Ir vyrus kankina strijos

Teksto dydis:

Ir vyrus kankina strijos

2011-05-23 07:00

Daugelis galvojame, kad strijos tai moterų reikalas ir vyrų jis neliečia, tačiau realybė kiek kitokia. Nors oda yra besiplečiantis ir prisitaikyti gebantis organas, kai kuriose kūno vietose ji pasiekia išsitempimo limitą, todėl atsiranda joje įplėšos. Strijos dažniausiai atsiranda tada, kai oda tempiasi greičiau, nei leidžia jos galimybės. Odos įplėšoms rausvą spalvą suteikia kraujagyslės. Praėjus kuriam laikui tempimo pažeista derma (vidinis odos sluoksnis) sugyja ir odos spalva tose vietose tampa artima natūraliai odos spalvai.

Strijos nekelia pavojaus sveikatai. Kai kurie vyrai yra natūraliai linkę jų turėti. Tam tikrais atvejais strijų gali atsirasti dėl hormono kortokosteroido pertekliaus.

Kada gali atsirasti strijų:

Paauglystėje, kai greitai augama. Kūną išvagojusios strijos paauglių nedžiugina, nes išvaizda jiems tampa be galo svarbi.

Sportuojant, jei auginami raumenys. Strijų turi dauguma svorio kilnotojų.

Priaugus svorio, kai oda neatlaiko staigių pokyčių. 70% moterų strijų atsiranda nėštumo metu.

Strijos kartais pasireiškia ir kai kurių ligų, pavyzdžiui, Kušingo sindromo, Ehlerio – Danlos’o sindromo ir diabeto atveju.

Yra įvairiausių metodų, kurie gali padėti išvengti strijų. Labiausiai jums reikės natūralių aliejų ir maisto produktų, praturtintų vitaminu E. Štai keletas patarimų vyrams, kurie padės išvengti strijų:

Nepersistenkite sportuodami. Daugelis vyrų, ypatingai kultūrizmu užsiimantys, sportuodami išplatina kūną, nes užauginama daug raumenų masės. Dažnai auginant raumenis pamirštama rūpintis kūno oda, kuri raumenims plečiantis išsitempia ir gali atsirasti strijų, jei oda nebepajėgia daugiau temptis. Todėl patartina nepersistengti sportuojant ir daryti tą du – tris kartus per savaitę, nekilnokite svorių kasdien. Tai gali padėti išvengti strijų, ypač, jei esate linkę jų turėti.

Sveikai maitinkitės. Dauguma vyrų, priešingai nei moterys, nenori būti liesi ir siekia užsiauginti daugiau svorio masės. Riebalai natūraliai pasiskirsto tam tikrose kūno vietose po oda, todėl ji gali imti temptis, nes kūno riebalams, kaip ir raumenims, reikia daugiau vietos. Jei ir jums nesvetima svorio auginimo idėja, valgykite daugiau vitaminu E praturtintų maisto produktų, nes vitaminas E padeda palaikyti odos tvirtumą ir stangrumą. Vitamino E yra špinatuose, riešutuose, brokoliuose, t.t. Nepamirškite gerti pakankamai vandens, nes jis padeda palaikyti odos elastingumą.

Naudokite kremą be steroidų. Jei dėl tam tikrų priežasčių tenka naudoti receptinį kremą su steroidas, galimas daiktas, kad įsigysite nepageidaujamų strijų. Saugokitės odos kremo ir tepalų, kuriuose yra hidrokortizono. Jei kenčiate nuo enzemos, rozacėjos (rausvųjų spuogų) ir kitų odos ligų, tam yra natūralių sprendimo būdų, tokių kaip vitaminas E, kokoso aliejus, linų sėmenų aliejus ar alijošius bei galybės kitokių priemonių.

Odą drėkinkite. Tam puikiai tinka taukmedžio sviestas, kviečių gemalų ir alyvuogių aliejus.

Šaltiniai: mademan.com; menshealth.about.com

Komentuoti