Akcija „Išsaugokime vyrus“

Teksto dydis:

Akcija „Išsaugokime vyrus“

2011-11-08 15:15

Pirmąją akcijos „Išsaugokime vyrus“ dieną patikrinti 87 vyrai

Lapkričio 7-ąją kelionę po Lietuvos regionus pradėjo akcijos „Išsaugokime vyrus“, skirtos kovai su prostatos vėžiu, mobili diagnostinė laboratorija. Pirmąją dieną laboratorija lankėsi Šiaulių apskrityje – Naisių ir Meškuičių kaimuose. Čia per dieną buvo apie atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimai 87-iems vyrams.

„Pirmasis apsilankymas Lietuvos kaimuose parodė, kad tokia akcija buvo seniai reikalinga ir laukta, –  sako Prostatos vėžio prevencijos paramos ir labdaros fondo prezidentas Gediminas Žižys. – Regionuose trūksta informacijos apie prostatos vėžį, ankstyvosios diagnostikos svarbą ar net gydytojų urologų, kurie galėtų profesionaliai konsultuoti vyrus. Džiaugiamės, jog sulaukėme daug dėmesio ir dar labiau tikime akcijos misija – kad paskatinsime vyrus – visus iki vieno – pasirūpinti savo sveikata.“

Pasak medicininių tyrimų laboratorijos „Medicina practica“, atliekančios tyrimus mobilioje diagnostinėje laboratorijoje, direktoriaus Svajūno Barakausko, toks didelis kaimo vyrų aktyvumas buvo kiek netikėtas. „Laboratorijai vos įvažiavus į pirmąją vietą – Naisius, čia jau laukė 15 vyrų, – sako S. Barakauskas. – Nustebino, kad jie ne tik tikrinosi, aiškinosi rūpimus klausimus, atidžiai gilinosi į dalinamą specialų akcijos informacinį leidinį, bet ragino ir savo draugus bei kaimynus eiti tikrintis.“

Vyrai džiaugėsi, kad akcijos „Išsaugokime vyrus“ laboratorija atvyko tiesiai į jų kaimą. Daugelis sakė, jog vargiai būtų prisivertę važiuoti pasitikrinti net ir į artimiausią sveikatos priežiūros įstaigą. Akcijos organizatorių teigimu, vyrai paneigė mitą, kad bijo kraujo – paklausti, ar atliekamas kraujo tyrimas skausmingas, jie tik juokėsi, jog įkandus uodui skauda labiau.

Pirmąją akcijos dieną laboratorijoje lankėsi daugiausia 50-70 metų vyrai, kurie yra prostatos vėžio rizikos grupėje, tačiau atėjo ir jaunesnių vyrų, norinčių pasitikrinti PSA lygį kraujyje. Jiems visiems – tiek rizikos grupės, tiek jaunesniems vyrams – tyrimai buvo atliekami nemokamai. Susidomėjimas akcija toks didelis, jog kai kurie vyrai į Naisius ir Meškuičius atvyko pasitikrinti net iš Šiaulių. Vakar dienos tyrimo rezultatai jau šiandien pristatomi į kaimų medicinos punktus, o pageidavusieji informuojami asmeniškai. Visą lapkritį akcijos autobusas keliaus po Šiaulių apskritį.

Prostatos vėžio prevencijos paramos ir labdaros fondo organizuojama akcija „Išsaugokime vyrus“ siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šį onkologinį susirgimą bei ankstyvosios diagnostikos svarbą, paskatinti vyrus atlikti PSA kraujo tyrimą. Akcijos metu mobili diagnostinė laboratorija keliauja po Lietuvos regionus.

Fondo steigėjai yra Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija kartu su Lietuvos visuomenės sveikatos biurų asociacija ir Lietuvos urologų draugija. Akcijos „Išsaugokime vyrus“ ekspertai – VU Onkologijos institutas, partneriai – IPSEN PHARMA SAS bei medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“. Akcijos mecenatas ir globėjas – Ramūnas Karbauskis. Daugiau informacijos apie akciją – www.issaugokimevyrus.lt.

Daugiau informacijas:

Gediminas Žižys

Prostatos vėžio paramos ir labdaros

fondo prezidentas

Mob. tel. +370 698 11009

El.paštas gzizys@takas.lt

www.issaugokimevyrus.lt 

Kontaktai žiniasklaidai:

Justina Vaitkevičiūtė

RsV agentūra „Ad verum“

Tel./faks.+370 5 2336561

Mob. tel. +370 620 42313

El.paštas justina@adverum.lt

www.adverum.lt                    

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (7)

Blank Atm Card Hack For Sale +393512615163 2022-06-19 22:37


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

vaclovas 2018-02-11 08:20

noreciau pasitikrinti

zvriki gal busit kada kada.. 2017-11-06 22:50

norieciau pasitikrinti..