Pagalba kūdikiui, išeitis mamai

Teksto dydis:

Pagalba kūdikiui, išeitis mamai

2014-08-07 00:00

Kūdikio gimimas – didelė ir laukiama šventė kiekvienoje šeimoje. Tačiau net ir rūpestingiausiai prižiūrimas ir globojamas mažylis, neretai neišvengia iššutimų, išbėrimų, nudegimų saulėje ar buityje. Ne išimtis ir žindančios mamos: jautriais krūtų speneliais pirmosiomis žindymo dienomis skundžiasi visos. Kaip padėti mažyliui, kaip pagelbėti jo mamai gražiausiomis, tačiau nuo rūpesčių neapsaugotomis, gyvenimo dienomis? 

Maži vaikai – dideli vargai

Kiekviena mama žino, kad mažylis be reikalo neverkia. Pagalbos jis prašosi tada, kuomet jam ką nors skauda arba yra šlapias. Tačiau neretai viena ir kita yra susiję. Ypač karštomis dienomis, kai dėl aukštos oro temperatūros padidėja tikimybė iššusti. Net ir neilgai pabuvę šlapiose sauskelnėse karštą vasaros dieną mažyliai iššunta daug greičiau nei šaltesniu metų laiku. Prakaitas kartu su šlapimu sukuria palankią terpę daugintis bakterijoms, todėl plona ir jautri vaikiška odelė greičiau parausta ir iššunta, dažnai išsivysto dermatozė. 

Saulė ne meilė – jos gali būti per daug

Taip pat kiekviena mama žino, kad norint apsaugoti vaikus nuo rachito, jiems būtini saulės spinduliai, kurie padeda gamintis kaulus apsaugančiam vitaminui D. Deja, dėl pernelyg stipraus saulės šilumos poreikio, dažnai pamirštama, kad nudegimai yra labai kenksmingi itin jautriai vaikų odai. Besidžiaugdamos galimybe pasimėgauti atostogų džiaugsmais ir saulės kaitra, jaunos mamos nė nepagalvoja, kad tai, kas joms gerai, mažyliams yra pavojinga. Tad vakare belieka lieti karštas ašaras žiūrint, kaip kankinasi vaikas, negalėdamas užmigti nuo menkiausio prisilietimo nusvilusių jo petukų... 

Tarp pareigos ir kančios

Kiekviena mama neabejoja, kad geriausias maistas naujagimiui ir kūdikiui – jos pienas. Seniai įrodyta žindymo nauda ir vaikui, ir pačiai mamai. Tačiau pirmosios dienos, o kartais ir savaitės, yra sunkus išbandymas ne vienai jaunai, ypač pirmąjį vaikelį pagimdžiusiai, mamytei. Nuo žindymo suskilinėja jautri krūtų spenelių oda, ją skauda, sulig kiekvienu maitinimu įtrūkimai gilėja, kiekvienas maitinimas prilygsta kančiai. Tačiau net varstoma skausmo, ašarodama, mama neabejodama žindo savo atžalą.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 14:24


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.