Mergaitės nori greičiau suaugti. Bet ar verta?

Teksto dydis:

Mergaitės nori greičiau suaugti. Bet ar verta?

Vaiko požiūriu, būti suaugusiu – tai reiškia, daryti, ką nori, ir kuo greičiau tokiu tapsi, tuo geriau. Todėl ir skuba mažos mergaitės įsispirti į aukštakulnius batelius, „apsiterlioti“ blakstienas tušu ir „apsikarstyti“ bižuterija. Ir apsirūpinti visais tais atributais, kurie, jų nuomone, patys automatiškai pakelia statusą ir priartina prie ilgai laukto „titulo“ – suaugęs.
 
Suaugę dėdės ir tetos puikiai jaučia tokią tendenciją ir aktyviai „vysto vaikų temą“: specialios kosmetikos linijos, cigarečių formos saldainiai ir kramtomosios gumos, į vaikus orientuoti žurnalai ir reklama. Bet ar tokia ataka nepavojinga vaikiškam organizmui? Ką gaus vaikas, besistengiantis per greitai tapti suaugusiu?
 
Papuošalai. Pirmas mergaitės papuošalas dažniausiai būna auskarai, juk jie taip gražiai atrodo mamos ausyse. Iš tiesų, tai nieko blogo nėra, jai ausytės pradurtos. Kai kurie medikai netgi mano, kad jas pradurti reiktų iki 10 – 11 metų. Vėliau, pasak jų, atsiranda rizika, kad formuosis randai.
 
Pačią ausų pradūrimo procedūrą, kokia ji paprasta beatrodytų, geriau patikėti specialistams. Higienos nesilaikymas gali baigtis rimtomis problemomis, kurių pasekmės lydės visą gyvenimą. Pradurtą vietą kasdien reikia valyti antiseptiku ir prižiūrėti, kad vaikas netampytų auskariuko.
 
Renkant mergaitei pirmuosius auskariukus, pirmenybę teikite lengviems ir nedideliems pavyzdžiams. Susegimas turi būti neaštrus, kad netraumuotų ir nesukeltų nepatogumų. Papuošalas – tik auksinis., Net sidabras gali sukelti alerginę reakciją, jau nekalbant apie kitus metalus.
 
Kosmetika. Ją reiktų paskirstyti į dvi grupes: higieninę ir dekoratyvinę. Pirmoji – geras, netgi rekomenduotinas, pasirinkimas. Ji mergaitėms būtina jau nuo 9 – 10 metų. Norint efektyviai nuvalyti paauglio odą tikrai nepakanka kvepiančio muilo ir minkšto rankšluosčio. Žymiai geriau tinka veido prausikliai, saugantys nuo spuogų atsiradimo, specialūs švelniai odą valantys geliai, putos ir pieneliai. O puraus rankšluosčio plaukeliai gali būti puikus prieglobstis daugybei mikrobų. Vietoj jo geriau nudžiovinti veidą vienkartine servetėle. 10 – 12 metų mergaitę būtina supažindinti su dieniniu kremu, saugančiu nuo UV spindulių.
 
Dekoratyvinė kosmetika, skirtingai nei higieninė, vaikams visai nereikalinga. Tušai, lūpų dažai, toniniai kremai užkemša poras, sukelia alergiją ir konjunktyvitą, pablogina odos būklę.
 
Kulnai. Gera vaikiška avalynė turi būti pagaminta iš natūralios odos, turėti ištisinį elastingą padą, tvirtą aukštą keltį ir supinatorių, formuojantį pėdos skliautą ir saugantį nuo plokščiapėdystės. Kulno aukštis – ne daugiau kaip du centimetrai.
 
Aukštas kulnas netinka vaiko organizmui mažiausiai iki penkiolikos metų. Permainingo krūvio pasekmės – deformuota pėda ir iškrypęs stuburas bei sutrikęs dubens kaulų formavimasis. Avalynė visai be kulno kenkia ne mažiau. Įvairiausios šlepetės ir medžiaginiai bateliai su guminiu padu – ne vaikams.
 
Soliariumas. Idealiausias soliariumas – uždara zona nuo vaikų, dar neturinčių aštuoniolikos metų. Jų apsisaugojimo nuo ultravioletinių spindulių mechanizmas dar nėra galutinai susiformavęs. Nežiūrint į tai, kad pas mus tokiose vietose administraciniai apribojimai beveik neveikia (patys ir žiemą matome „šokoladines“ paaugles) naudinga sužinoti, kokia praktika taikoma kitur. Pusėje JAV valstijų norint paaugliui apsilankyti soliariume reikalaujama raštiško tėvų leidimo. Didžiojoje Britanijoje į soliariumą neleidžiami vaikai iki šešiolikos metų.
 
Dirbtinis įdegis galimas, jei to reikia medicininiais tikslais, bet procesą turi stebėti gydytojas.
O toms, kurios nekreipia dėmesio į amžiaus apribojimus, teks pasiruošti susitaikyti su tuo, kad atsiras strazdanos ir pigmentinės dėmės, o praėjus kažkiek metų – ankstyvos raukšlės. (Specialistai tvirtina, kad 80 proc. raukšlių atsiranda dėl besaikio deginimosi soliariumuose).
Juolab, kad mūsų medikai teigia, kad dauguma mūsų mergaičių yra priskiriamos pirmam bei antram odos tipui – turi baltą odą, šviesius ar rusvus plaukus, mėlynas ar šviesiai rudas akis. O tokioms visai degintis nerekomenduojama – deginimasis sukelia nemalonias pasekmes nuo odos paraudimo, skausmo iki pūslių. Įdegis slopina odos imunines ląsteles.
 
Vaikų sveikata – jų tėvų rankose. Bet nepamirškite, kad masinių reklamos atakų sąlygomis griežti draudimai bus sutikti labai skausmingai. Vietoj draudimų ir pajuokų, pabandykite paaiškinti vaikui, kad jis ir taip gražus, ir kad gadinti natūralų grožį nėra jokio reikalo. 
 
Sėkmės. Nes patirtis sako, kad visa tai tik „uogelės". Prieš akis – paauglystė.
Laukite tęsinio.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-27 23:16


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Camwron 2014-09-14 01:58

Aš tik noriu užaugti kad nelankyčiau. Mokyklos : D