Smagūs žaidimai – vaikų laisvalaikiui

Teksto dydis:

Smagūs žaidimai – vaikų laisvalaikiui

Vaiko sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau vienas iš svarbiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ugdymo komponentų yra kūno kultūra. Kadangi dabar vasara, pats geriausias laikas skatinti mūsų mažuosius būti fiziškai aktyviems, todėl rekomenduojami įvairūs žaidimai kieme, kurie vaikus gerai nuteikia ir emociškai. 
 
Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis, ji kupina emocijų, ieškojimų ir atradimų, neužmirštamų minučių ir įspūdžių. Vaikystė prabėga kaip trumpa akimirka, bet palieka ryškų pėdsaką žmogaus gyvenime. Mažylis mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, suprasti aplinkinį pasaulį, jame vykstančius reiškinius, save, žmones. Vaikystė – tai asmenybės psichinių, dvasinių ir fizinių galių formavimosi laikotarpis. Vaikų požiūrį į sveikatą, fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną suformuoja tėvai. Neretai pastebimi net tie patys mitybos įpročiai tarp tėvų ir vaikų. O didžiausia įtaka ir priklausomybė tarp šeimos narių yra kalbant apie fizinį aktyvumą. Vaikai kopijuoja suaugusiuosius, stengiasi būti panašūs į juos. Todėl, jeigu tėvai neturi žinių apie sveiką gyvenseną bei patys kasdienybėje sveikos gyvensenos įpročių nesilaiko, tai maža tikimybė, kad vaikų sampratai apie tai įtakos turės kiti faktoriai. Išugdyti sveiką, stiprų, gerai fiziškai išsivysčiusį vaiką yra mūsų pareiga. Vaiko sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau vienas iš svarbiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ugdymo komponentų yra kūno kultūra. Kadangi dabar yra vasara, pats geriausias laikas skatinti mūsų mažuosius būti fiziškai aktyviems, todėl rekomenduojami įvairūs žaidimai kieme, kurie skatina vaikus būti ne tik fiziškai aktyviems, bet tuo pačiu gerai nuteikia emociškai. 
 
