Čempionato dilema: kiek išgerti šiandien?

Teksto dydis:

Čempionato dilema: kiek išgerti šiandien?

2011-09-09 14:38

Krepšinio rungtynės – mistiškas reikalas, lietuvį sugebantis paversti karštakošiu ispanu. Čia – tas geresnis atvejis, kai žmogus reiškia besikaupiančias emocijas. Blogesnis – tradicinis lietuviškas užsisklendimas: ekrane dedasi ne patys palankiausi dalykai, žiūrovas priima tai kaip asmeninę nelaimę, bet išoriškai reaguoja santūriai. Tuo metu gerbėjo galvoje darbuojasi stresas. Net ir kitą dieną galite jausti įtampą. Kaip jo išvengti? Galima išgerti, bet reikiamas gėrimų kiekis stresui numalšinti pirmiau sukels širdies smūgį, nei ramybės būseną. Kokie kiti būdai apsiraminti, kai įtampa ryja nervų likučius?
Ignoruokite niurzgas – jūs sveikesnis
Čempionato metu arenoje arba prie TV ekranų kaukiantys vyrai – visai ne bukapročiai. Tai, kad jie švilpia, šūkčioja, trypia kojomis, verkia ar net keikiasi – jau geras ženklas. Emocijos parodo tris gerus dalykus: kad esate gyvas, kad esate žmogus ir dar protingas. Emocionalumas – vienas iš tinkamiausių būdų atsikratyti streso. Pamirškite kuklumą ir tą faktą, kad žiūrite krepšinį vienas (jei taip atsitiktų). Svarbiausia, kad džiaugsmas ar liūdesys būtų išreikštas legalia forma – t.y. vitrinos, daiktai, gyvūnai ir kiti žmonės neturi nukentėti.
Varžybų stebėjimas – geriausia profilaktika
Lietuviai pralaimi dvidešimčia taškų? Nebegalite žiūrėti šito kraupaus siaubo filmo? Šalin rankas nuo pultelio – taip neišvengsite minčių apie atakos/kėlinio/rungtynių baigtį. Be to, atsisakysite paties likimo dovanojamos progos pasisveikatinti NEMOKAMAI. Adrenalinas stiprina širdies veiklą, didina kraujo spaudimą ir gliukozės kiekį kraujyje, stimuliuoja medžiagų apykaitą, lėtina žarnyno peristaltiką. Adrenalino hidrochlorido tirpalu gydomos alerginės ligos, jis leidžiamas ligoniams, ištiktiems kolapso, bronchų astmos priepuolių. Tokį patį rezultatą gali duoti ir sunkūs darbai, pavyzdžiui, bulviakasis. Kas geriau? Tad gerai pagalvokite, kokių gražių žodžių už tokią profilaktiką pažertumėte krepšininkams.
Prisiminkite ką nors malonesnio, nei fiasko salėje
Paprastai itin stiprios emocijos užplūsta žaidžiant lietuviams. Kur ten žaidžiant – jei Javtokas eilinį kartą į krepšį nepataikė, gynyba miega, o kiti apskritai... kas juos mokė žaist? Kad emocijos nevirstų nevaldomu pykčiu, įjunkite fantaziją. Trumpam įsivaizduokite, kad žaidžia visai ne lietuvis, o koks estas. Taigi: ką jums reiškia kažkokio esto lėtapėdiškumas ar išsiblaškymas? Kaip tai pakeis jūsų gyvenimą? Ir apskritai, jei tai būtų estas, rungtynių turbūt ne tik nežiūrėtumėt, bet net ir rezultatu nesidomėtumėte. Jeigu šitas metodas nepadeda, prisiminkite kokią nors malonią situaciją, įvykį, jei esate vyras, greičiausiai turite mylimą žmoną – jei neturite (mylimos/žmonos/mylimos žmonos), pagalvokite apie šunį. Dar galite pasvajoti apie MALONIĄ veiklą po transliacijos. Jeigu žinote, kad po rungtynių sliūkinsite suplauti indų (tai tikrai nesumažintų streso baudų metimo metu), įsivaizduokite būsimas atostogas kur Maljorkoje. Visai nesvarbu, kad jos laukia po pusmečio ar atidėtos neribotam laikui.
Jei krepšinį žiūrite arenoje ir jaučiate, kad tuoj sprogsite, maukite lauk iš salės. Bet neužtrukite – užkulisius galite pamatyti ir nemokamai, o rungtynės jums kainavo kelis šimtus.
Rungtynės šienauja sirgalių gretas
Visi anksčiau nurodyti patarimai galioja tiems, kurie nesiskundžia sveikata. Tiems, kurie turi širdies sutrikimų, rekomenduojama vengti įtemptų rungtynių. Nebent smarkiai dirbsite su savimi ir neleisite, kad veiksmas krepšinio aikštelėje taptų jūsų asmenine tragedija.
Dar futbolo čempionato metu atlikti tyrimai parodė, kad dienomis, kai žaidžia nacionalinė rinktinė, širdies smūgio tikimybė išauga dvigubai. Vyrų tarpe – TRIGUBAI. Jeigu sergate rimta liga, gyvenimo būdo keitimu to kardinaliai nepakeisite, bet jei esate sveikas sirgalius, sumažinkite riziką: čempionato metu (ypač dienomis, kai žais lietuviai) gerai išsimiegokite, nepersivalgykite, nerūkykite arba bent sumažinkite rūkalų dozę, neprisigerkite alkoholio. Turintiems širdies veiklos sutrikimų patariama prieš lemtingas rungtynes išgerti vaistų.
Jei žiūrite krepšinį namie, vazeles nuo stalo patraukite į šalį. Alaus buteliai čempionato metu tikrai tinkamesnė interjero detalė.

Birutė Sagaitytė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-19 23:54


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

indenas 2011-09-18 07:21

kas per klausimas? per varzybu transliacija isgeriu nuo 3 iki 5 litru alaus.

LABAS 2011-09-16 23:29

ALUS!!! ALUS!!! ALUS!!! GERT!!! GERT !!!!