Vaikų infekcijos: iššūkiai mokslui ir žmonėms

Teksto dydis:

Vaikų infekcijos: iššūkiai mokslui ir žmonėms

2011-10-04 13:37

Kasdienės infekcijų atakos prieš vaikus ir būdai užkirsti joms kelią – tai svarbiausios temos, kuriomis diskutuoja į 5 –uosius tarptautinius Vilniaus kursus VICO 2011 „Naujausios žinios apie infekcines vaikų ligas“ susirinkę medikai. Mokymo tikslais rengiamų kursų dalyvių akiratyje – infekcinių ligų epidemiologija bei prevencija, skiepai ir antivakcininiai judėjimai.
Infekcinės ligos, kurias daugelis linkę priskirti nepavojingiems susirgimams, vis labiau plinta, neretai sukeldamos rimtus sveikatos sutrikimus, o kartais tapdamos ir mirties priežastimi. Ypač agresyviai infekcijos puola vaikus, dar neturinčius stiprios imuninės sistemos. Kaip apsaugoti mažylius nuo jų, koks gydymas efektyviausias – apie tai ir diskutavo į Vilnių susirinkę garsūs pasaulyje medikai: Nicole Guiso, Pasteur instituto Molekulinės prevencijos ir žmonių ligų gydymo tyrimo skyriaus vadovė, Kokliušo ir kitų bordeteliozių centro direktorė (Prancūzija), Joel I. Ward, Kalifornijos universiteto pediatrijos profesorius (JAV) ir kiti.  Jų pranešimų klausėsi apie šimtas Lietuvos pediatrų, kuriems tai puiki proga susipažinti su naujausiais mokslo pasiekimais ir galimybėmis taikyti juos savo tiesioginiame darbe.
„Ši konferencija ypatinga tuo, kad rengiama tik mokymo tikslais ir yra įregistruota kaip mokomoji universitetinė  konferencija Europos Sąjungos mokymų programoje. Ji jau tampa renginiu, į kurį atvažiuoja garsiausi pasaulio lektoriai , o jos programa atspindi dabarties vaikų infekcinių ligų aktualijas”, - konferencijos svarbą komentavo prof. Vytautas Usonis, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos vedėjas, Baltijos imunoprofilaktikos asociacijos valdybos pirmininkas.
Vienas patikimiausių būdų apsaugoti vaikus nuo infekcijų yra skiepai, tačiau įvairūs antivakcininiai judėjimai kursto abejones skiepų būtinybe, o infekcinės ligos netrukdomos plinta, keldamos vis didesnį medikų susirūpinimą ir versdamos ieškoti skubių bei efektyvių jų prevencijos priemonių.  Pasak pašnekovo, viena iš tokių nepelnytai pamirštų ligų, vėl primenančių apie save protrūkiais ne tik JAV, bet ir mūsų kaimyninėje Estijoje – kokliušas.
Pasak Prof. V.Usonio, apie šią ligą visuomenėje vyrauja daugybė mitų. Vienas iš jų – kad kokliušu suserga tik naujagimiai ir maži vaikai. Tačiau tiesa ta, kad labai dažnai mažylius kokliušu užkrečia suaugę šeimos nariai, kurie nė neįtaria esantys pavojingos infekcijos nešiotojai, nes kokliušas nustatomas tik atlikus specialius laboratorinius tyrimus, kurie įprastai nėra skiriami. Rizikos užkrėsti vaikus kokliušu suaugusieji išvengtų, patys pasiskiepydami nuo šios ligos.  
Viena efektyviausių infekcinių ligų prevencijos priemonių – visuomenės informavimas ir švietimas apie šių susirgimų mąstą bei jų keliamą grėsmę vaikų sveikatai ir gyvybei. Neseniai didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyko socialinė akcija „Ar tavo vaikas saugus?“, kuria siekta atkreipti dėmesį į vis labiau visame pasaulyje plintančią kokliušo infekciją, nuo kurios, Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, per metus miršta apie 200 tūkst. vaikų.
„Konferencijoje taip pat kalbama ir apie gripo, pneumokokinę bei meningokokinę infekciją, apie temą aktualią visoms išsivysčiusioms šalims – saugų gydymą antibiotikais. Šiose pagrindinėse sekcijose aptariamos visos šiandien aktualios infekcinės ligos ir jų gydymas“, - kalbėjo prof. V. Usonis.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022-06-19 23:11


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.