Žaidimai, skirti lavinti fizinį aktyvumą
 
  • Atspėk, kas esi
Žaidimo aprašymas: Kiekvienam žaidėjui ant nugaros priklijuojamas užrašas, kas jis toks yra (galima pasirinkti temą, parinkti animacinių filmukų ar knygų herojus). Žaidimo tikslas yra išsiaiškinti, kas toks esi. Tam, kad išsiaiškintum, reikia eiti prie kitų žaidėjų ir užduoti jiems klausimus. Į klausimus žaidėjai turi atsakyti tik ,,Taip” arba ,,Ne”.
  • Pradingęs žaidėjas
Žaidimo aprašymas: Žaidėjai sustoja ratu, vienas žaidėjas stovi centre. Jam užrišamos akys. Tada visi rate esantys žaidėjai susikeičia vietomis ir vienas žaidėjas išeina iš kambario. Viduryje esančiam žaidėjui atrišamos akys ir jis per vieną minutę turi nustatyti ko trūksta. Tam žaidėjui, kuris buvo išėjęs kitą kartą užrišamos akys.
  • Dienos vardas
Žaidimo tikslas: Susikoncentruoti grupės darbui.
Žaidimo aprašymas: Indėnai ir šiais laikais turi tradiciją kiekvienos dienos rytą išeiti į gamtą valandą laiko tam, kad pabūtų su savimi, pajustų savo ryšį su gamta ir suprastų koks yra jo vardas šiandien – su kuo jis šiandien susitapatina (samana, paukštis, debesis ir pan.). Žaidėjai išeina į mišką, laukus ir turi penkiolika minučių pabuvimui su savimi. Pasigirdus sutartam signalui
visi susirenka ir grupėje pasako savo dienos vardą.
  • Drakono uodegų dvikova
Vieta: geriausia lauke, bet taip pat ir didesniuose kambariuose.
Laikas: nuo 10 iki 15 min.
Žaidimo aprašymas: Dabar kiekvienas žaidėjas pasiverčia ,,mažu drakonu”. Jie turi po uodegą – kiekvienas žaidėjas, ant diržo, arba ant kelnių prisiklijuoja gerai matomą ženklą: nosinę, skarelę, tualetinio popieriaus. Dabar tie drakonai įeina į ,,areną”, – gerai pažymėtą vietą. Tada pasigirsta drakonų riaumojimai ir jie puola vienas kitą norėdami nutraukti kitam uodegą. ,,Drakonai” kurie nebeturi savo ,,uodegos” palieka žaidimo lauką, bet jeigu jie turi kieno nors kito nuplėštą uodegą, tada išeina už lauko ribų, jie ją užsideda ir gali vėl dalyvauti žaidime.
Variacija: vietoj vieno mažo drakono, gali būti sudaromi didesni drakonai nuo 3 iki 5 žaidėjų. Tam tikslui jie turi apsikabinti vieną kitą už juosmens. Pirmas gaudo kito drakono uodegą, o paskutiniam priklijuojama uodega. P.S. Mažesniems žaidėjams patartina daryti mažesnius drakonus, nes dideli drakonai lengviau susižeidžia.
  • Kinų futbolas
Priemonės: Lauko teniso ar pan. kamuoliukas.
Žaidimo aprašymas: Žaidėjai sustoja ratu. Kiekvienas išskečia kojas ir pėdas suglaudžia su kaimynų pėdomis. Tarp kojų yra vartai. Rankos saugo vartus nuo kamuolio. Atsitūpti negalima. Jei įmušamas įvartis, žaidėjas toliau gina savo vartus tik viena ranka, jei įmušamas antras įvartis, žaidėjas atsisuka nugara į ratą. Galima žaisti vienu, dviem ar daugiau kamuoliukų.
  • Kobros
Priemonės: Dvi skarelės akims užrišti ir du varpeliai.
Žaidimo aprašymas: Visi žaidėjai sustoja ratu ir susikabina už rankų. Du savanoriai stovi rato viduryje ir susitaria, kuris kurį gaudys. Jiems užrišamos akys ir kiekvienas gauna po varpelį. Žaidėjas, kuris gaudo, skambina varpeliu, kai nori sužinoti kito žaidėjo buvimo vietą, o gaudomas žaidėjas privalo atsiliepti savo varpeliu į gaudančiojo skambinimą. Kai pavyksta sugauti, tada žaidėjai keičiasi gaudytojo ir gaudomojo vaidmenimis. Žaidimas tęsiamas toliau su kita pora žaidėjų.
  • Mazgas
Žaidimo aprašymas: Grupėje gali būti daugiausia 12 asmenų (dalyvių skaičius turi būti lyginis). Grupė sustoja glaudžiai į ratą , taip kad liestųsi pečiais, užsimerkia ir ištiesia rankas į rato vidurį susikabina su dviem skirtingais asmenimis. Negalima susikabinti rankomis su greta stovinčiais asmenimis. Po to vienas iš grupės asmenų pasiunčia savo dešine ranka spustelėjimą. Pajutęs spustelėjimą kitas dalyvis turi jį pasiųsti toliau. Kol spustelėjimas sugrįš pirmajam, jį turi pajusti visi grupės nariai. Jeigu taip neatsitiks, grupė turi paleisti rankas ir susikibti iš naujo. Kai šis patikrinimas atliktas, galima pabandyti išnarplioti šį mazgą nepaleidžiant rankų.
  • Pagal ūgį
Žaidimo aprašymas: Tegul dalyviai užsimerkę ir nekalbėdami pabando sustoti pagal ūgį.
  • Pasivaikščiojimas debesimis
Laikas: 20 min.
Žaidimo aprašymas: Du stalai nemažu atstumu vienas nuo kito yra dvi kalno viršūnės. Vienas žaidėjas turi pereiti nuo vienos viršūnės ant kitos neleisdamas žemės- per debesis, kurie yra kiti grupės nariai. Žaidėjas turi eiti pats, ,,debesys” negali jo nešti. Per dvidešimt minučių tai reikia atlikti šešiais skirtingais būdais (kaskart eiti per debesis gali kitas žaidėjas). Užduotis gali būti pasunkinama, uždraudžiant kalbėtis arba einančiam per debesis užrišant akis.
  • Sekti paskui ranką
Žaidimo aprašymas: Žaidžiama poromis. Vienas laiko delną netoli kito veido ir jį pamažu vedžioja kairėn, dešinėn, į viršų, į apačią, suka ratu ir t.t. Kitas seka akimis ir juda paskui delną, stengdamasis išlaikyti tą patį atstumą. Tempas pamažu didinamas. Po kurio laiko porų partneriai pasikeičia vaidmenimis.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (14)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:11


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

64ZNXXPPF5 www.yandex.ru 2020-03-20 02:35

64ZNXXPPF5 www.yandex.ru

Elžbieta 2019-06-11 19:01

:)