Ieskant vyrisko libido

Teksto dydis:

Ieskant vyrisko libido

2012-06-30 18:01

Tiek masturbacijos, tiek internetinio sekso atveju nevyksta dialogas. Rinkdamiesi pasyvų seksualumą jie paprasčiausiai vartoja. 

Kaip sunkumai profesiniame gyvenime veikia vyrų seksualumą? 

Auganti bedarbystė, reikalavimai pasiekti vis aukštesnius rezultatus, būtinybė išlaikyti aukščiausią susikoncentravimo lygį didina riziką suklysti ir būti atleistam. Baimė netekti pajamų šaltinio ir socialinio statuso veikia ir vyrų seksualumą. Per daug baimės išsekina organizmą. 

Ar tai reiškia, kad profesinį pripažinimą pelnantys vyrai seksualiai aktyvesni?

Tame tikrai yra tiesos. Pažvelkite į garsius menininkus, atlikėjus ar politikus – daugelis iš jų gyvena audringą seksualinį gyvenimą. Sėkmingiems vyrams labai svarbi seksualinė savirealizacija.

Ar vyrai supranta, kaip aukščiau išvardinti veiksniai veikia poros gyvenimą? 

Daugelis nenori apie tai galvoti. Jiems įprasta, kad erekcija įvyksta be didelių pastangų. O kai dėl streso ar baimių tai pasidaro nebe taip paprasta, panyrama į gėdos ir susimenkinimo jausmus. Daugeliu atveju vyrai ignoruoja atsiradusią problemą, o lengviausia ją ignoruoti atsisakant visaverčio seksualinio gyvenimo. Pasikalbėti apie tai su savo moterimi daugeliui pritrūksta jėgų.

Ar partneriams būtina apie tai kalbėtis? Gal vyras gali susitvarkyti savo jėgomis? 

Seksualinis gyvenimas – komandinis darbas. Su juo susijusių problemų sprendimas – taip pat. Moterys turi pažinti vyrų baimes ir jas suprasti. Brandi partnerystė paremta gebėjimu kalbėtis apie sudėtingiausius dalykus. Susidūrusios su vyrų šaltumu, daugelis moterų priežasčiųieško savyje, pradėdamos įsivaizduoti, kad yra per storos ar nepatrauklios. Apie tai taip pat būtina kalbėtis. 

Tačiau vyrai neretai atsisako kalbėtis.

Taip, jei pokalbis apie vidinius išgyvennimus jiems kelia įtampą. Kai jų problemos pradedamos kelti į paviršių, dažna agresyvi reakcija. Arba visiškas užsisklendimas. Būtina suprasti viena – jei negalime kalbėti apie savo baimes, jų nebus atsikratyta. Šiuo atveju moteris turėtų pasitelkti lankstumą ir subtilumą.

Kai moters bandymas kalbėtis ne kartą ignoruojamas, bandyti ir vėl paprasčiausiai nebelieka drąsos.

Moterys neturėtų leistis taip lengvai įbauginamos. Bandant pralaužti ledus verta pasitelkti visus įmanomus būdus. Jei moteris nuleis rankas, problema nebus išspręsta. 

Ką jos turėtų daryti? Vėl ir vėl spirti kalbėtis?

Iš esmės taip, tačiau tai turi būti daroma subtiliai. Pokalbis turėtų apimti visas problemos priežastis – baimę, stresą darbe. Vyrą, ignoruojantį savo seksualumo bėdas, nebus lengva prakalbinti. Tai reikalauja laiko, kantrybės ir dvasinio intymumo. Norint priartėti prie savim nepasitikinčio vyro, reikia pasitelkti terapeuto geėjimus. 

Tačiau daugelis iš mūsų nesame terapeutės.

Į socialinius pokyčius turėtų reaguoti ne tik vyrai, bet ir moterys. Kartais nelieka kitos išeities, kaip perimti problemų sprendimą į savo rankas. Vyrui reikia moters paramos. Pamėginkite iš tiesų jį pažinti. Tam teks ne tik girdėti, ką jis sako, bet ir stebėti, kaip elgiasi. 

O jei moteris neras tinkamų žodžių? Ar visos pastangos nueis šuniui ant uodegos?

Taip gali nutikti. Įkyrus kamantinėjimas gali pastatyti akliną sieną. Verta išbandyti kuo daugiau ir įvairesnių kalbėjimosi būdų. Skirtingiems žmonėms atrakinti reikalingas vis kitas raktas.

Ar reguliarus seksas iš tiesų yra toks svarbus?

Seksualumas – viena pamatinių žmogiškosios prigimties dalių. Jis padeda kurti dialogą tarp dviejų mylimųjų. Seksas – dėmesingumo ir abipusės pagarbos išraiška. Dalinimosi kūnu ir siela neišgyvename su draugais, tėvais ar giminėmis. Todėl tris mėnesius nesimylinčiai porai derėtų paklausti: ar su mumis viskas gerai?

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (11)

rutele 2014-10-30 12:47

Besimylint su draugu jo penis labai greit suminkštėja ir suglemba.Spėju, kad tai gali būti erekcijos sutrikimas. Ką daryti ? nesinorėtų, kad santykiai nutrūktų dėl to.

Vida 2014-10-16 09:08

tikrai geras straipsnis. Labai paaiškėjo kaip elgtis su vyru turinčiu erekcijos sutrikimų. Iš tikrųjų buvo laikotarpis, kai jausdavausi kalta dėl vyro nesėkmių, nebepatraukli ir neseksuali.