Kūdikių vaikštynės: naujas požiūris į tebesitęsiančią riziką

Teksto dydis:

Kūdikių vaikštynės: naujas požiūris į tebesitęsiančią riziką

2011-10-26 08:44

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad Europos vaiko saugos aljansas (ECSA) ir Europos vartotojų standartizacijos balsas (ANEC), išreikšdami bendrą savo poziciją, išleido pranešimą ir informacinį dokumentą apie mažų vaikų traumas, įvykstančias dėl kūdikių vaikštynių. Ši pozicija yra patvirtinta ir remiama ECSA ir ANEC šalių partnerių, atstovaujančių ekspertų organizacijoms iš daugiau nei 30 Europos Sąjungos šalių, kurios susirūpinusios dėl sunkių traumų rizikos, kylančios dėl šio nereikalingo produkto.
Daugelyje Europos šalių, kūdikių vaikštynės siejamos su traumomis daugiau nei bet kuri kita vaikams skirta įranga, sukelianti pernelyg didelį skaičių sunkių kritimų, nudegimų, nusiplikymų ir apsinuodijimų. Europos duomenys rodo, kad 90 proc. kūdikių vaikštynių sukelia galvos taumų, iš kurių 30 proc. pažeidžia smegenis.
Deja, dauguma tėvų mano, kad kūdikių vaikštynės yra saugios palikti vaikui arba jie įsitikinę, kad šis produktas padės vaikui greičiaus išmokti vaikščioti. Deja, abi šios nuostatos yra klaidingos. Atvirkščiai, kūdikių vaikštynės gali sumažinti vaiko galimybes išmokti vaikščioti ir jos didina sužalojimų riziką. Antras didžiausias pavojus, susijęs su vaikštynėmis, yra nudegimai ir nusiplikymai, kūdikiams bandant pasiekti pavojingus daiktus, kurie anksčiau, be vaikštynės, jiems buvo nepasiekiami (pvz., virdulius arba šildytuvus). Būdami kūdikių vaikštynėse, vaikai dažniausiai nukenčia nuo veido ir krūtinės srities nudegimų ir nusiplikymų, kurie palieka randus visam gyvenimui.
Atsižvelgiant į tai, kad kūdikių vaikštynės nėra nei tikrai naudingos mokantis vaikščioti, nei išties reikalinga vaiko auginimo priemonė, o jų naudojimas gali sukelti pavojingų situacijų, ECSA ir ANEC Europos šalių partnerės ragina jų nenaudoti.
Europos vaiko saugos aljanso direktorė Joanne Vincenten sakė: “Apmaudu, kad ši nereikalinga priemonė sukelia tiek daug sukrečiančių vaikų traumų Europoje ir pasaulyje. Mes raginame sveikatos priežiūros specialistus šviesti tėvus apie vaikštynių keliamą riziką ir skatinti saugesnes alternatyvas”.
ANEC generalinis sekretorius Stephen Russell sako: “Mes sutiktume, jei Europos Komisija pasiūlytų uždrausti šią priemonę, tačiau, kol kūdikių vaikštynės vis dar parduodamos Europos rinkoje, tėvai turėtų pasirūpinti vaiko saugos priemonėmis namuose: apsaugoti priėjimus prie laiptų ir kitų pavojingų vietų, pvz., virtuvės. Be to, būtina rengti informacines kampanijas apie vaikštynių keliamą riziką ir užtikrinti, kad kūdikių vaikštynės, esančios Europos rinkoje, atitiktų Europos standartą EN 1273:2005.
Mes džiaugiamės ProSafe vykdoma veiksmų priežiūra ir tikimės, kad bus imtasi atitinkamų priemonių”.
Europos vaiko saugos aljansas yra EuroSafe programa – Europos traumų prevencijos ir saugumo skatinimo asociacija. Aljansas Europos lygiu vienija partnerius vaikų traumų prevencijos klausimais. Aljanso valdymo grupę sudaro atstovai iš daugiau nei 30 šalių partnerių, dirbantys įvairiose organizacijose, susijusiose su vaikų traumų prevencija. Programa, įdiegta 2000 metais, yra kuruojama Vartotojų saugos instituto Nyderlanduose. Pagrindinis finansavimas yra numatytas bendradarbiaujant su Europos Komisija, Vartotojų saugos institutu Nyderlanduose ir „Johnson & Johnson“ Europa.
ANEC yra Europos vartotojų standartizacijos balsas, ginantis vartotojų interesus techninės standartizacijos ir atitikties vertinimo procese bei teisės aktų ir viešosios politikos klausimais. ANEC buvo įkurta 1995 metais kaip tarptautinė pelno nesiekianti asociacija pagal Belgijos teisę ir atstovauja vartotojų organizacijoms iš 31 Europos valstybės. ANEC yra finansuojama Europos Sąjungos ir EFTA, taip pat prisideda vartotojų valstybinės organizacijos. Sekretoriatas įsikūręs Briuselyje.
childsafetyeurope.org

Aida Laukaitienė
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro
Neinfekcinių ligų profilaktikos skyriaus vedėja
[email protected]

Iš anglų kalbos išvertė Viktorija Andreikėnaitė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022-06-19 22:52


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

nemeida 2011-12-13 17:46

jai paliksi vaika be prieziuros tai jis ir ne vaikstynej gali prisidaryti sau zalos,kazkokia nesamone,nereikia palit lektors prietaisu ir verdancio vandens ar pelio taip kad vaikas pasiektu