Atostogos, infarktas ir pirštų galiukai

Teksto dydis:

Atostogos, infarktas ir pirštų galiukai

2011-06-05 09:53

Infarktas dažniausiai kerta... per pirmąsias dvi atostogų dienas?

Jei miokardo infarktas (MI) pasireiškia per atostogas, dažniausiai tai vyksta pirmosiomis dienomis, praneša leidinys Psychosomatic Medicine.

Kaip rašo daktaras Willem J. Kop ( Bethesda, Merilendo Medicinos Mokslų Universitetas), atostogaujant įprastinė aplinka keičiasi. Nauji provokuojantys veiksniai gali žmonėms, jau turintiems širdies patologijas ar su rizikos faktoriais, pvz. hipertonija, sukelti miokardo infarktą (MI). Žinoma, tai nereiškia, kad žmonės, kenčiantys nuo širdies ir kraujagyslių sistemos susirgimų, visai neatostogautų. Teigiama, kad bendrai per atostogas MI rizika sumažėja.

Šiame tyrime autoriai išanalizavo 92 pacientų, kuriems MI vystėsi atostogų metu, 62 žmonių, kuriems per atostogas iškilo kitų, nekardiologinių sveikatos problemų, ir 30 žmonių, kuriems MI vystėsi dirbant, duomenis.

Pasirodė, kad MI 2,5 karto dažniau vystėsi, jei žmogus per atostogas keliavo savo automobiliu, ir 10 kartų dažniau – jei jis apsistodavo motelyje ar gyveno palapinėje, o ne viešbutyje. Visi šie veiksniai susiję su tam tikru diskomfortu ir streso sustiprėjimu. Be to, „atostoginis” MI dažniau pasireikšdavo žemesnio išsilavinimo žmonėms, ir atostogaujantiems su šeima.

Kaip pastebėta, MI vyko per pirmas dvi atostogų dienas (21,1 proc.). „Būtent tada žmogus nors yra dar vis paniręs į savo problemas, jai turi prisitaikyti prie naujos aplinkos”, mano daktaras Willem J. Kop Kop.

Širdies ligas galima atpažinti, pažiūrėjus į pirštų galiukus

JAV Mėjo klinikos mokslininkai sudarė neinvazinį (ne traumuojantį) testą, kuriuo, tiriant pirštų galiukų kraujagysles, galima atpažinti širdies ligas net pačiose ankstyviausiose stadijose.

Kaip mano kardiologas Amir Lerman, aterosklerozė pažeidžia ne tik širdies kraujagysles, bet ir bendrai visą organizmo kraujotakos sistemą. Todėl jei yra pastebimi pirštų kraujagyslių pasikeitimai, tai reiškia, kad panašūs pasikeitimai vyksta ir širdies arterijose. Ištyrus pirštų kraujagysles, galima pakankamai tiksliai nusakyti koronarinių kraujagyslių būklę.

Ne traumuojanti ir saugi periferinių pirštų kraujagyslių tyrimo metodika leidžia dažnais atvejais pakeisti tokią traumuojančią procedūrą, kaip angiografija ir laiku pastebėti tuos pacientus, kuriems reikia aktyvaus širdies patologijų gydymo.

Atsižvelgiant į tai, kad naujoji metodika trunka ne ilgiau kaip 20 minučių, ji gali būti rekomenduojama, kaip skriningo (aktyvaus ligonių, turinčių širdies ir kraujagyslių patologijų, išaiškinimo) metodas.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-23 12:44


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.