. Tai skatina mergaites užmegzti ilgalaikes draugystes, santykius, o ne blaškytis.“ Ypač tam tinka sportas, nes padeda susipažinti su kūnu, pajusti ir suvokti jo galimybes. Be to, jos supranta, kad sportas – puikus būdas koreguoti kūną, todėl sportuojančios mergaitės labiau pasitiki savimi: žino, kad esant reikalui, jos pasitelks sportą ir taps gražesnės fiziškai. 

Pasakokite apie lytinį brendimą dar iki jam prasidedant

Nebūtina jau šešerių dukrai papasakoti visos vaikų atsiradimo istorijos versijos, bet jei ji klausia klausimų, atsakykite tiesą, parinkę žodžius, kuriuos supras šešiametė. Kuo daugiau pasakosite apie moters kūno pokyčius bėgant laikui, tuo geriau suformuosite normalios moters portretą jos pasąmonėje. Taip pat paklosite tvirtą pagrindą būsimoms kalboms apie seksą ir pasimatymus. Kai kalba pasisuks apie seksą, pasistenkite neraudonuoti, nesutrikti, neišsiduoti, kad tai komplikuota tema.

„Pasitikėkite savimi, tačiau jeigu nepavyksta jaustis patogiai, taip ir pasakykite. Pavyzdžiui: „Nenorėjau su tavimi apie tai kalbėtis, nes jaučiausi nesmagiai, bet tu neturėtum taip jaustis.“ Knygos apie lytinį brendimą gali tapti tikru išsigelbėjimu, jeigu taip ir nepavyksta kalbėti apie tai žodžiais. 

Atskirkite realybę nuo fantazijų

Ar kada pagalvojote, kokią įtaką jūsų dukteriai daro pasakėlės apie princeses ar tokie kostiumai parduotuvėse? Mergaitės tiki išgalvotomis istorijomis apie baltą žirgą ir jaunikaitį, siekiantį globoti ir saugoti princesę. Bet įdėkite į pasaką realybės prieskonių. Pavyzdžiui, paklauskite: „Kaip manai, kas atsitiko Pelenei, kai ji ištekėjo? Ką Artelė veiks po penkerių metų?“

Tokios kalbos suformuos sveiką dukros požiūrį į vyrus: ji neprivalo būti priklausoma nuo jų ir vis laukti, kada jie ją išgelbės it kokią princesę iš pilies. Kuo daugiau kalbėkite apie realius dalykus: šeimą, mokyklą, būrelius, draugus. Aišku, pasakų nereikia pamiršti, bet norint, kad duktė užaugusi orientuotųsi pasaulyje, turite ją ugdyti nuo mažumės.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

BLANK ATM CARD FOR SALE What'sApp : +393512615163 2022-06-17 22:08


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.